Będę jak mama – będę jak tata!

przez tublu

Każde dziecko chce być jak Ktoś. Jak mama, tata, siostra, brat czy dziadek. Albo jak pan z telewizji. W każdym razie dzieci uwielbiają odgrywać role – dziewczynki zabierają mamom szminki i pakują się w szpilki, a chłopcy zakradają się do tatusiowych warsztatów. Czasami ta chęć pomocy, którą wykazuje dziecko, jest aż zbyt natarczywa. Stąd właśnie nasze propozycje zabawek, które pomogą dziecku wcielić się w rolę lekarza, naukowca czy kucharza.

Kids playing in professions

Większość dzieci prędzej czy później ma fazę na gotowanie. Jeżeli później, to pół biedy – można mu wtedy powierzyć podstawowe kuchenne zadania, dziecko poczuje się docenione i potrzebne. Jeżeli jednak jest to maluch – lepiej obdarować go kuchnią, w której będzie pichcił co mu się tylko wymarzy, bez ryzyka poparzenia czy zranienia. Taką możliwość daje kuchnia z akcesoriami French Cocotte marki Janod. Sama w sobie jest bardzo ciekawie zrobiona – kurki naprawdę się kręcą, wydając przy tym tyrkotanie, zawiera dwa palniki, trzy magnetyczne łyżki, które można powiesić na ściance, garnek z przykrywką i patelnię z  jajkiem sadzonym. Przy tym kuchnia nie zajmuje dużo miejsca, szczególnie, że składa się w niewielką walizkę. I cała jest z drewna! Dodatkami, które urozmaicą zabawę z kuchenką są artykuły spożywcze Erzi. Ich części łączą się rzepem, dzięki czemu dziecko może je samodzielnie kroić 🙂 Jako dodatek świetnie sprawdzą się też magnetyczne warzywa i owoce z Janoda.

DSC_0036

DSC_0044

DSC_0045

DSC_0050

Jakiś czas temu pisałam o zestawie konstrukcyjnym Janod we wpisie o klockach. Ten zestaw sprawdzi się jako dodatek do warsztatu Bricolo, który, tak samo jak kuchenka, jest w całości zrobiony z drewna i składa się w niewielką walizkę. Młotkiem z tego zestawu ciężko jest zrobić sobie krzywdę, a śrubokręt i klucz są dostosowane do pozostałych elementów – śrubek, nakrętek, listewek, wkrętów. Mały majsterkowicz będzie miał z tym zestawem mnóstwo zabawy, a tato przestanie szukać zwędzonych przez dziecko narzędzi 🙂

DSC_0060

DSC_0031

Dziecko rośnie na małego naukowca? Odkrywcę? A może chcesz je zainteresować nauką? W tym przypadku jako prezent dla dziecka sprawdzą się „pomoce naukowe” z National Geographic. Mnie najbardziej zafascynowało „miniplanetarium”, czyli Astro Planetarium Multimedialne. Niepozorna kulka na podstawce umożliwia wyświetlanie na suficie map gwiazdozbiorów oraz uzyskanie efektu spadających gwiazd. To łatwy sposób na połączenie zabawy z nauką – w planetarium wbudowany jest też odtwarzacz mp3 i radio. Bresser National Geographic oferuje też wiele akcesoriów optycznych – mikroskopy, lornetki, lunety… Wszystko skonstruowane na zasadzie prawdziwych urządzeń naukowych i atrybutów małego odkrywcy. W przybliżeniu dziecku świata przyrody pomogą też lupy – ta podstawowa z Kids Concept i ta wyglądająca bardziej profesjonalnie z Haby.

W samodzielnym poznawianiu świata pomaga też seria FUNivesity. Są to eksperymenty dla najmłodszych, które pomagają zrozumieć podstawowe prawa natury, np. jak otrzymujemy sztuczny śnieg i czym są polimery.

DSC_0122

DSC_0158

DSC_0144

Mamy też coś dla dzieci, które mają lekarskie zapędy albo odwrotnie – boją się każdej wizyty u lekarza. W obu przypadkach świetnie sprawdzą się zestawy z B.Toysa Djeco. W każdym z nich znajdują się najpopularniejsze atrybuty doktora – stetoskop, strzykawka czy termometr. 

DSC_0073

DSC_0079

Wizerunek lekarza idealnie dopełni jego kostium – czas powoli myśleć o przebraniach, bo wielkimi krokami zbliża się Sylwester i karnawał 🙂 Oprócz stroju lekarza, proponujemy też przebranie wróżki, pirata czy policjanta z najpotrzebniejszymi akcesoriami 🙂

DSC_0103

DSC_0109

DSC_0094

DSC_0081

Te i inne przebrania oraz akcesoria do odgrywania ról dostaniecie na Tublu.pl i w naszym sklepie stacjonarnym, zapraszamy!

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz