5 zabawek stymulujących słuch u niemowląt

przez tublu

Po zabawki rozwijające słuch u niemowląt rodzice powinni sięgać już od pierwszych dni życia dziecka. Grzechotki czy szeleszczące zabawki sensoryczne rewelacyjnie wpływają nie tylko na rozwój tego zmysłu, ale też wspierają tak zwaną małą motorykę. Jakie zabawki spełnią takie zadanie? Oto nasz subiektywny wybór 5 najlepszych.

 

Zabawki rozwijające słuch u niemowląt – czym tak naprawdę są i dlaczego warto po nie sięgać?

Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko zdrowo się rozwijało i było szczęśliwe, staraj się w jak największym stopniu stymulować jego zmysły – dzięki temu nie tylko dostarczysz mu rozrywki i zaciekawisz otaczającym światem, ale też wpłyniesz na rozwój motoryki małej, której elementami jest na przykład chwytanie rączkami przedmiotów czy na umiejętność poruszania główką na boki. Ważnym aspektem codziennej zabawy powinny być ćwiczenia słuchu u niemowląt w formie zabawy. Warto wybrać w tym celu pomoce w postaci zabawek, które nie przebodźcują maluszka, ale w łagodny i subtelny sposób będą pobudzały i zachęcały do odkrywania. Pamiętaj, że ich rodzaj warto dostosować do wielu pociechy – w przypadku niemowląt najlepsze będą zabawki szeleszczące, podczas gdy starszym dzieciom można spokojnie włączać stopniowo do zabawy różnego rodzaju piszczałki czy pierwsze instrumenty muzyczne. Na jakie zabawki naszym zdaniem warto zwrócić uwagę z myślą o rozwoju słuchu u niemowląt? Oto 5 tych najlepszych!

 

1. Miękka kostka aktywizująca marki Little Dutch

zabawki dla niemowlat kostka little dutch               

Na wczesnym etapie instrumenty muzyczne czy zabawki edukacyjne wydające piszczące dźwięki mogą być dla dziecka zbyt intensywne. Warto zacząć stymulację jego słuchu od zabawek szeleszczących czy gadżetów o zdecydowanie bardziej subtelnych dźwiękach. Idealnie sprawdzi się na przykład kostka aktywizująca w miętowym odcieniu znanej i cenionej marki Little Dutch, która zachwyca mnogością form, ciekawych faktur i różnych dodatków, dzięki czemu świetnie się sprawdza jako zabawka sensoryczna, stymulująca wiele zmysłów (w tym dotyk czy wzrok). O słuch maluszka zadba specjalne kółeczko z koralikami, które brzęczą podczas poruszania zabawką.

            zabawki dla niemowlat kostka little dutchzabawki dla niemowlat kostka little dutch

 

2. Grzechotka sensoryczna w kształcie wieloryba B.Toys

Kolejny trafiony gadżet w zbiorze zabawek stymulujących słuch u niemowląt pochodzi z oferty marki B.Toys. To grzechotka-gryzak w kształcie wielorybka, którego bez trudu można chwytać malutkimi rączkami, trenując motorykę małą i koordynację ręka-oko. Grzechotka posiada rozmaite faktury materiału, szeleszczące wypełnienia, subtelny grzechot oraz kolorowe paciorki z wypustkami, które wspierają integrację sensoryczną.

Odczepiany pierścień z różnobarwnymi koralikami jest dodatkową atrakcją i doskonale pasuje do małych dłoni dziecka.

zabawki dla niemowlaka grzechotka b.toys 
 

3. Karuzela do łóżeczka z piękną melodyjką Little Dutch

Świetnym sposobem na to, żeby pozytywnie wpłynąć na rozwój słuchu maluszka jest też stosowanie różnego rodzaju karuzeli grających uspokajające melodyjki. Przykład? Stylowa karuzela na drewnianej ramie Little Dutch, która odgrywa melodię “Old McDonald”, a do tego zachwyca przepięknymi pluszowymi zabawkami inspirowanymi podwodnym życiem. Ta karuzela to nie tylko efektowny dodatek do aranżacji dziecięcego pokoju – to zabawka, która pozwala dziecku na rozwój sensoryczny, poznawczy oraz ćwiczy koordynację.

zabawki dla niemowlaka karuzelka little dutch

 

4. Muzyczna zabawka do usypiania i nie tylko Done by Deer

Wśród zabawek stymulujących słuch niemowlęcia warto wymienić też zabawki muzyczne inspirowane klasycznymi pozytywkami, ale w przyjemniejszej w odbiorze wersji. Polecamy na przykład zabawkę Wally Blue marki Done by Deer. Wystarczy pociągnąć za miękką rozgwiazdę umieszczoną pod brzuchem pasiastego wieloryba, żeby zabrzmiała słodka muzyka, która pomoże uspokoić dziecko na przykład podczas przewijania, a jednocześnie wesprze rozwój jego słuchu. Warto pamiętać o tym, żeby maskotki-pozytywki układać przy obu uszkach maluszka na zmianę – w ten sposób unikniemy ryzyka przebodźcowania jednego z nich. Alternatywą dla takiej muzycznej zabawki będzie też dźwiękowy projektor, na przykład montowany na ramie łóżeczka.

 

5. Kastanieta Skip Hop w kształcie zabawnej pszczoły

Jeśli Twoje dziecko skończyło 3 miesiące, możesz wprowadzić do zabawy pierwsze instrumenty muzyczne, koniecznie te dostosowane do możliwości poznawczych małego człowieka. Świetnie sprawdzi się na przykład kastanieta Skip Hop  w kształcie designerskiej pszczoły, wykonana z lekkich i trwałych materiałów. Podczas gdy owad potrząsa skrzydełkami w trakcie poruszania kastanietą, wydobywają się kochane przez najmłodszych, przyjemne w odbiorze dźwięki click-clack. To dobry wybór na początek – później możesz stopniowo włączać także inne instrumenty muzyczne dla dzieci, w tym keyboardy, pianina czy gitary.

 
 
 

Grzechotki, szeleszczące zabawki i kostki sensoryczne, w końcu też karuzele czy instrumenty muzyczne dla dzieci – zabawek stymulujących słuch niemowlęcia czy starszej pociechy znajdziesz w naszym sklepie sporo. Po te z oferty B.Toys czy Little Dutch warto sięgać, bo pomagają w zdrowym rozwoju słuchu.

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz