Gdy święta tuż-tuż: wartościowe zabawki, które zajmą dziecko na dłuższy czas

przez tublu

Zabawki edukacyjne, które uczą, rozwijają wyobraźnię i stymulują kreatywność to genialny pomysł na gwiazdkowy upominek. Jakie propozycje z naszego sklepu na pewno spodobają się Twojej pociesze? Oto najfajniejsze pomysły na wartościowe zabawki pod choinkę!

 

Coś dla małych fanów pociągów i kolejek, czyli zestawy marki Brio.

Brio to tworzone od 1958 roku  pociągi, pojazdy, które wciągają do zabawy i młodszych i starszych. Niejeden rodzic, rozkładając teraz te drewniane tory i przejeżdżając po nich kolejką, na krótką chwilę cofnie się do swojego własnego dzieciństwa. Z zestawami Brio Play kilkulatki na pewno nie będą się nudzić – jest tyle możliwości budowania, przestawiania, tworzenia ciekawych i niepowtarzalnych historii. Może powstanie małe miasteczko albo całkiem spore miasto?

 

Nauka poprzez zabawę

Łączenie pracy w trybie home office ze zdalnym nauczaniem naszych dzieci w okresie pandemii pokazało nam czarno na białym: dzieci potrzebują bezustannej stymulacji, rozwoju i podsycania ciekawości światem. Żeby mogły się skupić na nauce i z radością rozwijać zainteresowania, nie wystarczy telefon komórkowy czy tablet – takie rozwiązanie może bywa niezłym pomysłem, ale na krótką metę. Zdecydowanie lepiej inwestować w zabawki edukacyjne, które będą dobrym wsparciem procesu wychowawczego, jednocześnie przynosząc naszym pociechom mnóstwo radości i rozwijając ich wyobraźnię. Warto pomyśleć o nich zwłaszcza przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy rozglądamy się za najlepszymi pomysłami na gwiazdkowy podarunek dla malucha. Zamiast kupować kolejny niepotrzebny gadżet, który szybko trafi w kąt, weź pod uwagę zabawki edukacyjne, które mogą pomóc odkryć w pociesze artystę, kreatora, architekta czy naukowca. Produkty od Fat Brain Toys, Londji czy Janod przydadzą się zwłaszcza teraz, kiedy z powodu obostrzeń sanitarnych maluchy uczą się za pośrednictwem Internetu, nie spędzają czasu w bezpośrednim towarzystwie swoich rówieśników i potrzebują dobrego sposobu na ukierunkowanie swojej energii. Jakie propozycje z naszego sklepu z pewnością trafią w gust Twojego syna czy córki? Oto kilka godnych uwagi zabawek.

 

Prezenty idealne dla małego artysty

Twój syn lub córka ewidentnie przejawia artystyczny talent? Warto go wspierać i zachęcać do wyrażania swojej osobowości i emocji za pomocą pomysłowych zabawek edukacyjnych dla dzieci. Super pomysłem jest chociażby Tablica Magnetyczna Apli Kids, która umożliwia „rysowanie” za pomocą specjalnego rysika z magnesem – wszystko co trzeba zrobić, to przeciągnąć rysikiem po tablicy tak, aby małe, metalowe kuleczki uniosły się i uformowały rysunek.. Technika użycia tego gadżetu jest naprawdę prosta, a pomogą w niej specjalne tablice z przykładowymi wzorami. Zabawka jest odpowiednia dla dzieci powyżej 5 lat, pobudza wyobraźnię i wspiera umiejętności motoryczne.

Tablice magnetyczne Apli Kids.

W świat działań twórczych skutecznie wprowadzi też „Mój pierwszy zestaw artystyczny”, składający się z plansz w kształcie zwierzątek, do których można przykleić własnoręcznie wykonane pompony z kolorowej bibuły.

Zestaw kreatywny Apli Kids - pompony.

 

Jeśli zależy Ci na rozwijaniu zdolności manualnych malucha, podaruj mu też wyjątkowy zestaw artystyczny do malowania różnymi teksturami, w którym znajdzie kilka arkuszy z rozmaitymi wypukłymi wzorami, które można odwzorować na kartce, po prostu podkładając je pod spód przed użyciem kredki czy ołówka.

 

Nieco starsze dzieci z pewnością zachwyci zestaw artystyczny w postaci składanki 3D, na przykład z motywem Lwa marki Djeco, który trzeba samodzielnie złożyć, zaginając kartoniki i łącząc je w odpowiednim porządku.

Djeco - układanka 3D Lew 

 

Kreatywny pomysł na naukę – zabawki edukacyjne dla dzieci

Z powodu pandemii dzieci nie chodzą do szkoły, a lekcje odbywają się online. Ale to nie powód, żeby czuły zniechęcenie do poszerzania wiedzy! Wręcz przeciwnie – warto razem z dzieckiem poszukać nowatorskich sposobów na zdobywanie nowych umiejętności i pokochanie nauki. Przykładowo pod choinkę można sprawić im fantastyczny znikopis w postaci kolorowego Tabletu LCD, na którym można ćwiczyć naukę pisania, rysowania, ale też robić obliczenia matematyczne czy powtarzać wzory chemiczne.

Pomysł na nudę? Zestaw drewnianych stempelków marki The Purple Cow, który składa się z 35 drewnianych elementów, które wystarczy zanurzyć w dołączonym do zestawu tuszu, żeby stworzyć samodzielnie rysunki z postaciami dinozaurów. To nie tylko dobry sposób na zaciekawienie malucha światem przyrody, ale też na naukę zręczności.

Stempelki dinozaury od The Purple Cow

 

Zabawki pobudzające wyobraźnię

Nawet takie zabawki, które z pozoru służą wyłącznie rozrywce, mogą nieść ze sobą znacznie więcej walorów, niż tylko radość z zabawy. Przykładem są zestawy Modarri, umożliwiające złożenie auta terenowego w różnych wersjach. Składa się z wielu elementów, które można dowolnie łączyć – dzięki temu maluch nie tylko cieszy się z szaleństw, które może wyczyniać z samochodzikiem, ale przede wszystkim inspiruje się niezliczonymi możliwościami samego przygotowania zabawki.

Inny pomysł na gwiazdkowy prezent nie tylko dla dziewczynek to składany malowany model Robotime – Mini Szklarnia, który uczy cierpliwości, sumienności i dobrej organizacji pracy. Ta zabawa na pewno wciągnie również rodziców!

Podobnie zresztą jak kreatywne puzzle dla dzieci, na przykład te świecące w ciemności, czy obserwacyjne. Jesteśmy pewni, że układanie puzzli w taki sposób pochłonie całą rodzinę w Boże Narodzenie.

 

Zestawy artystyczne, zabawki plastyczne, znikopis dla dzieci, mądre puzzle – takie zabawki edukacyjne to genialny pomysł na prezent dla pociechy z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Jeśli chcesz zainwestować w rozwój swojego malucha, kreatywne gadżety będą strzałem w dziesiątkę!

1 komentarz
0

Może Ci się spodobać

1 komentarz

Krzysztof 31 maja, 2021 - 20:54

Bardzo ciekawe propozycje zabawek. Myślę, że każdy znajdzie coś dla swojego dziecka 🙂

Odpowiedź

Zostaw komentarz