Jak trzymać dzieci z dala od ekranów?

przez tublu

W dzisiejszych czasach dzieci mają bardzo łatwy dostęp do wysokich technologii. Wciąż budzi to kontrowersje, ludzie dzielą się na tych, którzy uczą dzieci od małego korzystać z telewizorów, tabletów, i tych, którzy uważają, że mają one negatywny wpływ  na rozwój. Nie jest łatwo znaleźć „złoty środek”, kiedy dzieci poznają już uroki korzystania z tabletów czy oglądanie telewizji, często się ich domagają, uzależniając się. Jak odwrócić uwagę dzieci od wszechobecnych już ekranów? Pokażmy im inne, ciekawsze rzeczy!

Nie ma co ukrywać, elektronika jest dla dzieci bardzo interesująca. Do tego stopnia, że bez ograniczeń mogłyby siedzieć z nią godzinami. Często sami nie zauważamy, kiedy zaczyna pojawiać się problem. Na początku godzimy się na prośby dziecka o tablet, smartfon czy telewizor. Jest to dla nas wygodne, mamy chwile dla siebie, dziecko jest w tym czasie zajęte. Przerażające jest dla nas dopiero uświadomienie sobie ile czasu nasza pociecha spędza w ten sposób, nierzadko zdarza się, że są to godziny dziennie. Niestety dopiero wtedy zaczynamy się zastanawiać gdzie popełniliśmy błąd. Właśnie wtedy zaczynamy też szukać rozwiązań jak go naprawić.

Warto zacząć od rozmowy z dzieckiem. Postarać się dowiedzieć co tak bardzo je interesuje w danej bajce, grze lub filmiku. Damy mu w ten sposób sygnał, że jest dla nas ważne, że chcemy je lepiej poznawać. Możemy też pomóc mu nazwać emocje, które mu w tym czasie towarzyszą. Dzięki temu łatwiej nam będzie ustalić czym najlepiej zacząć zastępować elektronikę.

Znajdźmy coś innego, ciekawego co zajmie dziecko. Prawdopodobnie na początku nie wyda mu się to aż tak interesujące jak na przykład tablet ale z czasem ta metoda zacznie działać. Najczęściej pozwalamy dzieciom korzystać z tabletów czy telefonów kiedy się nudzą np. podczas długiej podróży. Dlatego przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego. Przed Wami lista zabawek, gier, które doskonale naszym zdaniem sprawdzą się w podróży jako zamienniki ekranów. Są sprawdzone i niesamowicie wciągające, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Mozaiki Janod

Zestawy Mozajek firmy Janod to kreatywne zestawy do samodzielnego wykonania przepięknych obrazków. Doskonale ćwiczą koordynację oko-ręka, poprawiają koncentrację i sprawności manualne. Potrafią zająć małych twórców na długi czas, wynagradzając ich na koniec ogromną dumą ze swoich dzieł. W naszej ofercie znajdziecie zestawy takie jak: Piraci, Wróżki, Dzień na farmie czy Podwodny świat.

jan3 jan4

Wodne kolorowanki Melissa&Doug

Od teraz nie potrzebujecie kredek ani farb do malowania. W tych wyjątkowych kolorowankach cała magia dzieje się przy pomocy wody! Wystarczy napełnić nią specjalny pędzelek, zakręcić, delikatnie nacisnąć i zacząć malować. Po wyschnięciu specjalnych kartek kolory znikają, więc można z nich korzystać wiele razy. Zabawa takim zestawem będzie doskonałym urozmaiceniem czasu. Mamy też bardzo duży wybór kolorowanek, tak aby zadowolić wszystkich małych artystów.

mel mel2 mel3

Labirynt magnetyczny Haba

Gry Magnetyczne labirynty to fantastyczna zabawa połączona z nauką. Polega na doprowadzeniu kolorowych kulek w odpowiednie miejsca przy pomocy drewnianego patyczka z magnesem. Ćwiczy skupienie i dokładność, wspaniale przygotowuje do nauki pisania. Tu znów zaskakuje ilość wzorów do wyboru, znajdziemy między innymi: Robota, Kwiaty, Straż pożarną, Drzewo oraz wiele, wiele innych.

thumbImage.phpwfetyr6

hathumbImage.phpwwfrwe

Gry magnetyczne The Purple Cow

Seria znanych i lubianych gier w wersji magnetycznej, które mieszczą się w maleńkim, metalowym pudełeczku. W serii znajdziecie między innymi takie pozycje Statki, Warcaby, Kółko i Krzyżyk ale również proste planszówki, memory dla młodszych Szkrabów. Doskonale sprawdzą się zarówno w domu, w podróży czy nawet w poczekalni do gabinetu lekarskiego. Część gier od niedawna gości w naszej ofercie już w  polskiej wersji językowej.

 

Projekt bez tytułu(8) Projekt bez tytułu(7) Projekt bez tytułu(5)

Gry karciane

W naszej ofercie znajdziecie wiele ciekawych gier karcianych. Rozbudzają wyobraźnię, myślenie strategiczne. Gry rozwijają też myślenie strategiczne, uczą rozwiązywania problemów i wyostrzają pamięć.  To wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Przedstawiamy propozycje dla starszych: Qwirkle,  Dino kłap , Czarny Kotek oraz dla młodszych- Piraci i Spółka.

di pi

Oogi Moluk

Oogi to zupełnie nowy rodzaj zabawki, cudownie wyrazisty, kusi wszystkich aby go dotknąć i zaprosić do zabawy. Oogi na głowie, nogach i  rękach ma przyssawki, dzięki nim można przyczepiać go np. w wannie, na lodówce, na lustrze, w samochodzie. Ludziki Oogi pobudzają wyobraźnię i zachęcają dzieci do kreatywnej zabawy. Dzieci uwielbiają odgrywać  z nimi różne scenki.  W rodzinie Oogi znajdziecie: Fant, Pilla, Bongo, Glow, Blue oraz wiele innych.

Projekt bez tytułu(22) oogi_glow_giftbox_600px

thumbImage

 

W dzisiejszym świecie nauka korzystania z elektroniki jest nieunikniona, pamiętajmy jednak żeby oswajać z nią dziecko miarowo. Żaden tablet, smartfon czy telewizor nigdy nie zastąpi dziecku kontaktu z rodzicem, drugim człowiekiem. A przecież właśnie tego maluchy potrzebują do prawidłowego rozwoju i życia w społeczeństwie.

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz