Muszelka Bilibo – niezwykła zabawka progresywna ma już 20 lat!

przez tublu
muszelka bilibo zabawka progresywna

Wierzymy, że dobre zabawki powinny inspirować i zachęcać dzieci do aktywności i kreatywności, a nie tylko bawić i uciszać. I że zabawki powinny być zasilane wrodzoną ciekawością i wyobraźnią dziecka, a nie bateriami.

Po raz pierwszy muszelki Bilibo od Moluk trafiły do naszego sklepu prawie 10 lat temu i od razu zdobyły nasze serca. Od tego czasu nieustannie zadziwiają naszych małych i dużych klientów swoją formą, jakością, możliwościami zabawy. Są tzw. zabawkami progresywnymi, czyli takimi, które pobudzają do rozwoju, kreatywności i wpływają na wiele zmysłów jednocześnie.

muszelka bilibo moluk

 

Poznaj markę Moluk

Moluk (czyt. mo-look) to firma rodzinna, założona w 2011 przez szwajcarskiego projektanta Alexa Hochstrassera oraz jego siostrę Doris Hochstrasser.
Kierując się pasją do wspaniałego designu, w czasach, gdzie wszystko staje się coraz bardziej wirtualne, postanowili stworzyć innowacyjne zabawki, które stymulują zmysły, zachęcają do aktywności, pobudzają kreatywność, tworzą interakcje.
Zabawki Moluk są zgodne z myślą nauki Montessori oraz należą do “open-ended toys” – zabawek, które nie posiadają w żaden sposób określonych ram – do zabawy nimi nie są potrzebne żadne instrukcje, są napędzane dziecięcą wyobraźnią. I bawią się z dziećmi, a nie za dzieci.

 

Bilibo – a co to takiego?

Muszelka Bilibo była pierwszą zabawką zaprojektowaną przez Alexa i pod wieloma względami pozostaje wzorem dla wszystkich zabawek MOLUK. Od początku była fizycznym manifestem swobodnej zabawy i umożliwienia dzieciom bycia dziećmi.
Muszelka Bilibo to zabawka napędzana tylko i wyłącznie dziecięcą wyobraźnią. Nie potrzebuje baterii ani zawiłych instrukcji. Pobudza, inspiruje, rozwija. Doskonała do ćwiczenia motoryki dużej, czucia przestrzennego, rewelacyjnie działa na zmysły – szczególnie równowagi, dotyku.

Jak dzieci bawią się Muszelkami Bilibo?
Wykorzystują je do huśtania, bujania, kręcenia się, chodzą po nich, siedzą na nich, zamieniają w tunele, garaże, kołyski dla swoich zabawek.
Bilibo sprawdza się w każdym otoczeniu: w domu, ogrodzie, piaskownicy, wodzie, a nawet na śniegu! Dzięki wszechstronności może się nim bawić dwulatek, jak i starszak. Dziecko stosownie do swojego wieku i zainteresowań jest w stanie bez problemu wymyślić zastosowanie dla Bilibo.

muszelka bilibo moluk

muszelka bilibo moluk

 

Muszelka Bilibo w 2020 roku otrzymała znak jakości MOVEMENT & INNOVATION, oznaczenie to wyróżnia najlepsze produkty sprzyjające aktywnej zabawie.

muszelka bilibo moluk

A teraz, z okazji 20 urodzin Bilibo pojawiło się w 6 nowych, przepięknych, pastelowych kolorach. I to nie jedyna zmiana… Po ponad milionie sprzedanych sztuk nieco odświeżono formę i dokonano kilku subtelnych ulepszeń. Producent wykonał analizę konstrukcyjną powłoki. Udało się nieco zmniejszyć wagę, jednocześnie wzmacniając obszary, które były potencjalnymi słabymi punktami. Nowe Bilibo jest teraz mocniejsze, lżejsze i jeszcze piękniejsze niż wcześniej.

A co z parametrami technicznymi zabawki? Muszelka Bilibo jest wykonana z trwałego polietylenu, odpornego na uderzenia. Ma wymiary 39 x 39 x 22 cm, waży 750 g i utrzymuje wagę do 90kg.

 

Pozostałe zabawki Moluk

Moluk jest producentem nie tylko muszelek Bilibo. Na pewno zauważyliście wielkie szaleństwo wokół sensorycznych zabawek typu fidget. Pisaliśmy o nich w tym wpisie FIDGET TOYS – ZABAWKI, KTÓRE POMAGAJĄ SIĘ SKONCENTROWAĆ I ZMNIEJSZAJĄ STRES.

Gadżety Pop-It i inne zabawki antystresowe są obecnie wszechobecne w mediach społecznościowych, sklepach dziecięcych, szkołach, przedszkolach. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że MOLUK od samego początku był pionierem w tym trendzie. Wielu specjalistów zajmujących się rozwojem dzieci używa Bilibo do integracji sensorycznej. Zabawki takie jak Oogi, Hix lub Mox to wciągające zabawki typu fidget, które spełniają wszystkie wymagania w zakresie stymulacji sensorycznej, zapewniając jednocześnie wiele możliwości zabawy. 

Przyjrzyjmy się im z bliska…

Oogi

To seria kolorowych, silikonowych zabawek z przyssawkami, które przyczepiają się do każdej gładkiej powierzchni. Do wyboru są wesołe ludziki Oogi, ale także pękate Bongo, trąba Fant czy Pilla z wieloma nogami-przyssawkami.

         moluk oogimoluk oogi     
           moluk oogi
moluk oogi

 

Hix

To zestaw trzech pozornie zwykłych, silikonowych stożków – ale każdy z nich potrafi przeobrazić się w 4 różne kształty.

Hix poprzez zabawę uczy dzieci konstruować, dodatkowo trenuje zdolność wizualno-przestrzenną, koordynację ręka-oko oraz umiejętności motoryczne.

hix moluk hix moluk hix moluk

Mox

Mox to bardzo gadatliwa piłeczka! Uwielbia się śmiać, rozmawiać, złościć się, ale przede wszystkim kocha jeść! Zjada kuleczki, monety i inne drobiazgi, a to wszystko ląduje w jego malutkim brzuszku.

Malutki Mox potrafi się toczyć, skakać, tworzyć wieże wraz ze swoim rodzeństwem. 

         mox molukmox moluk        
         mox moluk
mox moluk 

Oibo

Zestaw kreatywny Oibo to 3 elastyczne bryły wykonane z wysokiej jakości silikonu spożywczego. Można je gnieść, rolować, wciskać, turlać, układać wieże, bawić się w kąpieli, itp. Możliwości zabawy jest mnóstwo – wystarczy trochę wyobraźni i kreatywności.

Oibo to połączenie kuli z sześcianem – łączy zabawę piłką z układaniem klocków. Podobnie jak wszystkie zabawki Moluk, Oibo rośnie wraz z dzieckiem. Dla najmłodszych świetnie sprawdzi się jako miękki gryzak, łatwy do schwytania. Później posłuży do turlania i odbijania. Starsze dzieci chętnie wykorzystają Oibo do rzucania bądź układania wież. 

oibo moluk oibo moluk oibo moluk

 

Hix, Mox i Oibo połączono także w super zestaw Genius i teraz można go kupić również w pastelowych kolorach! 

genius moluk

Plui

Na koniec Plui, czyli seria zabawek do wody! 

Plui to nowatorska zabawka do kąpieli. Wystarczy zanurzyć ją w wodzie, aby się napełniła – po wyjęciu z wody „pada” z niej przyjemny deszczyk, który można kontrolować zamykając i otwierając otwór na górze.

Podczas zabawy Plui dziecko uczy się podstawowych zasad fizyki. Plui wzbudza ciekawość i rozwija dziecięcą wyobraźnię. 

plui moluk plui moluk

 

Mamy nadzieję, że wśród zabawek Moluk znajdziecie te, które zachwycą Wasze dzieci tak samo jak nas. I będą wspierały ich rozwój oraz wyobraźnię.

 

 

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz