6 zabawek, dzięki którym majówka będzie pełna atrakcji

przez tublu

Majówka 2021 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią zza horyzontu wyłania się jedno z najważniejszych pytań: czym zająć dziecko w długi weekend majowy, żeby spędziło czas wesoło i produktywnie, bez względu na okoliczności? Zajrzyj do naszego wpisu i poznaj propozycje zabawek edukacyjnych, które będą strzałem w dziesiątkę.

Atrakcje dla dziecka na majówkę 2021 – co warto wziąć pod uwagę?

Trudno powiedzieć, jaki charakter będzie miał tegoroczny długi weekend majowy. Pandemia koronawirusa nie ustępuje, kolejne obostrzenia ograniczają pole działania rodzicom i opiekunom, zwłaszcza najmłodszych dzieci, które szybko się nudzą i nie zawsze rozumieją, dlaczego muszą zachowywać społeczny dystans, czy rezygnować z ulubionych form zabawy. Jeśli również majówka 2021 upłynie pod znakiem związanych z pandemią zakazów, warto zawczasu wymyślić ciekawe i pasjonujące formy spędzania czasu dla malucha – dzięki temu cała rodzina uniknie stresu i nudy w majowy weekend. Nasza rada? Warto postawić na zabawki edukacyjne, które wbrew pozorom wymykają się rutynie, inspirują i wcale nie kojarzą się ze szkolnymi murami. Zresztą, mamy na to 6 dowodów! Oto najlepsze naszym zdaniem edukacyjne zabawki dla dzieci na majówkę 2021 od takich marek jak Fat Brain Toys, Haba, Scoot & Ride czy Scrunch.

 

1.   Hulajnoga i rowerek 2w1 Scoot & Ride

Hulajnoga Highwaykick Scoot & Ride to innowacyjny projekt austriackich designerów. To pojazd, który z jednej strony pełni rolę jeździka z siedziskiem o regulowanej wysokości, którą można dostosować nawet do wzrostu dziecka, które dopiero stawia pierwsze kroki, a z drugiej – hulajnogi na trzech kołach dla starszej pociechy. Nowoczesna hulajnoga i rowerek w jednym to idealna propozycja na zabawę na świeżym powietrzu, oczywiście z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych dzieci. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze!

majowka z tublu hulajnogi majowka z tublu hulajnogi
 

2.   Silikonowe foremki do piasku Scrunch

A jeśli pogoda rzeczywiście będzie piękna, można się pobawić na świeżym powietrzu, używając czterech silikonowych foremek do piasku marki Scrunch. Zabierzcie je ze sobą nad morze, jezioro czy po prostu do przydomowej piaskownicy – zmieszczą się w każdej torbie, można je zgniatać i naprawdę nie sposób ich uszkodzić. Piękne kształty kojarzące się ze zwierzątkami morskimi to zdecydowanie dodatkowy plus!

majowka z tublu foremki scrunch majowka z tublu foremki scrunch
 

3.   Zestaw zabawek do piasku w wiaderku Zsilt

Dla miłośników zabawy w piasku mamy jeszcze jedną propozycję: zestaw akcesoriów marki Zsilt, przeznaczony dla maluszków już od 12-go miesiąca życia. Zabawki są wielofunkcyjne, można z nich zrobić łopatkę, foremkę czy lejek do wody. Mają designerskie, geometryczne formy, które dodatkowo będą stymulować wyobraźnię dziecka. Co najważniejsze, wykonane są z tworzywa sztucznego, które w 100% pochodzi z recyklingu!

majowka z tublu zabawki do piasku zsilt majowka z tublu zabawki do piasku zsilt
 

4.   Lupa odkrywcy Terra Kids marki Haba

Majówka 2021 może być świetnym momentem, żeby zainspirować dziecko do własnych odkryć związanych z nauką czy przyrodą. Nie ma nic lepszego niż zabawki edukacyjne, które zachęcają maluchy do eksperymentów! To bardzo ważne zwłaszcza teraz, w dobie lekcji online, które nie zawsze motywują do przyswajania wiedzy. Jeśli wybieracie się w weekend majowy na wycieczkę, koniecznie zabierzcie ze sobą lupę odkrywcy od marki Haba, powiększającą 6- i 4-krotnie. Lekkie urządzenie, odpowiednie dla dzieci od 5. roku życia, ma wymiary 19 x 13 x 10 cm i posiada praktyczne zapięcie na karabińczyk, za pomocą którego można przyczepić je na przykład do plecaka. Lupa pozwoli malcowi przyjrzeć się lepiej otaczającej go naturze: listkom, kwiatom czy owadom.

majowka z tublu lupa terra kids majowka z tublu lupa terra kids
 

5.   Zwariowany namiot świecący w ciemności

Twoje dziecko, z powodu pandemii albo brzydkiej pogody czeka majówka w domu? Nic straconego! We własnych czterech kątach też można się znakomicie bawić. Zwłaszcza jeśli sięgniecie po zwariowany namiot, który konstruuje się samodzielnie z łączników w formie kul i świecących w ciemności patyków z tworzywa sztucznego. Po zakończeniu budowania wystarczy narzucić na wierzch koc. Taka zabawka nie tylko dostarcza mnóstwo radości, ale też rozwija liczne umiejętności, zwłaszcza wizualno-przestrzenne, inżynierskie i projektowe, a także uczy planowania oraz pobudza kreatywność. Fluorescencyjny namiot jest odpowiedni dla dzieci powyżej 5. roku życia.

majowka z tublu zwariowany namiot majowka z tublu zwariowany namiot majowka z tublu zwariowany namiot
 

6.   Klocki patyczki Joinks od Fat Brain Toys

Kolejna zabawka edukacyjna dla dzieci, która zamieni majówkę spędzoną pod dachem w najbardziej rozrywkowy długi weekend w historii Waszej rodziny? Klocki-patyczki od Fat Brain Toys! Idealne dla dzieci powyżej 3-go roku życia, wspierają twórcze myślenie, stymulują kreatywność, uczą planować i projektować. Zabawka składa się z lekkich drewnianych patyczków, które łączy się za pomocą silikonowych ramion. To razem aż 76 elementów pozwalających budować zarówno bardzo proste figury, jak i zdecydowanie bardziej skomplikowane budowle.

majowka z tublu patyczki

majowka z tublu patyczki
 
 

Niezależnie od tego, czy długi weekend spędzicie na łonie natury, czy w domu, możecie się naprawdę świetnie bawić! Z myślą o majówce 2021 spraw swojemu dziecku edukacyjne zabawki od Fat Brain Toys czy Haba i zainspiruj je do samodzielnych poszukiwań tego, co najbardziej je pasjonuje!

 

A po jeszcze więcej propozycji zabawek i akcesoriów, które idealnie sprawdzą się w czasie Majówki zapraszamy do naszego NIEZBĘDNIKA.

majówkowy niezbędnik

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz