Basen z niemowlakiem – jaką pieluszkę wybrać?

przez tublu

Zabawa w wodzie ma mnóstwo zalet! Wzmacnia odporność i hartuje, korzystnie wpływa na układ mięśniowy, poprawia sprawność, dotlenia. Wspólna, rodzinna zabawa odpręża i pozwala wzmacniać więzi (buduje zaufanie).

Dlatego warto na basenie bawić się już od najmłodszych lat, a nawet miesięcy – jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, warto na krótkie zajęcia wybrać się już z niemowlakiem.
I w przypadku tych najmniejszych dzieci niezwykle ważną sprawą jest zadbanie o higienę, żeby nieczystości nie dostawały się do wody. Tutaj z pomocą przychodzą pieluszki do pływania: te jedno- i wielorazowe.

W naszym najnowszym filmie odpowiadamy na kilka ważnych pytań: Po co dziecku pieluchy do pływania? Czym tak naprawdę różnią się te jednorazowe od wielorazowych? Jak dobrać ich odpowiedni rozmiar?  I kiedy basen z dzieckiem nie jest dobrym pomysłem? 

 

Dlaczego dziecko potrzebuje pieluch do pływania?


Pieluchy do pływania mają jeden główny cel: zapobieganie przedostawaniu się nieczystości do basenu. Wiele osób początkowo nie zdaje sobie sprawy, że pieluchy do pływania nie trzymają moczu (zarówno te wielorazowe, jak i jednorazowe). A to dlatego, że nie mogą być zbyt chłonne, ponieważ absorbowałyby nie tylko mocz, ale również wodę z basenu (przez co pielucha stałaby się ciężka, uniemożliwiałaby efektywne poruszanie się dziecka i ciągnęła je w dół).

 

Czym tak naprawdę różnią się jednorazowe i wielorazowe pieluchy do pływania?


Jednorazowa pieluszka do pływania wyglądem przypomina zwykłą pieluszkę i po jednym użyciu należy ją wyrzucić. Wielorazowa pieluszka do pływania wygląda jak spodenki pływackie lub część kostiumu kąpielowego. Ogromną zaletą pieluch wielorazowych oczywiście jest to, że mogą być wielokrotnie używane, dzięki czemu są bardziej przyjazne środowisku, niż pieluszki jednorazowe.
W naszym Tublu od kilku lat w stałej ofercie mamy rewelacyjne pieluszki wielorazowe od Splash About. Łatwe w użyciu, wygodne, pozwalają na swobodne ruchy. Wykonane z neoprenu o grubości 1mm – są miękkie, elastyczne i bardzo szybko schną. Zapewniają zatrzymywanie nieczystości w środku, dbając o higienę dziecka oraz czystość basenu. Dla jeszcze większego komfortu i higieny producent zaleca stosowanie wkładek, które ułatwiają czyszczenie samej pieluszki.

     
Po skończonej zabawie w basenie wystarczy zdjąć pieluszkę, zawartość i wkładkę wyrzuć do toalety lub specjalnego pojemnika, a samą pieluszkę wypłukać w zimnej wodzie. Później, już w domu, pieluszkę można wyprać w pralce.
Najnowsza wersja pieluszki Happy Nappy Duo jeszcze lepiej chroni przed wydostaniem się nieczystości na zewnątrz, ponieważ ma podwójną warstwę. Pierwsza warstwa – zewnętrzna to klasyczna, znana i lubiana pieluszka Happy Nappy, natomiast druga – wewnętrzna to srebrna, aktywna warstwa zabijająca patogeny, które wywołują choroby m.in. Cryptosporidium, E.coli. Opracowana przy wsparciu wirusologów warstwa SILVER LINING skutecznie likwiduje patogeny kałowe i jest jednocześnie bardzo delikatna dla skóry niemowląt.

Pieluszka do pływania Happy Nappy występuje w następujących rozmiarach:
• 0-3 miesiące (S) 
• 3-6 miesięcy (M)
• 6-12 miesięcy (L) 
• 1-2 lata (XL) 
• 2-3 lata (XXL) 


Jak to wychodzi cenowo?

Pieluchy jednorazowe są tanie w momencie zakupu. Ok. 20-27 zł za 12 szt. (zależy od firmy). Pieluchy wielorazowe są droższe, ale przy regularnym użytkowaniu bardziej ekonomiczne. Te od Splash About to koszt od 79 zł do 112 zł za sztukę (w zależności od modelu).
Wybór pieluszki wielorazowej to też bardziej praktyczne rozwiązanie, szczególnie jeśli planujesz wakacyjny wyjazd z niemowlakiem. Zabranie jednorazowych pieluch do pływania na 2 tygodniowe wakacje jest już pewnym wyzwaniem, a nie wszędzie kupisz je na miejscu. Tutaj zdecydowanie wygrywa 1 czy 2 pieluchy wielorazowe, które z łatwością umyjesz po każdej kąpieli – wystarczy pranie ręczne w ciepłej wodzie.

 

 

Co założyć pod wielorazową pieluchę do pływania?

Większość wielorazowych pieluszek do pływania można używać samodzielnie, jednak dla lepszej ochrony można połączyć je z jednorazową pieluchą do pływania (niektóre baseny tego wymagają) lub bawełnianą pieluszką Nappy Wrap i/lub wkładką. Bawełniana pieluszka i wkładki mają za zadanie ułatwić czyszczenie pieluszki.

 

Kiedy zrezygnować z wyjścia na basen?


Najlepiej przed pierwszą wizytą z niemowlakiem skonsultować się z pediatrą. Zrezygnuj z wyjścia na basen, jeśli Twoje dziecko ma lub miało ostatnio biegunkę. Baseny mają własne zasady, a niektóre stawiają limit 2 tygodni jako okres kwarantanny. Pieluszki do pływania nie są w stanie skutecznie utrzymać luźnych stolców.

 

W naszym sklepie internetowym  i stacjonarnym znajdziesz duży wybór pieluch wielorazowych i akcesoriów, które ułatwią pobyt z dzieckiem na basenie! Zapraszamy i zachęcamy również do zapisu do naszego Newslettera (w prezencie otrzymasz od nas kod rabatowy na pierwsze zakupy!) oraz śledzenia nas na Facebooku i Instagramie.

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz