Pięciogwiazdkowy spacer

przez tublu

 

Trafnym jest powiedzenie: szczęśliwa mama, to szczęśliwy dzidziuś. Jednak wszystkie dobrze zdajemy sobie sprawę, że działa to również w drugą stronę. Zadowolony bobas – to radość w oczach rodzicielki.

Jednak każdy maluch ma w swoim życiu taki okres, że niepomny na słowa mamy biega za szybko, gdzie popadnie, byleby biec jak najdalej i ile sił w nogach… a ile z tego ma frajdy! A mama, w której naturę wpisana jest troska o swoją pociechę, stara się ustrzec ją przed potknięciem, upadkiem, i wszelkim złem, jakie mogłoby na nią czyhać. Wie ona, że najważniejsze pod słońcem jest bezpieczeństwo malca, i czasem mimo braku kontroli nad nim (rozkosznie biegającym po parku lub ogrodzie, zafascynowanym tylko tym, że jest samodzielne), zawsze czuwa. Nawet najciekawszy billboard nie jest w stanie odwrócić jej czujnego wzroku od ruchliwego maluszka. Walczą wtedy w niej dwie wielkie emocje: bezradność i troska – choć doskonale zdaje sobie sprawę, że wolność i samodzielność dla tak małej istotki jest czymś szalenie ważnym. Jednak każda najmniejsza ucieczka dziecka, choćby tylko do piaskownicy, powoduje w mamie naturalny odruch czujności, bo przecież nawet w parku można stracić je z oczu, nie mówiąc już o tym, gdy dziecko nagle kieruje swoje kroki na ulicę.

Niejeden raz pewnie każda z nas zadawała sobie to pytanie: „A gdyby istniał złoty środek, który pozwoliłby dziecku na samodzielność, a mnie – poczuć się komfortowo, mimo że akurat dzisiaj bobas jest wyjątkowo rozbiegany..?” I czemu nie miałby to być… plecak?:)

Plecaczki Little Life Animal Pack

Plecaczek pozwalający i dziecku, i mamie wynieść jak najwięcej korzyści z popołudniowego spaceru? Takie, które okazałyby się idealnym prezentem dla mamy i małego szkraba: bo nie dość, że przemieniałyby malucha w biedronkę, żółwika czy rybkę, to jeszcze i mamom pozwalałyby czuć się wygodnie, oferuje marka LittleLife. Co wyróżnia te plecaczki na tle innych? Otóż kluczowym ich elementem jest tzw. smycz bezpieczeństwa, która pozwala na trzymanie dziecka blisko siebie, jednocześnie nie ograniczając mu ruchów, i pozwalając na nieskrępowane eksplorowanie otoczenia:) Plecaczki dodatkowo posiadają wodoodporny kaptur, dzięki któremu spacer będzie możliwy nawet podczas mżawki. A gdy jeszcze będą kałuże, oj, jaką dziecko będzie miało uciechę! Tak więc mały człowiek cieszy się poznawaniem świata, a mama ma spokojną głowę i może zerknąć na interesujące ją reklamy 🙂

 

_C8W2871

Jednak każdej z nas przezorność nakazuje nie ograniczać się do minimum. Dlatego kolejnym złotym środkiem marki LittleLife jest opaska informacyjna. Wyglądem przypomina bransoletkę, dlatego na pewno świetnie sprawdzi się jako ozdoba u małych dziewczynek, choć są również warianty chłopięce – przezanaczone dla naszych małych bohaterów:) Opaska ta posiada miejsce na włożenie karty z danymi dziecka (kontaktowymi, informacyjnymi) oraz zapięcie, które zapobiegnie zgubieniu. Mała rzecz – ale korzyści ma ogromne. Ważne dla każdej zapobiegawczej mamy.

 

54

Gdy dziecko dobrze się bawi, nasza czujność skupiona jest tylko na nim. Ciężko jest jednocześnie spoglądać na wózek, który stoi samotnie obok placu zabaw. Dlatego przydatny jest jeszcze jeden gadżet: blokada antykradzieżowa! Dzięki zastosowanym w niej czterocyfrowym zamku możesz mieć pewność, że wózek czy rowerek pozostaną na miejscu: nie obawiając się o swoją biegającą pociechę. Proste, prawda?

Pamiętajmy więc: spacery niezbędne są i dla dzieci, i dla mam. Maluchom pozwalają się rozwinąć, mamom – zrzucić zbędne kilogramy i nie stracić kontaktu z innymi ludźmi. Ważne, by czuć się podczas nich przyjemnie i bezpiecznie, mimo rozbrykanych maluchów wokół, i naszego 'małego wodza’.

 

 

1 komentarz
0

Może Ci się spodobać

1 komentarz

Kaśka Anders 24 września, 2014 - 10:11

Szalenie podobają mi się te plecaki. Dinozaur, żółw czy żyrafka moim zdaniem są cudne. Jednak moja mała miłośniczka wszystkiego co żyrafowe wybrała plecak Skip-Hopa – bardziej kolorowy i chyba bardziej interesujący dla dzieci. Olga za diabła nie dała przekonać się do LittleLife. Może jak będzie nieco starsza.

Odpowiedź

Zostaw komentarz