Bezpieczne wakacje

przez tublu

Nadchodzące miesiące to czas intensywnego odpoczynku. Po miesiącach pracy i nauki swobodę dosłownie czuć w powietrzu. Z tej swobody najbardziej cieszą się oczywiście dzieci, o których jak wiemy, krąży słynne powiedzenie o chwili nieuwagi. Dlatego na wakacje warto się przygotować zwłaszcza, jeśli planujemy spędzić je z dzieckiem.

vest_all

Co więc zrobić, by urlop w pełni wykorzystać, ciesząc się jego urokami, ale jednocześnie mieć tzw. spokojną głowę?

Otóż możemy w całkiem prosty sposób skorzystać z pomocy. Pomocy nie tyle odpowiedzialnej niani czy opiekunki, co marki LittleLife, która jak nikt dba o swoich podopiecznych – małych klientów. W jaki sposób?

W tłumie i o zmroku

Wybierając się na wakacje do dużych ośrodków aglomeracyjnych, nad morze czy nawet w góry łatwo przewidzieć tłumy. Nawet jeśli jedziemy w podróż poza sezonem, warto mieć w zanadrzu coś, co pozwoli czuć się bezpiecznie nie tylko dziecku, ale zwłaszcza jego rodzicom. Podstawą wakacyjnego wyposażenia niech będzie zatem opaska informacyjna: na wodoodpornych „karteczkach” znajdujących się w środku opaski można zapisać dane kontaktowe, a także informacje np. o tym na co dziecko jest uczulone. Zapinana na rzep, kolorowa opaska może okazać się dla dziecka świetną bransoletką, dla mamy i taty – pewnikiem, że w razie gdyby dziecko zgubiło się na zatłoczonej plaży, deptaku, dworcu kolejowym czy też np. lotnisku – szybko powinno trafić do nich z powrotem.

iDStrap_4987

Jeśli macie w swoich samochodowych zasobach obowiązkową odblaskową kamizelkę, to czemu by nie zakupić jej swojemu dziecku? Marka LittleLife przygotowała dla rodziców, którzy wpadli już na ten pomysł specjalną kamizelkę dla dziecka właśnie: kolorową, z interesującymi wzorami, które pozwolą dziecku czuć się bezpiecznie, ale i wyjątkowo. Wybieracie się wieczorem na rowerową przejażdżkę? Kamizelka na pewno się przyda. Zamierzacie bawić się wieczorem przy grillu? Bez obaw – dziecko będzie widoczne nawet o zmroku.

th_572x600x90_w0pr_image_4349

Na podróż i spacer

W trakcie podróży czy spaceru przeważnie zdarza nam się nosić zbyt wiele rzeczy, i często z tego powodu da się słyszeć narzekania: że ciężko, że dużo itp. Z dzieckiem jest inaczej: planując spacer z nim, swoje potrzeby ograniczamy do minimum, stawiając na komfort dziecka. I tak w naszym plecaku/torebce lądują m.in. soczki, chusteczki, smoczki, przekąski… . Cóż dopiero z czapeczką, parasolem itd. A jednak nic nie sprawia maluchowi większej frajdy jak własny, podręczny bagaż. I tutaj również LittleLife wychodzi nam naprzeciw oferując sympatyczne plecaczki w różnych kolorach i pod różnymi postaciami. Nasze dziecko może być więc biedronką, tygrysem czy nawet żyrafą jeśli tylko tego zapragnie. Dodatkowo plecaczek posiada wodoodporny kaptur (dwa w jednym!), który w razie deszczu można szybko założyć, natomiast podczas ładnej pogody – schować do specjalnej kieszonki. Niby plecak, a ile spełnia funkcji!

Dodatkowo można przypiąć do niego specjalny pasek bezpieczeństwa (tzw. smycz), która pozwoli nam na bycie blisko dziecka, nawet gdy jest ono niezwykle ruchliwe. Z takim plecakiem Maluch nie tylko będzie miał frajdę ale także nie zgubi nam się w tłumie.

_C8W2871

W razie wypadku

Oczywiście małe wypadki również się zdarzają. Stłuczone kolano, rączka czy krwawiący nos- często spotykają aktywne dzieci podczas wakacji. Zapobiec do końca im nie można, ale zawsze warto mieć przy sobie specjalną apteczkęMini First Aid Kit. Zestaw pierwszej pomocy na pewno nie będzie ciążył w Twoim bagażu, a pomoże. A do tego jeszcze ciepłe słowa mamy – i wakacje można uznać za udane!

 

1 komentarz
0

Może Ci się spodobać

1 komentarz

http://www.skinetrinpromo.pl 8 sierpnia, 2015 - 02:42

Mam wrażenie jakbym znał osobiście autora, bo
w całości się zgadzam z tym wpisem.

Odpowiedź

Zostaw komentarz