Majówka i urlop, czyli praktyczny niezbędnik każdej mamy

przez tublu

Maj to jeden z tych fajniejszych miesięcy w roku. Nie tylko zaskakuje ciepłem (które często aż nie przystoi wiosennej porze), pachnie bzem i cieszy oczy lekkimi, kolorowymi strojami – przede wszystkim cieszy, bo to właśnie na jego początek przypada tzw. długi weekend, a wraz z nim długo wyczekiwany urlop.

Większość z Was na pewno zastanawia się w tym momencie: sami czy z dzieckiem. Opcja druga spędza na pewno sen z powiek, bo jak dobrze wiemy: ciężko odpocząć, gdy mały bąbel ciągle wokół nas biega i nie daje chwili wytchnienia. Mamy jednak w zanadrzu kilka wskazówek oraz „majówkowy niezbędnik” – które mogą się Wam przydać.

W podróży

Bywa, że sama podróż jest największym obciążeniem. Pal licho, jesli jazda samochodem uspokaja na tyle naszego malucha, by mógł sobie smacznie zasnąć. Gorzej, gdy podróż niesamowicie mu się dłuży i zaczyna się niecierpliwić.

Warto w takich sytuacjach mieć przy sobie praktyczny organizer, do którego można powkładać dużo kolorowych maskotek i ciekawych zabawek lub dla starszych dzieci – książeczki, coś do picia czy też przekąski. Organizer taki łatwo mocuje się na oparciu siedzenia kierowcy lub pasażera. Dodatkowo chroni on przed zabrudzeniami fotela – co jest również jego zaletą. Oprócz tego często przydatne jest mocowanie na ipada lub tablet. Dzięki niemu nawet w samochodzie nasze dziecko może oglądać ulubione bajki i być dzięki temu chociaż przez jakiś czas spokojne.

 

organizer

 

Bardzo ciekawym, a wręcz niestandardowym rozwiązaniem jest także zamontowanie specjalnego lusterka do obserwacji dziecka. Ciekawy kształt oraz wesołe melodie i dźwięki, które się z niego wydobywają bawią maluszka przy okazji pozwalając mamie lub tacie kontrolować to co się dzieje z tyłu, jest to szczególnie ważne przy młodszych dzieciach.

 

Podczas wypoczynku

W podróży, czy już na miejscu warto zadbać o różnorodność i atrakcyjność zabawek oraz propozycji zabaw. Kilka przedstawiam poniżej.

Ciekawą opcją jest zabranie ze sobą namiotu-domku. Stanowić będzie nie tylko świetne miejsce do zabawy, ale również doskonałą ochronę przed nadmiernym słońcem.

 

domek

 

Jeśli już o bezpieczeństwie mowa – na spacerach po okolicy wypoczynkowej świetnie sprawdzi się tzw. trzecia ręka (której nam, mamom, wiecznie brakuje). Jest to specjalny uchwyt, który mocuje się przy wózku lub torebce, pozwalający trzymać dziecko blisko siebie, jednak tak, by nie czuł się on w żadnym wypadku skrępowany (zachowuje niezależność). Proste, ale skuteczne.

Na plażowe wycieczki warto zabrać ze sobą wielofunkcyjny zestaw do wody i piasku. Nietypowy kształt każdego z elementów zestawu szybko przypadnie do gustu małym odkrywcom. A jak przystało na prawdziwego odkrywcę – musi on poradzić sobie ze wszystkim, i każdym przedmiotem, jaki znajdzie w zasięgu ręki. A designerskie łopatki czy sitka na pewno mu w tym pomogą.

 

 

quut

 

 

W nocy

By wakacje można było uznać w pełni za udane nie można zapominać o frajdzie, jaką dziecko czerpie również z sytuacji, kiedy w obcym miejscu i domu może samodzielnie spać. O ten aspekt także warto zadbać i sprawić, by był on jak najbardziej atrakcyjny. Dlaczego więc nie skorzystać z propozycji firmy Lilliputiens, która oferuje bajecznie kolorowe śpiwory w kształcie np. krokodyla? Widząc taki gadżet nasz maluch z pewnością chętnie ułoży się szybciej do snu.

A my będziemy mogły rozkoszować się subtelnym ciepłem majowego wieczoru podczas dni błogiego lenistwa . 😉

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz