Jak pięknie i szybko zapakować prezent pod choinkę?

przez tublu

Prezenty pod choinkę prezentami, ale my, tak jak w poprzednim roku przychodzimy do Was też z podpowiedziami na ich piękne zapakowanie.

Mamy dla Was 5 inspiracji, które wykonaliśmy w tym roku. To na czym nam zależało najbardziej, to żeby takie pakowanie było maksymalnie łatwe, szybkie, przyjemne i z efektem wow!

5 pomysłów  na zapakowanie prezentu.

  1. Bałwanek
  2. Choinka-harmonijka
  3. Torebka-renifer
  4. Kokarda-wachlarz
  5. Z pomarańczą i gałązką 

Instrukcje wykonania znajdziesz w naszym najnowszym filmie na kanale You Tube.

https://www.youtube.com/watch?v=4ATIn3A5Ilw

 

1. Bałwanek

Pomysły na pakowanie prezentów - bałwanek.

Potrzebne będą: biały papier do pakowania, wstążka, czarny i pomarańczowy marker, gałązka.

Zawijamy prezent w biały papier. Rysujemy czarne oczka, uśmiech i guziki, a pomarańczowym markerem marchewkowy nos. Teraz wystarczy przewiązać całość wstążką, włożyć za nią gałązkę i gotowe.

 

2. Choinka-harmonijka

Pomysły na pakowanie prezentów - choinka.

Potrzebny będzie arkusz pianki EVA np. od Apli Kids, długi patyczek do szaszłyków i klej. Z pianki EVA wycinamy trójkąt, który będzie naszą choinką. Zaczynając od jego podstawy, składamy go w harmonijkę. Patyczkiem do szaszłyków ostrożnie i powoli przebijamy harmonijkę od dołu do samej góry, rozciągamy ją i nadajemy odpowiedniego kształtu. Na koniec przyklejamy na  pudełku z prezentem. Choinkę można przyozdobić w dowolny sposób, a na jej szczycie przykleić np. gwiazdkę.

 

3. Torebka renifer

Pomysły na pakowanie prezentów - renifer.

Tego uroczego renifera wykonacie w kilka minut. Potrzebna będzie jednokolorowa torebka prezentowa, arkusz pianki EVA (u nas ten w złotym kolorze), czarny i czerwony marker, klej oraz nożyczki. Na arkuszu odrysowujemy szablony rogów renifera, wycinamy i przyklejmy je na szczycie torebki. Czarnym markerem rysujemy przymknięte oczka, a czerwonym okrągły nosek. I gotowe!

 

4. Kokarda-wachlarz

Pomysły na pakowanie prezentów.

Przyda się papier do pakowania, taśma dwustronna i wstążka (my dodatkowo nawlekliśmy na nią świąteczny, złoty dzwoneczek.

Prezent pakujemy w ozdobny papier w taki sposób, by większa część papieru znajdowała się nad pudełkiem. Następnie pozostający nad zapakowanym pudełkiem papier składamy razem i tworzymy z niego harmonijkę od góry do dołu, przykładamy ją do szczytu pudełka i w połowie jego szerokości przewiązujemy wstążkę. Na szczycie harmonijki, na ½ jej długości przyklejamy taśmę dwustronną i sklejamy ze sobą boki, tworząc wachlarz.

 

5. Wstążka z plasterkiem suszonej pomarańczy

Pomysły na pakowanie prezentów - wstążka z plasterkiem suszonej pomarańczy.

Potrzebny będzie papier do pakowania, wstążka, plasterek zasuszonej pomarańczy lub mandarynki i ewentualnie gałązka. Prezent zawiń w ozdobny papier, plasterek zasuszonej pomarańczy nawlecz na wstążkę i obwiń nimi pakunek.

Pomysły na pakowanie prezentów. 

 

Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych pomysłów na szybkie i jednocześnie piękne zapakowanie prezentów. Jeszcze więcej podpowiedzi czeka na naszej tablicy na Pinterest.

A jeśli nadal szukacie inspiracji prezentowych dla dzieci w różnym wieku, to koniecznie zajrzyjcie do naszego prezentownika, do naszego sklepu oraz na nasze profile na Instagramie i Facebooku.

prezentownik sklep tublupl

1 komentarz
0

Może Ci się spodobać

1 komentarz

Przytulniej 19 grudnia, 2022 - 01:21

Muszę przyznać, że bardzo ciekawy artykuł, który w jasny i interesujący sposób wszystko przedstawia. Chociaż jestem jeszcze zielony w tym temacie, to wierzę, że dzięki Twoim artykułom się to po prostu zmieni.

Odpowiedź

Zostaw komentarz