A a a, misie dwa… czyli jak pomóc dziecku zasnąć

przez tublu

Wyobraź sobie, że śpisz w ciepłym, cichym, ciemnym miejscu. Jest Ci wygodnie, czujesz się stuprocentowo bezpiecznie. Nagle przestrzeń wokół Ciebie zaczyna się kurczyć, zaciskać wokół Ciebie, aż nagle budzi Cię zimno, rażące światło i okropny hałas, nie możesz złapać tchu i nie wiesz, co się dzieje. Gratuluję, właśnie się urodziłeś 😉

Obrazek_2016-02-23 11.38.48

Poród to dla dziecka duży szok. Diametralnie zmienia się środowisko wokół niego, zaczyna inaczej funkcjonować. Jest to dla niego duży stres, który może ukoić mleko matki, jej zapach i ponowne usłyszenie bicia jej serca, bo przecież w brzuchu słyszało głównie to oraz szum wód płodowych. Nagły hałas nie ułatwia noworodkowi zasypiania, stąd pomysł producentów zabawek na usypianie maluszka dobrze znanymi mu dźwiękami.

Misie z funkcją usypiania

Prym w produkcji misiów w Polsce wiodą dwie marki – Szumisie i Whisbeary. Poza tym proponujemy Wam również misie amerykańskiej firmy Prince Lionheart.

Szumisie uspokajają dzieci już od pierwszego dnia po porodzie. Emitując pięć rodzajów dźwięku (dwa dźwięki suszarki, szum wód płodowych z biciem serca, fale morskie i padający deszcz) zapewniają maluszkom wyciszenie i spokojny sen. Szumiący mechanizm umieszczony jest w środku misia, który zrobiony jest z materiałów bezpiecznych dla noworodka. Po wyjęciu elektronicznych części, Szumisie można prać w pralce. Sam mechanizm stworzony jest tak, aby wybrany dźwięk był odtwarzany przez godzinę, a potem powoli się wyciszał. Dostępne są trzy wzory Szumisiów – pięć kolorów małych maskotek, główka misia (chłopca lub dziewczynki), którą można powiesić na łóżeczku, foteliku czy nosidełku oraz duży miś-chłopiec.

szumiś maskotka

szumiś maskotki

00.00.2015 Warszawa Fot. Jakub Szymczuk /FOTO GOSC

Fot. Jakub Szymczuk

00.00.2015 Warszawa Fot. Jakub Szymczuk /FOTO GOSC

Fot. Jakub Szymczuk

00.00.2015 Warszawa Fot. Jakub Szymczuk /FOTO GOSC

Fot. Jakub Szymczuk

Whisbeary to duże pluszaki, które różnią się kilkoma opcjami od Szumisiów. Miś emituje biały szum, którego głośność można kontrolować. Dźwięk jest wydawany przez 40 minut, po czym stopniowo się wyłącza. Ulepszony model Whisbeara jest wyposażony w funkcję CRYsensor, która rozpoznaje płacz dziecka i automatycznie włącza uspokajający szum, gdy opiekun śpi lub znajduje się w innym pomieszczeniu.  Nogi klasycznych Whisbearów mają wszyte magnesy, dzięki którym miś łatwo trzyma się na łóżeczku, wózku czy foteliku, a uszy i łapki są zrobione z szeleszczącego materiału, który pobudza zmysły niemowlęcia. Materiał ma atest OEKO-TEX®. Whisbear może służyć kolejnym dzieciom – producent daje na niego aż stuletnią gwarancję! Marka oferuje również Whisbirdy – niewielkie, szumiące ptaszki.

 

whisbear 2

whisbird

Prince Lionheart również oferuje usypiające pluszaki. Królik siedzący miś mają czujniki płaczu i ruchu dziecka, i wyczuwając jedno lub drugie, automatycznie się włączają. Odtwarzają dźwięki z łona matki, szum oceanu, kołysanki lub to, co się na nim nagra 🙂 Królika można przymocować w dowolnym miejscu, a do każdego misia dołączony jest minikocyk Silkie, utrzymujący zapach rodzica. W ofercie znajduje się również śpiący miś.

prince siedzacy

prince krolik

prince spiacy

Jeżeli chcecie zagwarantować dziecku spokojny sen lub macie problemy z jego usypianiem, wejdźcie na tublu.pl – znajdziecie tam wiele produktów, które pomogą Wam pozbyć się tych problemów.

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz