Nauka przez zabawę – jak opiekować się domowym zwierzątkiem?

przez tublu

   Temat małego, słodkiego zwierzaka, którym dzieci chciały się opiekować, pojawiał się w naszym domu co jakiś czas.
A z wyjątkowo dużym nasileniem za każdym razem, gdy spotkaliśmy na spacerze sąsiadkę z uroczym szczeniakiem, albo po wizycie u koleżanki, która w swoim pokoju miała chomika czy świnkę morską.

Przez jakiś czas wzbranialiśmy się przed zwierzątkiem w domu, długo rozważając, czy mamy wystarczająco dużo miejsca, czasu i energii.

I gdy tak się zastanawialiśmy, życie napisało własny scenariusz 🙂

Trzy lata temu przed naszym domem pojawiła się mała wychudzona kotka, którą ktoś wyrzucił z domu. Dzieciaki oczywiście od razu pokochały ją całym serduchem, ale my podeszliśmy do tematu bardzo ostrożnie. Na początku tylko ją dokarmialiśmy, szukając jednocześnie jej właścicieli. Gdy to nie dało żadnych rezultatów, kolejnym krokiem było zamieszkanie kotki w naszym garażu, a po regularnych wizytach u weterynarza, wprowadziła się do domu już na dobre 🙂

Od samego początku wiedzieliśmy, że tak jak kotka naszych, tak i my musimy nauczyć się jej zachowań. Ustalić obowiązki, poznać sposoby głaskania i przytulania jaki jej odpowiada (teraz już wiemy, że nie znosi głaskania po brzuchu, a na widok stopy ucieka – doszliśmy do wniosku, że musi to być reakcja obronna na krzywdy jakie mogły ją spotkać).

I wtedy okazało się, że nasze maluchy doskonale wiedzą, jak delikatnie obchodzić się z  kotem – a to w dużej mierze dzięki licznym zabawom w opiekę, w które angażowaliśmy się z nimi od najmłodszych lat – w weterynarza, w kocią mamę, w sklep zoologiczny, w schronisko. Dzięki nim nasze dzieci wiedziały, że zwierzę to nie zabawka, z którą można robić co się chce. A oprócz głaskania i zabawy są też obowiązki. I tak naprawdę cały proces adaptacji kota w domu przebiegł bez uwag w stylu „uważaj na kota!”, „nie głaszcz tak mocno” itp.

A jeśli i u Was temat małego, słodkiego zwierzaczka w domu pojawia się co jakiś czas i już tysiąc razy słyszeliście, że Wasz maluch chciałby pieska / kotka / chomika / rybkę, to mamy kilka zabawek, które pomogą wprowadzić temat opieki nad zwierzątkiem do Waszych zabaw. I jednocześnie stać się treningiem delikatności i troski.

 

Klinika weterynaryjna Little Friends Haba

Klinika weterynaryjna z czterema przestronnymi salami zabiegowymi, które stanowią idealną scenę dla niekończących się godzin kreatywnych zabaw. W zestawie: 1 czarny kotek, 1 torba weterynarza, 1 stetoskop, 1 pinceta, 1 strzykawka, 1 skalpel, 1 zestaw plastrów, 4 bandaże, 2 klatki dla zwierzaków, 1 waga, stół weterynaryjny, 1 regał.

thumbImage (30)

 

Lecznica weterynaryjna Our Generation

W zestawie znajdziecie: lecznica weterynaryjna, zdjęcia rentgenowskie i ekran, stół do badania, przyrządy lecznicze, jedzenie dla zwierząt, buteleczki z szamponem, podkładka do pisania, kartki, długopis, plakaty, pinezki, kosz na śmieci.

thumbImage (32)

 

 

Szczeniaczki Our Generation

Urocze szczeniaczki od Our Generation, które można czesać, przytulać i wyprowadzać na spacer 🙂

thumbImage (54) thumbImage (52)

 

Zestaw akcesoriów Psi Salon Fryzjerski Our Generation

Rewelacyjny pomysł na zabawę z pluszowym zwierzakiem 🙂 Dzięki licznym akcesoriom można zamienić się w psią fryzjerkę i delikatnie kąpać, czesać i przycinać sierść 🙂

W zestawie: stolik, wanna, kran, schowek, fartuch, maszynka do strzyżenia włosów, słoik z pokrywką, suszarka do włosów z dźwiękiem, szczoteczka, rękawica do pielęgnacji, szczotka do czyszczenia, grzebień, ręcznik, 2 butelki, butelka z rozpylaczem, dozownik mydła i nożyczki.

thumbImage (53)

 

Zestaw Małego Weterynarza Melissa & Doug teraz 20% taniej 🙂

Niezbędny zestaw dla małego weterynarza. Posiada wszystkie akcesoria niezbędne do zbadania i leczenia zwierzątek. Zestaw składa się z 24 elementów w tym: dwa urocze pluszaki (pies i kot), stetoskop, termometr, strzykawka, otoskop, pinceta, zacisk, butelki, tubki, maści, bandaże, gips a nawet kołnierz ochronny na szyję. Wszystko łącznie z listą kontrolną (wielokrotnego użytku) przechowuje się w poręcznej torbie.

thumbImage (36)

 

Zestaw podróżny dla zwierząt Melissa & Doug 

teraz 20% taniej 🙂

Zadbaj, aby podróżujące pluszowe zwierzaki były bezpieczne i szczęśliwe! Niezależnie od tego, czy podróżujesz po świecie, czy po prostu po sąsiedztwie zabierz ze sobą swoich małych przyjaciół! Zestaw podróżny pomaga dzieciom uczyć się odpowiedzialności, ćwiczyć troskę o innych oraz rozwijać współczucie i organizację poprzez planowanie nadchodzących podróży. Zestaw zawiera 2 pluszowe zwierzęta (psa i kota), smycz, obrożę, uprząż, 2 markery do pisania, składane naczynie na wodę i jedzenie, dwustronny wkład do jedzenia / wody, kulkę do zabawy, miękkie nosidełko dla zwierząt i wyjmowane łóżko.

thumbImage (27)

 

Walizka małego weterynarza Egmont Toys

Walizka małego weterynarza zawiera wszystkie akcesoria niezbędne do zabawy i opieki nad chorymi zwierzątkami. Zestaw składa się z 6 elementów w tym: piesek, termometr, kołnierz, bandaż, strzykawka oraz stetoskop.
Wymiary: 29 x 20 x 4 cm.

thumbImage (40)

 

Stajnia dla koni Little Friends Haba

Drewniana, otwierana stajnia Haba, która pomieści nie jednego konika 🙂

Z otwieranymi oknami i przesuwanymi drzwiami stanie się rewelacyjną scenerią do zabawy.

 

Zestaw pielęgnacyjny dla koni Melissa & Doug 

W tym zestawie dzieciaki znajdą wszystko, czego potrzebne do opieki nad koniem 🙂 

23-częściowy zestaw do obejmuje podkowy, szczotkę, grzebień, wiaderko do mycia, gąbkę, ziarno, siano, kosz, uchwyt na siano, koryto na wodę, dwustronny wkład do wody, podkładkę na siodło, siodło, uzdę, koc konia, nalepki z nazwami oraz dwustronną listę kontrolną wielokrotnego użytku do śledzenia obowiązków związanych z opieką.

thumbImage (28)

 

Zagroda dla koni Lori

Plastikowa zagroda ze wszystkim, co niezbędne, by zaopiekować się konikiem Lori. Zestaw składa się z: zagrody, łopaty, wideł, taczki, węża ogrodowego, dwóch podajników, łyżki, dwóch koszy, pęczka jabłek, pęczka marchwi, dwóch belek siana, skrzynki z narzędziami, rękawiczki, szczotki, skrobaczki, spray oraz worka.

 

 

Książki o zwierzętach

lista 650x750

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 /

 

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz