Dzień Babci i Dziadka – pomysły na drobne prezenty

przez tublu

Już za kilka dni, 21 i 22 stycznia będziemy obchodzić kolejny Dzień Babci i Dziadka. To świetna okazja, by odwiedzić lub zadzwonić do dawno niewidzianej babci czy dziadziusia, zapytać o ich samopoczucie, zdrowie. 

I z własnego doświadczenia wiemy, że dla nich, dużo bardziej od podarunków, liczyć się będzie nasza obecność i rozmowa. Dlatego mamy nadzieję, że te 2 dni wypełnią się uściskami, dobrymi słowami i uśmiechami.

 

Jakie prezenty na Dzień Babci i Dziadka?

  W jednym z poprzednich wpisów podpowiadaliśmy, jakie prezenty DIY można przygotować razem z dziećmi – „Dzień Babci i Dziadka – pomysły na prezenty”. Znajdziesz wśród nich pomysł na naszyjnik z makaronu, brokatowe obrazki, czy wspólne spędzanie czasu, a także gotowe grafiki, które można wydrukować, włożyć do ramki i podarować Babci i Dziadkowi w dniu ich święta.  Możesz też wykorzystać któryś z pomysłów z tego wpisu: „Świąteczne prezenty DIY. Pomysły na proste podarunki, które przygotujesz z dzieckiem”. Czeka w nim przepis na domowy peeling cynamonowy, słoik pełen pyszności, czy instrukcja jak wykonać podstawkę na biżuterię.

Pomysł na prezent z okazji Dnia babci i dziadka - podstawka z gipsu. 

Natomiast w naszych tegorocznych propozycjach prezentów na Dzień Babci i Dziadka znalazły się głównie takie, które będą przypominały o wnukach i wspólnie spędzonych chwilach.

Prezent ze zdjęciem – kalendarz, foto album, ramka

Na początek kalendarze do wydruku, które możesz wspólnie z dzieckiem ozdobić, a najlepiej wypełnić zdjęciami, np. z dziadkiem i babcią – na pewno będą codziennie wywoływały uśmiech na ich twarzach.

                                                         kalendarz dzien babci i dziadka tubluplkalendarz dzien babci i dziadka tublupl

                                                           kalendarz dzien babci i dziadka tublupl   kalendarz dzien babci i dziadka tublupl

                         

                                                          kalendarz dzien babci i dziadka tublupl   kalendarz dzien babci i dziadka tublupl

 

Inną opcją może być zamówienie foto albumu, wypełnionego rodzinnymi zdjęciami. Jego zaprojektowanie jest łatwe i przyjemne, możesz skorzystać np. ze strony Colorland.

Dobrym pomysłem może być też ramka ze wspólnym zdjęciem z wnukami, które dziadkowie będą mogli postawić w dowolnym miejscu.

 

Zakładka do książki

Jeśli Babcia i Dziadek lubią czytać książki lub chętnie rozwiązują krzyżówki, dobrym pomysłem na drobny prezent może się okazać własnoręcznie wykonana zakładka do książki – koniecznie z wypisanym jakimś miłym słowem. My poniżej podsyłamy kilka naszych propozycji (po kliknięciu w zdjęcie można je pobrać i wydrukować).

zakladka do ksiazki dla babci tublupl

 

Własnoręcznie ozdobiony kubek (doniczka, pudełko)

    U nas w tym roku przygotujemy również własnoręcznie ozdobione kubki. Do ich wykonania wystarczy jednokolorowy kubek (najlepiej biały) oraz kilka zestawów od Apli Kids:

Z ich pomocą powstaną małe, urocze dzieła sztuki, w sam raz na ulubioną kawę czy herbatę. 

 

 

Pomysł na prezent z okazji Dnia babci i dziadka - własnoręcznie ozdobiony kubek.Pomysł na prezent z okazji Dnia babci i dziadka - kubek ozdobiony naklejkami i markerami.

 

Bukiet kwiatów w nieco innym wydaniu

Kolejnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka mogą być oczywiście ich ulubione kwiaty lub słodkości. A jeśli kwiaty, to może tym razem w nieco innej odsłonie?

Świetny pomysł znaleźliśmy na blogu kreatywna pedagogika – wystarczy słoik po konfiturach, wybrane kwiaty cebulowe, ziemia/mech i wstążka. We wpisie znajdziesz też etykietki, które możesz nakleić na słoik.

 

Jeszcze więcej inspiracji i pomysłów na drobne podarunki na Dzień Babci i dziadka można znaleźć m.in. na Pintereście

Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi pomogą przygotować piękne, drobne podarunki, które wywołają uśmiech na twarzy niejednej Babci i niejednego Dziadka.

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz