Czas na piaskownicę – najlepsze zabawki do piasku i wody

przez tublu

   Obostrzenia epidemiologiczne mocno ograniczyły możliwości spędzania czasu z dziećmi na świeżym powietrzu – zamknięto place zabaw, nie można wejść do parku czy lasu. Wielu z nas spacer zamieniło na zabawę na balkonach, tarasach, w ogródkach,  w piaskownicy.

 

Czym się bawić w piaskownicy i ogrodzie?

Piaskownica to raj dla wszystkich Maluchów! Budowanie zamków, drążenie tuneli czy też zabawa w gotowanie i poszukiwanie skarbów to gratka dla wszystkich dzieci.

Dlatego chcielibyśmy pokazać Wam najlepsze naszym zdaniem zabawki ogrodowe, do piasku czy wody, które przetrwają nie jeden, nie dwa, ale kilka sezonów zabaw w piasku, wodzie, w kontakcie z ziemią czy kamieniami!

O zabawkach do piasku i wody piszemy też w poście Domowy plac zabaw, czy Ranking najlepszych zabawek i zabaw na dwór – nasze TOP10.

Trzeba zacząć od tego, jak w piaskownicy, czy ogrodzie bawią się nasze dzieci. Do czego najczęściej służą im wiaderka, grabki i łopatki. I to wcale nie jest takie oczywiste, jak nam dorosłym, mogłoby się wydawać. Bo niby zwykłe wiaderko, a w kilka chwil może zamienić się w akwarium z kamiennymi rybkami albo wzburzone morze z morskimi potworami 🙂 Wszystko zależy od dziecięcej wyobraźni i kreatywności.

Zależy nam na tym, by Wasze dzieci otaczały się nie tylko rzeczami pięknymi, ale i trwałymi. Które nie zniszczą się po dniu zabawy w piasku czy wodzie. Lekkimi, poręcznymi, funkcjonalnymi. Gdzie jedna zabawka spokojnie może zastępować kilka. Te, które znajdziecie w naszym sklepie, zostały w większości przetestowane przez nasze dzieciaki i przez nas. Były używane w czasie zabawy w piasku, ziemi, kamieniach, do przenoszenia wody, podlewania, do kopania dziur, drążenia tuneli.

I możemy Wam je w 100% polecić! Bo wszystkie są genialne!

Czym się bawić w piaskownicy? W naszej ofercie znajdziecie rewelacyjne silikonowe zabawki do piasku Scrunch, które są bestsellerami już od kilku sezonów! Obok nich polecamy Wam wielofunkcyjne łopatki, wiaderka czy konewki Quut, gdzie jedna zabawka zastępuje nawet 3 inne!
Poniżej i w naszym sklepie Tublu możecie im wszystkim przyjrzeć się z bliska.

 

Najlepsze zabawki do piaskownicy i ogrodu – nasze propozycje

Scrunch

Silikonowe zabawki do piasku Scrunch powstały w Anglii i stworzyli je rodzice, którzy mieli dosyć nietrwałych, plastikowych zabawek do piasku, szczególnie w czasie wyjazdów i wakacji. Najczęściej scenariusz wyglądał tak, że na miejscu wakacyjnego pobytu kupowali masę tanich, słabej jakości zabawek do piasku, które zostawiali na miejscu w dniu wyjazdu, bo nie było na nie miejsca w bagażu (o ile wcześniej te zabawki się nie połamały i nie zniszczyły).

 

Dlatego powstały silikonowe zabawki Scrunch – dzięki temu, że są lekkie i zajmują mało miejsca, z wyjazdów oraz podróży przywieziecie je z powrotem do domu, by dalej służyły Waszym dzieciom. Wiaderka możecie zwinąć, po rozłożeniu nie zmieniają swojego kształtu, nie pękają, nie blakną na słońcu.  Przetrwają nie jeden, nie dwa, nie trzy, ale kilka sezonów intensywnego użytkowania. Zaletą wiaderek Scrunch Bucket jest to, że po sezonie zabaw w piasku możecie używać ich w domu np. jako pojemniki na kredki, kosmetyki, osłonki na doniczki 🙂

Zabawki Scrunch pokazujemy z bliska w filmie na naszym kanale na You Tube:

W naszym sklepie znajdziecie nie tylko zwijane wiaderka, ale także:

  • konewki – designerskie zabawki 2w1, czyli silikonowe wiaderka z funkcją konewki. Są lekkie, można je zgnieść lub zrolować i wrzucić do dziecięcego plecaczka lub damskiej torebki. Świetnie sprawdzą się w czasie zabawy w ogrodzie, w piaskownicy, na plaży.
  • silikonowe foremki Scrunch idealne do zabawy w piasku, wodzie, w czasie kąpieli w wannie. Nie zabierają dużo miejsca w torbie bądź walizce! W zestawie cztery miękkie foremki w kształcie kraba, delfina, muszelki i dziecięcej stópki. Całość zapakowana w siateczkę ściąganą sznurkiem.
  • łopatki – lekkie i nieduże. Posiadają antypoślizgowy uchwyt, są wygodna do trzymania nawet w małych rączkach.
  • piłki – lekkie, miękkie, łatwe do schwytania! Materiał, z którego są wykonane, sprawia, że łatwo je złapać nawet małymi rączkami.

zabawki do piasku i wody Scrunch w Tublu.

Quut

Belgijska marka Quut stworzyła dla Waszych maluchów niesamowite zabawki do piasku, wody, śniegu, czy ziemi. Są nie tylko wytrzymałe i piękne, ale także wielofunkcyjne – jedna zabawka zastępuje kilka innych. Świetnym przykładem jest tutaj Triplet – to łopatka, sitko, grabki oraz lejek w jednym! Pomaga dzieciom kopać dziury, budować fundamenty i fosy! Długi uchwyt sprawia, że nawet najmniejsze rączki sobie poradzą.

Wszystkie zabawki do piasku Quut są wolne od BPA, ftalanów i lateksu, i co ważne – podlegają recyclingowi.

W naszym sklepie znajdziecie także:

  • konewki Cana o niesamowitym designie. Można ich używać do zabawy w domu, w ogrodzie, na plaży, czy basenie. Dwie możliwości wylewania wody z Cany podwajają zabawę! Teraz, w zależności od upodobań, dzieciaki mogą podlewać kwiaty strumieniem wody lub zrobić im delikatny prysznic. Cana sprawdzi się również jako designerski dodatek w każdej kuchni, np. do podlewania ziół w doniczkach. U nas znajdziecie konewki Cana w dwóch rozmiarach: 1L i 0,5L.
  • formy do budowania zamków i piramid Alto oraz Pira: koniec z noszeniem na plażę kilku wiaderek, klepaniem i obracaniem – te foremki wystarczy ustawić jedna na drugą, napełnić po brzegi, i wieża gotowa!
  • wiaderka Ballo – kulisty kształt ułatwia dzieciom przenoszenie wody do piaskowego zamku! Są bardzo stabilne i łatwe do złapania dla małych rączek. U nas znajdziecie wiaderka Ballo w dwóch pojemnościach: 3,7 L oraz 1,7 L.
  • zestawy Raki, w skład którego wchodzi łopatka i grabki. Łopatka dodatkowo może służyć jako lejek – a to wszystko kompaktowo pakowane, dzięki czemu zajmuje bardzo mało miejsca. Idealny do zabawy w ogrodzie, piachu, śniegu, wodzie. Ergonomiczny kształt zaprojektowano specjalnie dla małych rączek. Przy użyciu Raki można: kopać, drążyć, przesypywać, przelewać.
  • zestawy Cuppi 3 elementy i nieograniczone możliwości zabawy! Cuppi to łopatka, sitko, lejek i piłka – kompaktowo pakowane, dzięki czemu zajmuje bardzo mało miejsca. Kolorową piłeczkę można wykorzystać np. do gry w plażową odmianę golfa.
  • łopaty z sitkiem Scoopi  mocne, wytrzymałe, idealne do zabawy w piasku, śniegu, do przerzucania ziemi i kamieni.
 

Ale to nie wszystko… W naszym sklepie znajdziecie również zabawki do piasku Zsilt, Liewood, czy B.Toys oraz wiele innych. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich takie, które zajmą Wasze Maluchy na dłuższy czas i pozwolą na kreatywną zabawę.

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz