Dlaczego zabawa lalkami jest ważna?

przez tublu

 

3og

Lalka to jedna z najpopularniejszych zabawek. Bestseller wszystkich prezentowych okazji, takich jak urodziny, Dzień Dziecka, Mikołajki czy Boże Narodzenie.

Możemy wybierać spośród tych podobnych do bobasów, wyglądających tak jak dorosła kobieta, szmacianych, tych odgrywających społeczne role…

Ale lalka to nie tylko zabawka, która zajmie Waszego Malucha na długie godziny – poobserwujcie swoje dzieciaki w czasie zabawy i zobaczcie, jak wiele ról i zadań lalki mogą spełniać:

  1. Rozwijają motorykę małą – ubieranie i rozbieranie, czesanie, karmienie, wkładanie i wyjmowanie z wózka czy łóżeczka – to wszystko wspomaga rozwój motoryczny, a jednocześnie pomaga oswoić się z codziennymi obowiązkami
  2. Wspomagają naukę mowy – już samo nazywanie elementów ubioru, części ciała, emocji mobilizuje dziecko do treningu mowy i słownictwa. A odgrywając poszczególne role – do formułowania zdań, spostrzeżeń.
  3. Pomagają wyrażać uczucia i emocje. Często dziecku trudno jest nazwać i wyrazić uczucie, szczególnie gdy są dla niego nowe, albo trudno mu sobie z nimi poradzić – dużo łatwiej strach, złość, ale też radość czy szczęście przedstawić w czasie zabawy i odgrywania scenek.
  4. Oswajają z trudną sytuacją – wizytą u lekarza, stomatologa, wizytą na basenie, pójściem do przedszkola czy szkoły. Tu tez duża rola nas, rodziców – przy pomocy lalek i odgrywania scen możemy w prosty i czytelny sposób pokazać dziecku, co czeka go w konkretnej sytuacji, pokazać rozwiązania trudnych momentów, przećwiczyć sposoby postępowania.
  5. Rozwijają wyobraźnię – dziecko nie ograniczone żadnymi instrukcjami i ramami znajduje kreatywne pomysły na zabawę, jest zmotywowane do samodzielnego rozwiązywania problemów.

 

Znając zalety zabawy lalkami, wybraliśmy dla Was te najpopularniejsze z naszego sklepu. Jest ich całe mnóstwo i znajdziecie coś zarówno dla niemowlaka, przedszkolaka i starszaka.

 

LOTTIE

Lottie to niezwykłe lalki, których celem jest przekonanie dzieci, by zawsze były sobą i robiły to o czym marzą.

Lalki Lottie podkreślają indywidualizm, uczą cieszyć się i przeżywać przygody. Zarówno lalki i akcesoria są inspirowane prawdziwymi dziewczynkami. Bazują na sylwetce przeciętnej dziewięciolatki. 

LOTTIE_9

 

OUR GENARATION

Our Generation to lalki o wielkości 46 cm z przepięknymi, długimi włosami i licznymi akcesoriami. Mają miękki tułów, ruchome ręce, nogi i głowę.

Dzięki licznym dodatkom, lalki mogą odgrywać przeróżne role – być naukowcem, weterynarzem, dżokejką, tancerką, jeździć skuterem, pływać kajakiem, prowadzić restaurację, czy grać na instrumentach 🙂

Wszystkie zabawki Our Generation wykonane są z nietoksycznych materiałów – nie zawierają FTALANÓW ani BPA (Bisfenolu A). Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 lat.

 

homepage-3-desktop-retina-1

 

thumbImage (32)

 

 

HABA

Lalki i akcesoria niemieckiej firmy Haba to nasza kolejna propozycja na długą i kreatywną zabawę.

Znajdziecie u nas rewelacyjne, drewniane domki, figurki, które w nich umieścicie, ale także urocze, szmaciane lalki – w sam raz dla najmłodszych 🙂

HABA_

HABA_2 HABA_1

HABA_11

 

SZMACIANKI

Szmacianki to jedne z najbardziej uniwersalnych lalek, zarówno dla dziewczynek jak i chłopców – miękkie, wykonane z najlepszych materiałów, idealne jako pierwszy prezent 🙂

U nas, oprócz wspomnianych wcześniej szmacianek Haba znajdziecie także te od Lilliputiens, Little Dutch, czy Meri Meri.

HABA_27

 

DOMKI, AKCESORIA

Czym byłaby zabawa lalkami bez akcesoriów? Dzięki ubrankom, domkom staje się jeszcze ciekawsza, bardziej wciągająca i rozbudzająca wyobraźnię. Szczególnie polecamy Wam produkty od Janod, Our Generation, Vilac, Haba, Melissa and Doug.

HABA_21

thumbImage (83)

LORI_8 LORI_21

     

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz