Sensoryczne zabawki dla niemowlaka powyżej 6 miesiąca życia – nasze TOP7

przez tublu

    Jeśli jesteś na etapie poszukiwań idealnych zabawek dla niemowlaka, to dzisiaj przychodzimy z podpowiedziami. Opowiemy o znaczeniu zabawek sensorycznych w rozwoju najmłodszych dzieci i podzielimy się kilkoma propozycjami prosto z naszego sklepu Tublu.

Czym są zabawki sensoryczne?

Zabawki sensoryczne to rodzaj zabawek, które zostały zaprojektowane w celu stymulowania zmysłów dziecka i wspierania jego rozwoju sensorycznego. Głównym celem zabawek sensorycznych jest pobudzanie różnych zmysłów, takich jak dotyk, wzrok, słuch, węch i smak, oraz pomaganie dziecku w eksplorowaniu świata poprzez zmysły. Zabawki sensoryczne mogą pobudzać jeden ze zmysłów, albo kilka z nich jednocześnie.

 

Zalety Zabawek Sensorycznych dla Niemowląt.

Zabawa zabawkami sensorycznymi ma wiele korzyści i zalet, oto kilka z nich:

stymulacja rozwoju sensorycznego: zabawki sensoryczne angażują zmysły dziecka, takie jak dotyk, wzrok, dźwięk, smak i zapach. Te bodźce są kluczowe dla rozwijania neurologicznych połączeń mózgowych w pierwszych miesiącach życia.

– rozwój motoryki małej i dużej: zabawki sensoryczne pomagają w rozwijaniu zarówno motoryki małej (np. umiejętności chwytania), jak i motoryki dużej (np. zdolności do raczkowania i chodzenia). Dziecko, eksplorując różnorodne tekstury i kształty, doskonali swoje umiejętności ruchowe.

– wspieranie rozwoju emocjonalnego: zabawki sensoryczne pomagają niemowlętom odkrywać swój świat i budować zaufanie do otoczenia poprzez pozytywne doświadczenia związane z nowymi bodźcami.

– źródło zabawy: interakcja z różnorodnymi zabawkami sensorycznymi może być dla dziecka nie tylko zabawą, ale także sposobem na rozładowanie stresu i uspokojenie.

 

Jakie zabawki sensoryczne wybrać dla niemowlaka powyżej 6 miesiąca życia?

Poniżej podpowiadamy, jakie zabawki dla niemowlaka wybrać. Skupiliśmy się na dzieciach powyżej 6 miesiąca życia – poznaj TOP 7 naszych klientów.

 

 

 

1. Wielofunkcyjne przytulanki.

Idealne do przytulania, ale także zabawy i odkrywania. Bo na każdej takiej zabawce można znaleźć ukryte funkcje: szeleszczące elementy, gryzaki, bezpieczne lusterko, metki, grzechotki, dzwoneczki. Wielofunkcyjne przytulanki zostały tak zaprojektowane, by wspomagać trening umiejętności motorycznych maluszka w trakcie zabawy. Rozwijają małą motorykę poprzez różnorodne ruchy, które dziecko musi nimi wykonać (chwytanie, potrząsanie, pocieranie, ściskanie, unoszenie), a dzięki różnym dźwiękom stymulują zmysł słuchu. W Tublu znajdziesz wielofunkcyjne przytulanki takich marek jak Lilliputiens czy Little Dutch.

Zabawki sensoryczne dla niemowlaka - przytulanki wielofunkcyjne.

 

2. Kostka wielofunkcyjna.

Podobnie jak w przypadku wielofunkcyjnych przytulanek, na tych miękkich kostkach znajdziesz elementy, które będą zachęcały dziecko do zabawy i odkrywania. Miękkie, wykonane z materiałów najlepszej jakości, kolorowe, świetnie sprawdzą się w czasie zabawy w domu, ale także w wózku czy podróży. 

Zabawki sensoryczne dla niemowlaka - kostki wielofunkcyjne.

 

3. Miękkie książeczki.

Wykonane z tkanin książeczki dla niemowlaków pełne są różnorodnych faktur, kolorów i dźwięków. Przyciągają wzrok, zachęcają do odkrywania. Można na nich znaleźć elementy szeleszczące, dzwoniące, bezpieczne lusterka, metki, gryzaki. Polecamy m.in. miękkei książeczki z ogonkami od JellyCat, Little Dutch, czy Lilliputiens.
 

4. Tablice manipulacyjne.

Nasi mali klienci uwielbiają tablice manipulacyjne! Znajdują się na nich elementy do przesuwania, otwierania, zamykania, wciskania, przekręcania. Zabawa nimi pobudza dziecięcą wyobraźnię, aktywizuje zmysł słuchu i wzroku. To także świetny trening małej motoryki, koordynacji ręka-oko. W naszym sklepie czekają m.in. drewniane tablice manipulacyjne od Lilliputiens dla maluszków powyżej 9 miesiąca życia.  Każda z nich posiada zapięcia na rzepy, umożliwiające zamocowanie np. do ramy łóżeczka. Pomalowane  bezpiecznymi farbami na bazie wody, z miękkimi elementami z materiałów o różnych wzorach i fakturach.

Zabawki sensoryczne dla niemowlaka - tablice manipulacyjne.

 

5. Silikonowe bąbelki Dimpl.

Kolorowe, silikonowe bańki Dimpl zachwycają swoją prostotą i tym, że zajmują dziecko na tak długo. Maluch może je wciskać i wypychać, co daje nie tylko prostą, ale i genialną zabawę.  Ta sensoryczna zabawka jest dedykowana dla dzieci od 10 miesiąca życia. Wykonana została z bezpiecznych dla najmłodszych materiałów, wolnych od szkodliwego BPA, dzięki czemu można mieć pewność, że małe rączki będą bezpieczne podczas każdej zabawy.

Zabawki sensoryczne dla niemowlaka - silikonowe bąbelki Dimpl.

 

6. Sorter InnyBin.

Sorter InnyBin to sorter inny niż wszystkie. A to dlatego, że na ściankach InnyBin umieszczono kolorowe gumki, przez które należy wkładać i wyjmować dołączone do zestawu klocki. To innowacyjna, interaktywna i wielokolorowa kostka, która oczarowuje zmysły i pobudza wyobraźnię dzieci!  Zestaw zawiera kostkę (6 elastycznych ścian) oraz 6 klocków.

Zabawki sensoryczne dla niemowlaka - sorter Innybin.

 

7. Miękkie klocki B.Toys.

Miękkie klocki B. Toys zapewnią wspaniałą, kreatywną zabawę najmłodszym. W opakowaniu znajdują się gumowe klocki, które dziecko może układać, ściskać, gryźć.  Po ściśnięciu w rączce wydają przyjemne dla ucha dźwięki (piszczenie). Na każdym klocku widnieje jedna z liter alfabetu oraz płaskorzeźbione zwierzątka, które doskonale sprawdzą się jako stempelki do farb, mas plastycznych czy po prostu do nauki słownictwa. Wypukłości stanowią sensoryczny bodziec dla malucha. 

Zabawki sensoryczne dla niemowlaka - miękkie klocki B.Toys

A na koniec sprawdź jeszcze naszą super nowość – butelki sensoryczne i obserwacyjne od PETIT BOUM.

Pojawiły się na polskim rynku na początku tego roku i już stały się prawdziwym hitem! Pokochały je i dzieci i rodzice. A dlaczego? Bo zabawki Petit Boum bawią, uczą, stymulują wyobraźnię i zajmują na długo! Pomagają także się wyciszyć, wspierają dziecko w radzeniu sobie z napięciem i niepokojem, które mogą towarzyszyć w przypadku przebodźcowania. Butelki sensoryczne od Petit Boum to kolorowy świat zamknięty w niewielkiej, przystępnej dla dziecka formie. Idealnie sprawdzą się do ćwiczenia integracji sensorycznej, a także do obserwacji. Pozwól swojemu dziecku poruszać, potrząsać i manipulować butelką, aby odkrywać kolory i figurki tematyczne zamknięte w butelce. Obejrzyj nasz film i sprawdź, co tak naprawdę te butelki i gwiazdki dają naszym dzieciom i jak się nimi bawić.

 

Zabawki sensoryczne są niezwykle ważnym elementem w życiu każdego niemowlaka. Dzięki nim maluchy mają szansę rozwijać się w pełni, odkrywając świat wokół siebie poprzez wszystkie swoje zmysły. Tego typu zabawki będą doskonale rozwijać umiejętności poznawcze, motoryczne oraz emocjonalne. Dlatego zachęcamy Cię do sprawdzenia oferty Tublu, gdzie znajdziesz wiele inspirujących propozycji, idealnie dopasowanych do potrzeb najmłodszych.różnorodnych faktur

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz