Higiena przede wszystkim!

przez tublu

Wraz z nadejściem na świat dziecka, a później z jego dorastaniem, pojawiają się wyzwania. Jedno z nich to trudności związane z naturalnymi potrzebami – bo siusiu i kupa potrafią być wyzwaniem dla malucha. Inne to sprawienie, by kąpiel dziecka – młodszego czy starszego – była przyjemnością i dla niego, i dla nas. Przygotowaliśmy dla Was kilka kompletów akcesoriów łazienkowych, które ułatwią życie rodzicom, a przy tym sprawią, że czas spędzony w łazience będzie przyjemniejszy nie tylko praktycznie, ale i estetycznie.

http://img.theepochtimes.com/n3/eet-content/uploads/2014/03/shutterstock_136409981.jpg

Nocnik + nakładka na sedes + podest

Pierwszy komplet utrzymany jest w tonie spokojnej, uniwersalnej zieleni. Oprócz wyglądu, ma on też szereg właściwości praktycznych. Składa się z Genialnego Nocnika Pourty, Podestu Pourty i Nakładki na Sedes Pourty. Geniusz nocnika tkwi w prostocie i higienie jego opróżniania – w trakcie pozbywania się jego zawartości nie dotykamy miejsca, na którym siedzi dziecko, a sama zawartość nie brudzi nam nocnika i spływa prosto do celu. Jest też przystosowany do potrzeb dziecka – ma wygodne oparcie, nie przesuwa się, a jego przednia część jest zbudowana tak, żeby przy siusianiu (głównie przez chłopca) nic się nie rozlało.

W komplecie znajdziemy też coś dla starszaka – nakładkę na sedes, która będzie dużym ułatwieniem przy pierwszych próbach korzystania z toalety. Jest bardzo stabilna, a przy tym można ją dowolnie regulować, dzięki czemu pasuje do każdego sedesu. Tak samo jak w przypadku nocniczka ma podwyższony przód, dzięki czemu oszczędzimy sobie sprzątania po każdym siusiu zrobionym przez synka 😉

Innym ułatwieniem dla dziecka jest rzecz bardzo uniwersalna, a konkretnie podest. Dzięki niemu dziecko się usamodzielni – będzie mogło samo umyć ręce czy usiąść na toalecie i nie będzie miało problemu z jego przesunięciem, bo jest wykonany z bardzo lekkiego, a przy tym wytrzymałego plastiku.

 

Nocnik + nakładka

Tym razem pójdźmy w róż. Amerykańska firma Prince Lionheart proponuje, a my polecamy Nocnik PottyPod, a pod kolor Nakładkę WeePod. O nocniku nie będę się rozpisywać, bo Karolina jakiś czas temu dokładnie opisała nocnik tutaj.

Nakładka na toaletę jest tak samo wygodna jak nocnik, bo wykonano ją z identycznego materiału – maluch nie będzie skarżył się na niewygodę, gdy będzie musiał załatwić „poważniejszą” sprawę :), a to zachęca do zrezygnowania z nocnika i przerzucenia się na poważniejszy sprzęt. Poza tym nakładka jest łatwa w czyszczeniu i nie pozwala na rozpryskiwanie poza sedes. A to wszystko w intensywnym, modnym kolorze!

Szczoteczka do zębów + osłonka na szczoteczkę + szlafrok

Pozostańmy przy różu i wyobraźmy sobie taki obrazek: wieczór, pora, żeby córeczka szła spać. Przed spaniem, oczywiście, myje ząbki, (z ochotą!) wyciąga szczoteczkę z fikuśnej osłonki w kształcie świnki, a do snu otula ją ciepły, miękki szlafrok. Taką przytulną wizję urzeczywistnią: Pierwsza Szczoteczka do Zębów Beaba, Osłonka na Szczoteczkę Flipper Fun Animal oraz Szlafrok Bambusowy 3 w 1 Poofi.

Szczoteczka jest „długodystansowa” – mogą z niej korzystać rodzice, myjąc pierwsze ząbki maleństwa, nadaje się też do samodzielnego użytku przez dwulatków i starsze dzieci. Uchwyt i sama szczoteczka sprawiają, że mycie jest wygodne i dokładne.

Osłonka nada myciu zębów charakteru zabawy – radosna różowa świnka zachęca do używania szczoteczki i chroni przed bakteriami, a przy tym nawet dwulatek jest w stanie otworzyć ją jednym dotknięciem.

Miłą, przytulną atmosferę stworzy szlafrok z frotte bambusowej. Może się stać przyjacielem dziecka już od noworodka i w tym czasie działać jako otulacz, a w późniejszych etapach rozwoju dziecko nie musi się z nim rozstawać – posłuży jako ręcznik czy właśnie szlafrok. Poza tym szkraby wyglądają w nim naprawdę uroczo 🙂

 

Osłona na kran + mata antypoślizgowa + kubek do mycia głowy

Higiena to jedna rzecz, ale ważne jest też bezpieczeństwo. A jeszcze żeby takie akcesoria były miłe dla oka? To da się zrobić! Marka Skip Hop oferuje ładny i użyteczny komplet, a w nim Osłona na kran Skip Hop MobyMata Antypoślizgowa do Wanny Skip Hop Moby Kubek do Mycia Głowy Skip Hop MobyMotywem przewodnim jest uśmiechnięty wieloryb 🙂

Osłonka ma prostą misję – chronić główkę dziecka przed uderzeniem w kran. W misji ochrony przez bólem, płaczem i siniakami pomoże jej mata antypoślizgowa, która uchroni szkraba przed upadkiem. Jest przyczepiana na przyssawki, dzięki czemu stabilnie trzyma się dna wanny. Kubek chroni przed jednym z najgorszych koszmarów dziecka, czyli przed dostaniem się szamponu do oczu. Zapobiega temu gumowa krawędź, która nie pozwala na zalanie buzi. Każdy z tych elementów ma formę niebieskiego wieloryba, który przekonuje dziecko do tego, że kąpiel może być świetną zabawą 🙂

 

Zapraszamy na Tublu.pl po wszystkie z naszych propozycji, a także wiele, wiele innych 🙂

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz