Propozycje zabawy dla aktywnych dzieciaków

przez tublu

 

Każde dziecko jest ruchliwe. Nie może być inaczej – dzieci w wieku przedszkolnym chcą odkrywać świat, uczyć się nowych rzeczy i je poznawać. Dlatego też czasem ich nadmierny ruch nie powinien nas dziwić, wręcz przeciwnie – należy tę chęć odkrywania świata rozbudzać w dziecku co dzień od nowa.

Jeśli jednak nasze dziecko nie należy do osóbek aktywnych, warto w nim tę aktywność zaszczepić. Jedno jest pewne: dziecko chętnie bawi się, i tym chętniej eksploruje otoczenie, im bardziej atrakcyjne zabawki i przedmioty ma wokół.

Mam nawet propozycje takich zabawek. Zobaczcie sami.

 

bilibo

 

Jeśli zabawa ma być naprawdę dobra – warto postawić na zabawki niekonwencjonalne. Muszelka Bilibo (1) bezsprzecznie do takich należy. Żywe kolory i ciekawy kształt gwarantują brak nudy, ponieważ pobudzają jego wyobraźnię i zmysły. Bez instrukcji i baterii – można nią bawić się na wiele sposobów: bujać się, kręcić, przechowywać zabawki, używać jako kołyski dla lalek, a nawet zabierać na śnieg czy do wody – wszystko zależy od pomysłowości dziecka. Jest typową zabawką kreatywną – rozwija zmysł przestrzenny oraz koordynację ruchową naszego maluszka. Muszelka Bilibo dzięki swojej wyjątkowo prostej konstrukcji daje wiele możliwości zabawy, co dostrzeżono na arenie międzynarodowej – zdobyła wiele nagród, a jeden egzemplarz umieszczono nawet w Muzeum Moma w Nowym Jorku.

Kolejnym sposobem na porządne załatwienie nudy jest zestaw do golfa (2) francuskiej firmy Djeco. Jest to świetna zabawka, która ćwiczy koncentrację naszego dziecka, zarazem rozwijając kordynację wzrokowo-ruchową. Mali amatorzy golfa moga się poczuć we własnym pokoju jak na polu golfowym dzięki niemalże zawodowej torbie, kijkom i piłeczkom. Świetna zabawa gwarantowana!

Firma Djeco ma w ofercie nie tylko zabawki na małych sportowców. Oprócz zestawu do minigolfa proponuje także zestaw do rysowania gier podwórkowych (3). W jego skład wchodzą kolorowe kredy, specjalny uchwyt do ich trzymania, różnorakie dekoracje oraz biedronka, która zastąpiła używany dawniej kamyczek. Wszystko zapakować można do specjalnej torby, tak by żaden element zestawu nie zgubił się naszej pociesze podczas energicznych podskoków. Czy już wiecie do czego można tego zestawu użyć? No jasne – do gry w klasy!
Djeco bazuje na zabawach i grach ponadczasowych, dlatego też w ich ofercie znajdują się kolorowe gumy do skakania z króliczkiem (4) czy wytrzymałe skakanki (5) z drewnianymi uchwytami. Nasz malec może więc wyposażyć się w przeróżne sprzęty, a gwarancją świetnej zabawy będzie jego zadowolenie. A może i mama lub starsze rodzeństwo przyłączy się do zabawy, by poczuć emocje z dzieciństwa raz jeszcze? 🙂

A jeśli już nie pamiętacie, czym się bawiliście kilka lat temu, chętnie przypomnę: tęczową sprężyną! (6) Zabawka ta jest tak uniwersalna, że popyt na nią nie maleje – i nawet coraz bardziej i lepiej jest ona udoskonalana. Jej zachwycające kolory, kształt oraz to, że sama „schodzi” po schodach gwarantują świetną zabawę oraz wiele jej możliwości. Kolorowa sprężyna dedykowana jest nie tylko maluchom, ale i starszakom – na każdym etapie dzięki niej dziecko może rozwijać swoją kreatywność i stymulować rozwój.

Podobnym kształtem, lecz już nieco większym gabarytem cechuje się tunel-krokodyl (7) niemieckiej firmy Haba. Uświetnia on zabawy w ogrodzie, lecz swoje zastosowanie znajdzie także w małym mieszkaniu. Tunel Haba wspomaga aktywność ruchową dziecka – można do niego wejść i się czołgać, a w razie problemu: wyjrzeć przez siateczkowe okienko. Jego długość to aż 180 cm – co oznacza 3 metry dobrej zabawy! Podobna funkcję spełnia tunel-gąsienica, który również łatwo się składa i rozkłada, a jego inny design sprawia, że uczestnicy zabawy czerpią z niej jeszcze więcej satysfakcji.

Kolejną alternatywą, którą możemy się posiłkować przy wyborze skrytki-zabawki dla naszego dziecka jest namiot Haba z tunelem (8) w kształcie głowy lwa. Namiot dla dziecka doskonale sprawdzi się w domu, czy ogrodzie, a jego bajeczne kolory dadzą maluchowi mnóstwo frajdy i radości. Dziecko tym bardziej poczuje się samodzielne, jeśli zobaczy, że jego namiot z tunelem posiada (podobnie jak namioty dorosłych) prawdziwe rurki podporowe – które same w sobie determinują to, czy namiot będzie stabilny (co pobudza wyobraźnię dziecka w razie 'upadku’ skrytki).

Gdy naszemu małemu sportowcowi ciągle jednak mało ruchu – warto postawić na rowerek biegowy (9). Rowerek ten przeznaczony jest dla dzieci od trzeciego roku życia, i świetnie sprawdza się jako stymulator motoryki dziecka, jego koncentracji i aktywności fizycznej, Rowerek dla trzylatka niemieckiej firmy Puky charakteryzuje się ramą z niskim przekrokiem oraz podnóżkiem – co gwarantuje prawidłowe wsiadanie i bezpieczeństwo. Specjalne, egronomiczne siodełko wspiera ruch dziecka, a gripy przy kierownicy zapewniają ochronę podczas jazdy. Rowerek biegowy może okazać się najlepszym przyjacielem Twojego dziecka i jego ulubioną zabawką, jednak by tak było należy go dobrze dobrać. Jak to zrobić, opisuję tutaj.

A teraz coś dla mam…

Czasami małego smyka trzeba okiełznać (która z nas nigdy nie miała takiego problemu – brawa dla niej!). Jak wiadomo – nie jest to rzeczą prostą, a czasami nawet niezbyt przyjemną. Dlatego, by nie niepokoić dziecka,a jednocześnie nie tracić nad nim kontroli firma LittleLife (którą znamy z plecaczków (10) oczywiście) wymyśliła tzw. smycz bezpieczeństwa. Smycz tę można doczepić do plecaczka, lub po prostu do swojej torebki lub wózka – i wtedy na pewno będziemy mieć gwarancję tego, że nasz maluch nie wybiegnie na ulicę i zawsze będzie on na tyle blisko, na ile wymagają tego okoliczności. Mała rzecz, ale jakże skuteczna.

Tyle na dzisiaj. Mam nadzieję, że dobrze przybliżyłam zabawki dla aktywnych dzieciaków lub pomogłam przy ich wyborze. Podkreślę, że wybrałam zabawki, które cieszą się niesłabnącą dobrą opinią, świetną jakością i nietuzinkowym wyglądem, co jest argumentem najwyższej wagi przy wyborze rozwijających, i aktywizujących maluchów, zabawek.

Poniżej zdjęcia prezentowanych w tekście zabawek…czyli nasze inspiracje prezentowe na Dzień Dziecka dla aktywnych dzieci:) Więcej pomysłów na prezenty znajdziesz na naszym Pinterest.

Inspiracje na dzień dziecka dla aktywnych Dzieci

 

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz