10 propozycji gier i planszówek dla dzieci, które urozmaicą jesienne wieczory

przez tublu

Jesienią wieczory są coraz dłuższe, często pada deszcz i wieje wiatr. Te warunki nie są najlepsze do zabawy na zewnątrz. Jednak czym zająć dzieciaki w domu? Gry planszowe, zręcznościowe czy logiczne zawsze gwarantują najlepszą rozrywkę pełną śmiechu i emocji. Mogą z powodzeniem zaangażować nie tylko dzieci, ale także rodziców. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy 10 gier, które umilą Wam jesienne wieczory.

Najlepsze gry planszowe

Zaczniemy od czegoś dla 2-latków! W naszym filmie poznacie najciekawsze propozycje gier planszowych!

 

W Tublu.pl dostępny jest ogromny wybór gier planszowych dla dzieci. Każdy tytuł cechuje się nieco innym stopniem trudności, na co warto zwrócić uwagę przy wybieraniu gry dla swojego dziecka. Dla maluchów powyżej dwóch lat doskonale sprawdzi się Gra Haba „W ogrodzie”. Jej zasady są bardzo proste, a wszystkie elementy gry są na tyle duże, że nie ma ryzyka ich połknięcia. Wykonane są z bezpiecznych dla dzieci materiałów. Celem gry jest zebranie owoców z drzew. Jednak na przeszkodzie stoi mały czarny kruk, który również ma na nie chętkę. Czy uda się dzieciakom zebrać wszystkie owoce przed krukiem?

gra planszowa haba w ogrodzie

 

Inną ciekawą propozycją jest gra firmy Djeco. „Memo meuuuh” jest grą pamięciową, która jednocześnie uczy rozpoznawać odgłosy zwierząt. Po naciśnięciu jednego z wielu guzików na planszy rozlega się odgłos zwierzaka. Jeśli pasuje on do rysunku na wylosowanej karcie – punkt dla Ciebie! Jeśli nie – warto zapamiętać, jaki zwierzak kryje się właśnie pod tym guzikiem. Karta wraca do talii i gramy dalej!

gra planszowa djeco Memo meuuuh

 

Gry planszowe mogą być świetnym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem. Warto jednak wybrać odpowiedni tytuł, aby dziecko i rodzic mogli grać samodzielnie – na wspólnym froncie bądź jako przeciwnicy. Najlepsze według nas rodzinne gry planszowe to „Rodzina bałaganiarskich” i gra „Kraje świata”. Obie z nich zajmą Was na długi czas i staną się źródłem ogromnych emocji i śmiechu.

gra planszowa haba rodzina balaganiarskich
gra planszowa haba kraje swiata

 

 

Gry logiczne – uczą i bawią

Wśród zabawek edukacyjnych warto zwrócić szczególną uwagę na gry logiczne. Dlaczego? Bo najlepszy sposób na naukę to zabawa! A właśnie taki cel przyświeca najlepszym tytułom z tej kategorii. Firma Haba ma świetne propozycje zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci.

Maluszki mogą zagrać z małą myszką Mia w magicznym lesie Ding Dong. Gra „Grający las” jest najlepszym sposobem na wprowadzenie dziecka w świat muzyki i rytmu. W czasie gry dzieci będą mogły wystukiwać melodie na drewnianych instrumentach. Tylko w ten sposób pomogą myszce Mia odnaleźć jej instrument.

gra haba grajacy las

 

Z kolei na starsze dzieci w wieku od 5 do 10 lat czeka wspaniała przygoda podczas poszukiwania skarbu w grze „Wyspa piratów”. W skrzynce ukryta jest niespodzianka. Jednak jak się do niej dostać, gdy zamek zabezpieczony jest kłódką na szyfr? Aby go zdobyć, dzieci muszą rozwiązać szereg zagadek. Gra ta dostarczy dzieciom mnóstwo zabawy. 

gra haba wyspa piratow
gra haba wyspa piratow

 

 

Gry zręcznościowe – wspaniała zabawa dla całej rodziny

W ofercie naszego sklepu znajdziecie także gry zręcznościowe. Dzieciom od lat 3 mnóstwo zabawy dostarczy gra „Listonosz”. Rozgrywka wymaga od dziecka spostrzegawczości i szybkości. Kto szybciej dostarczy swoje listy, ten wygrywa!

gra planszowa londji listonosz

 

Świetną propozycję ma także firma Apli Kids. Dzieci w wieku od 4 lat wraz z rodzicami mogą zagrać w „Balansującego dinozaura”. Czy uda się Wam poukładać wszystkie dinozaury na ruchomej podstawie? Równowaga jest teraz najważniejsza! Wszystkie elementy tej gry wykonane są z bezpiecznego dla zdrowia drewna, a zabawne postacie dinozaurów z pewnością spodobają się każdemu dziecku.

gra zrecznosciowa apli kids balasujace dinozaury

 

Gry umilą każdą podróż

Jazda samochodem może być niezwykle trudna dla dziecka. W końcu wymaga się od niego siedzenia w jednym miejscu przez długi czas. Nic dziwnego, że dzieci się nudzą i za wszelką cenę próbują wydostać się z samochodu. Podczas każdej jazdy samochodem czy innym pojazdem przydadzą się gry podróżne. Są to gry, w które można grać w każdych warunkach. Zazwyczaj składają się z małej ilości elementów, które mocowane są np. na magnes. Dzięki temu są większe szanse na powrót do domu z kompletną grą. 

W tego rodzaju grach specjalizuje się firma The Purple Cow. Jej produkty to pewny sposób na umilenie podróży dzieciom i dorosłym. Zestaw łamigłówek „Znajdź siedem różnic” zajmie każde dziecko. W jego skład wchodzi 50 łamigłówek. Im dalej, tym poziom trudności się zwiększa.

gra lamiglowka the purple cow znajdz 7 roznic gra lamiglowka the purple cow znajdz 7 roznic

Z kolei gra magnetyczna „Kosmiczna misja” to klasyczna gra planszowa, ale w magnetycznej wersji, w sam raz dla małego odkrywcy kosmosu. Pakowana jest w metalowe pudełko, dzięki któremu nie zniszczy się podczas podróży. Z kolei pionki przyczepia się do obudowy, na której wyrysowano plansze. To sprawia, że żaden z nich nie zginie. Dzieci grając w grę, mogą również czytać ciekawostki o planetach i kosmosie, co z pewnością nie tylko urozmaici rozgrywkę, ale także poszerzy ich wiedzę.

gra magnetyczna the purple cow kosmiczna misja gra magnetyczna the purple cow kosmiczna misja

 

Jesienne i deszczowe wieczory nie muszą wcale być nudne. Razem z dziećmi możecie sięgnąć po jedną z gier planszowych, zręcznościowych lub logicznych. Każda z nich dostarczy Wam mnóstwa zabawy. Oprócz tego są doskonałym sposobem na ćwiczenie spostrzegawczości i pamięci.

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz