Magiczny pokój dziecka

przez tublu
88510eb50b45cf0fa061fece0b9463a6

źródło Pinterest

Każdy rodzic staje w pewnym momencie swojego życia przed wyzwaniem urządzenia dla swojego dziecka pokoju jak ze snu. Magicznego miejsca w którym pociecha będzie spędzać cudowne chwile, będzie się uczyć, rozwijać i przenosić we wspaniały świat wyobraźni. Tu często pojawia się problem od czego zacząć, o czym pamiętać? Dobrym sposobem jest podzielenie pokoju na strefy na przykład strefę zabawy, odpoczynku i nauki. W ten sposób niczego nie pominiemy i zapewnimy dziecku harmonię w jego przestrzeni.

1. Strefa zabawy

To miejsce gdzie dziecko musi mieć miejsce na beztroskę, mieć możliwość puszczenia wodzy wyobraźni. Warto przy tym zadbać o jego wygodę, w tym celu doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju maty i dywaniki. Producenci oferują nam wiele wzorów, kolorów, rozmiarów z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Dywan piankowy Skip Hop

okrągły dywan

Okrągły dywanik Kids Concept

Ważna jest tez dostępność do zabawek, tu świetnie sprawdzają się kolorowe kosze i pudełka do przechowywania. Nie zajmują dużo miejsca, można je łatwo przestawiać w dogodnym momencie. Ogromny wybór rozmiarów i kształtów pozwoli zadbać o dobrą organizację.

19828_2

Miękkie kosze Done by deer 3 sztuki

kids-concept-pudelka-prostokatne-2-szt-grey

Prostokątne pudełka Kids concept

 

Doskonałym rozwiązaniem dla małych fanów klocków są maty, które z łatwością można złożyć razem z zawartością i schować lub przenieść w inne miejsce. Rozłożona zapewnia izolacje od podłogi, po ściągnięciu sznurka zamienia się w worek rozwiązując problem sprzątania drobnych zabawek po zabawie.

Mata na zabawki Play&Go

 

2. Strefa odpoczynku
To tu maluch znajdzie czas na relaks, to tu może odpocząć po całym dniu pełnym wrażeń, z zaciekawieniem słuchać książki czytanej przez rodziców. Jeśli pozwala nam na to miejsce tą strefę możemy podzielić na wypoczynek nocy i dzienny. Nocny, ten bardziej oczywisty, pierwsze o czym myślimy to urocze łóżeczko, idealnie sprawdzi się takie które rośnie razem z dzieckiem.

A w  łóżeczku obowiązkowo mięciutka, cieplutka Pościel La Millou , która otuli dziecko do snu.

done-by-deer-lozeczko-dzieciece-done-by-deer__50662-2-s2500x2500

Łóżeczko Done by deer

 

954d31ec974f695077dfec66a5000f68

źródło Pinterest

 

A teraz odpoczynek dzienny, wiele maluchów a nawet przedszkolaków potrzebuje w ciągu dnia małej przerwy. Stwarzając dziecku pewnego rodzaju azyl budujemy jego poczucie bezpieczeństwa. Z pomocą przychodzi nam namiot tipi i delikatna, piankowa mata , która świetnie izoluje od podłoża.

2d62296cadb910cbdac2fbbafe5e298e

Namiot tipi

 

Aby zadbać o dodatkowy komfort i wygodę dodajmy mięciutkie, puszyste poduchy i poduszki. Tu znów możemy dać się ponieść fantazji, wzorów, kolorów, rozmiarów jest tak wiele, że nie trudno o zawrót głowy.

th_350x350x95_w0pr_image_66980

Kura Babci Dany La Millou

4d17e9c62538a84ac73144c7c4be9e4a

Poduszka lis Kids Concept

 

th_350x229x95_w0pr_image_43464

Poduszka jeż Mamas&Papas

 

Ostatnim elementem wykończenia ale nie mniej ważnym niż pozostałe jest oświetlenie. Lampka dająca delikatne, kojące światło, która pomoże dziecku pokonać lęk przed ciemnością. Przy łóżeczku utulać do snu może sympatyczna Lampka ścienna sowa Oskar.
W tipi lepiej sprawdzi się przenośna lampka, która może być zarazem projektorem i przytulanką w jednym. Może pomoże dzieciom rozkochać się w gwiazdach…?

pol_pl_Projektor-Przytulanka-Owieczka-Skip-Hop-1629_10

Lampka 3w1 Skip hop

 

 

3. Strefa nauki
Już od małego warto zadbać, żeby dziecko miało swoje miejsce do nauki, miejsce do tworzenia pierwszych dzieł sztuki a w przyszłości do odrabiania zadań domowych. Na początek w zupełności wystarczy stolik  i krzesełko dopasowane wielkością do wzrostu dziecka. Nie muszą być duże, wystarczy żeby na blacie zmieścił się przybornik z kredkami, kartki.

52(1)

Stolik i krzesełka Kids concept

Obok stolika, na ścianie można powiesić półeczkę, która pomieści książeczki i kolorowanki. Warto jednak pamiętać o tym, aby była ona powieszona na tyle nisko, żeby dziecko bez problemu poradziło sobie z dosięgnięciem do swoich przyborów.

kids-concept-polka-scienna-z-gwiazdkami__122097-1-s2500x2500

Półka Kids Concept

 

 

Pamiętajmy o tym, że jeżeli dziecko jest starsze warto konsultować z nim wybory które podejmujemy. To będzie dla niego wspaniałe doświadczenie, pokażemy mu też, że szanujemy jego zdanie, jest ono dla nas ważne. W ten sposób poznajemy  lepiej co lubi i jaki ma gust a na przyszłość zostaną nam wspaniałe, magiczne wspomnienia.

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz