Eviva l’arte!…

przez tublu

… czyli „niech żyje sztuka!”, jak pisał Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Warto o tym pamiętać nie tylko w odniesieniu do sztuki dorosłej i wysokiej, ale także do pierwszych prób artystycznych naszych dzieci. Malowanie, rysowanie i ozdabianie rozwijają wyobraźnię, kreatywność i wrażliwość, a także motorykę i sensorykę Malucha. 

glowne

Kredki

Podstawowe narzędzie najmłodszych miłośników sztuki. Pierwsze odbicie rzeczywistości za pomocą kreski. Zaczyna się zwykle od niewiele znaczących bazgrołków, potem przychodzi malowanie niezdarnych kółek i kwadratów – i tak rozwija się motoryka. Do pierwszych prób i malutkiej rączki dostosowane są Kredki stożkowe Playon, dostępne u nas w opcji podstawowej oraz pastelowej. Dzięki odpowiedniemu kształtowi, dwulatek bez problemu chwyci kredkę do ręki, przy czym ryzyko jej połamania jest znikome – jest wytworzona z twardego, nietoksycznego wosku.

http://dziecisawazne.pl/wp-content/uploads/2014/12/kredki-stozkowe4.jpg

Kredki, które najczęściej proponujemy najmłodszym użytkownikom to Crayon Rocksy. Pomysł na nie jest unikatowy – są to około trzycentymetrowe fasolki zrobione z wosku sojowego, dzięki czemu są nietoksyczne, a nawet wegańskie. Ich kształt wymusza najpoprawniejszy chwyt – chwyt pęsetowy, a oducza łapania kredki w piąstkę. Przy tym Crayon Rocksy mają piękne, intensywne kolory i są bardzo wydajne. Można ich również używać do zabawy – w memo, chowając je pod kubkami czy w ciepło-zimno, ukrywając je w domowym zakątkach. Kredki pakowane są w zestawach od 8 do 64 sztuk, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

http://assets.inhabitots.com/wp-content/uploads/2011/11/Child-Trek-Crayon-Rocks.jpg

Farby

Kolejnym krokiem w artystycznym rozwoju dziecka może być wprowadzenie pierwszych, nietoksycznych farb. Takie właśnie farby do malowania palcami oferuje marka Djeco. Może ich używać już półtoraroczne dziecko – wystarczy tylko duży kawał brystolu, i do dzieła! Do opakowania dołączona jest paletka, na której można mieszać kolory (bardzo intensywne). Farbki łatwo się spierają i zmywają, poza tym są przebadane dermatologicznie. Idealny sposób na pobudzanie zmysłów dotyku i wzroku.

Dla starszych dzieciaków polecamy standardy – akwareleplakatówki, również z Djeco. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i w szkole, a sposoby ich użycia są niemal nieograniczone – od standardowego malowania na papierze, przez stemple z ziemniaków, po naukę łączenia kolorów.

Zestawy artystyczne

Dla starszych dzieciaków Djeco proponuje całe zestawy – z brokatem, piaskiem, mazakamido szycia i kolorowania – wybór jest ogromny, a zestawy zajmujące i kolorowe. Każdy z nich zawiera wszystkie elementy niezbędne do stworzenia małego dzieła sztuki.

Niedawno wypróbowywałyśmy zestaw artystyczny z brokatem Djeco – Ptak. Zestaw jest zapakowany w spore, estetycznie wykonane pudełko. W środku znalazłyśmy cztery szablony (na oko nieco mniejsze niż pół kartki A4), sześć fiolek z różnokolorowym brokatem, pędzelek i szpatułkę. Na każdym szablonie są obszary zaznaczone kolejnymi cyframi, adekwatnymi do numeracji brokatów. Za pomocą szpatułki odklejałyśmy partie z kolejnymi cyframi, zaczynając od jedynki. Po odklejeniu (łatwym) za pomocą szpatułki wszystkich naklejek-jedynek, zasypałyśmy je brokatem w odpowiednim kolorze – pod naklejkami jest klej, do którego brokat łatwo się przyczepia, wystarczy tylko rozprowadzić go pędzelkiem, a potem zsypać resztę brokatu do pudełka lub śmietnika. I tak kolejne partie, aż doszłyśmy do efektu końcowego, który widać na zdjęciach poniżej. Trzeba dodać, że dzięki pudełku brokat nie rozsypuje się w każde możliwe miejsce, a po zabawie wystarczy umyć ręce, żeby pozbyć się przyklejonych do palców drobinek. Jestem pewna, że jego ilość spokojnie wystarczy na wykonanie wszystkich czterech szablonów. Nam zrobienie jednego zajęło jakieś 10-15 minut.

ptaki2ptak

Chcemy, żeby Wasi milusińscy rozwijali się artystycznie (także w trakcie Świąt!), dlatego większość zestawów i akcesoriów znajdziecie w naszym sklepie Tublu.pl w promocyjnych cenach.

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz