Sensoryczne zabawki Glo Pals i Petit Boum – na czy polega ich fenomen?

przez tublu

   W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie coraz więcej rodziców zwraca uwagę na zabawki, które nie tylko dostarczają dzieciom radości, ale również wspierają ich rozwój. Sensoryczne zabawki zyskują na popularności, ponieważ integrują naukę z zabawą, co jest kluczowe dla holistycznego rozwoju dzieci. Dziś przyjrzymy się dwóm wyjątkowym markom w tej kategorii: Glo Pals i Petit Boum. Każda z nich oferuje unikalne produkty, które nie tylko bawią, ale również stymulują zmysły, rozwijają umiejętności poznawcze i emocjonalne dzieci.

 

Glo Pals – świecące kostki, które zachwycają.

Glo Pals to interaktywne, świecące kostki, które aktywują się w kontakcie z wodą. Każda kostka zawiera diody LED, które świecą w jasnych, przyciągających wzrok kolorach. Świecą do 16 godzin i umożliwiają nieskończone możliwości twórczej zabawy.
Najlepiej sprawdzają się w kąpieli w wannie czy basenie – do wyławiania, nurkowania, oswajania z wodą, jako kreatywna zabawka sensoryczna. Ale można się nimi bawić na wiele innych sposobów. Po wyczerpaniu baterii, kostki stają się wsparciem dla aktywności sensorycznych i rozwijają małą motorykę, nawet bez świetlnego efektu.
sensoryczne zabawki Glo Pals.

 

Korzyści z Zabawy Glo Pals.

  1. Stymulacja sensoryczna: jasne kolory i migające światła Glo Pals stymulują zmysły wzroku i dotyku, co jest kluczowe w rozwoju sensorycznym dziecka.
  2. Rozwój motoryczny: manipulowanie kostkami, układanie w wodzie i masach plastycznych pomaga w rozwijaniu umiejętności motorycznych, zwłaszcza precyzyjnej motoryki małej.
  3. Nauka poprzez zabawę: dzieci mogą eksperymentować z mieszaniem kolorów, co wprowadza je w podstawy nauki o kolorach i świetle.

 

Pomysły na Zabawy z Glo Pals.

– kolorowe, sensoryczne kąpiele: dodaj Glo Pals do wanny podczas kąpieli – dzieci będą zachwycone ich kolorami i chętnie będą bawić się w wodzie, co może ułatwić codzienną rutynę kąpieli. O pomysłach na sensoryczną kąpiel pisaliśmy już we wpisie „Jak przygotować sensoryczną kąpiel dla dziecka?”
– tworzenie lampionów w słoiku z wodą
– sortowanie wg kolorów
– przesuwanie kostek w masach plastycznych typu slime
– można wykorzystywać je w koloroterapii
– eksperymenty z wodą: napełnij kilka przezroczystych pojemników wodą i dodaj do nich Glo Pals. Dzieci mogą obserwować, jak kolory zmieniają się w różnych kombinacjach.
– świecące historyjki: twórz z dzieckiem historyjki, używając Glo Pals jako bohaterów. Każdy kolor i kształt może reprezentować inny element opowieści, co rozwija wyobraźnię i kreatywność.

Ale świecące kostki to nie jedyne super produkty, które proponuje marka Glo Pals! Już teraz w Tublu można znaleźć także sensoryczne słoiki. Wystarczy nalać do środka wody i wrzucić świecące kostki lub drobne dodatki (koraliki, cekiny, kryształki, pompony) i już można zaczynać zabawę w obserwowanie ich w zupełnie nowym świetle.

Już samo umieszczanie w środku drobnych elementów będzie świetnie rozwijało małą motorykę. A oglądanie wirujących i opadających elementów to rewelacyjny sposób na wyciszenie, uspokojenie i relaks.
Jak jeszcze można bawić się tymi słoikami?
– tworzyć z nich lampiony
– tworzyć nocne lampki, które pomogą przy zasypianiu
– robić słoiki tematyczne – np. na Wielkanoc, Halloween, wiosnę, zimę, lato i wykorzystywać także jako dekoracje dziecięcego pokoju
– wrzucić do środka kostki Glo Pals i poruszając słoikiem próbować je na sobie ułożyć i zbudować jak najdziwniejszą budowlę
– potrząsać słoikiem i szukać elementów w wybranym kolorze lub kształcie
– zmieniać kolory w takt muzyki – światło w słoiku zmienia się automatycznie co 5 sekund, ale można je zmienić także samodzielnie – stukając w pokrywkę.

 

 

Petit Boum – odkrywanie świata poprzez zmysły.

Petit Boum to hiszpańska marka specjalizująca się w tworzeniu sensorycznych butelek i przepływowych zabawek, które zachwycają dzieci i rodziców na całym świecie.  A dlaczego? Bo zabawki Petit Boum bawią, uczą, stymulują wyobraźnię i zajmują na dłużej. Pomagają także wyciszyć się, wspierają dziecko w radzeniu sobie z napięciem i niepokojem.
Idealnie sprawdzają się do ćwiczeń integracji sensorycznej, a także do obserwacji i wyszukiwania ukrytych w środku elementów. Wystarczy potrząsać, poruszać, manipulować butelką, aby odkryć kolory i figurki tematyczne.
Każda butelka zawiera różnorodne elementy, które poruszają się wewnątrz, gdy butelka jest potrząsana lub obracana. Natomiast przy każdym ruchu gwiazdką czy księżycem, umieszczona w środku mieszanka brokatu i piasku fluorescencyjnego delikatnie się przesuwa, skupia uwagę na dłużej, pomaga się wyciszyć, stymuluje wzrok i wyobraźnię. A dodatkowo, po naświetleniu, drobinki delikatnie świecą – dlatego taka gwiazdka, czy księżyc może towarzyszyć dziecku nie tylko w zabawie, ale także podczas zasypiania.

Sensoryczne zabawki Petit Boum - przepływowy księżyc i gwiazdka.

Korzyści z Zabawy Petit Boum.

  1. Stymulacja wielozmysłowa: butelki Petit Boum angażują wiele zmysłów jednocześnie – wzrok, słuch i dotyk. Dzieci mogą obserwować, jak elementy poruszają się wewnątrz, słuchać dźwięków, które wydają, i czuć tekstury na powierzchni butelki.
  2. Rozwój koordynacji ruchowej: manipulowanie butelkami, potrząsanie nimi i obracanie, pomaga w rozwijaniu koordynacji ręka-oko oraz umiejętności motorycznych.
  3. Redukcja stresu: wielu rodziców zauważyło, że butelki Petit Boum mają uspokajający wpływ na dzieci, co może być szczególnie pomocne podczas chwil stresu czy przed snem.

Sensoryczne zabawki Petit Boum - sensoryczne butelki.

 

Pomysły na Zabawy z Petit Boum.

– szukaj i znajdź: zachęcaj dziecko do potrząsania butelką Petit Boum i odnajdywania ukrytych w niej konkretnych elementów. Możesz tworzyć listy rzeczy do znalezienia, co doda zabawie elementu edukacyjnego.
– relaksacyjne sesje: używaj butelki, gwiazdki, czy księżyca Petit Boum podczas spokojnych chwil przed snem. Obserwowanie powolnego ruchu elementów wewnątrz butelki może pomóc dziecku wyciszyć się i zrelaksować.
– twórcze opowieści: każda butelka może stać się częścią większej historii. Na przykład butelka z morskimi elementami może opowiadać o przygodach na morzu, a butelka z ziarnami i zwierzętami gospodarskimi – o życiu na wsi.

 

 

Zabawki Glo Pals i Petit Boum to doskonałe narzędzia, które wspierają rozwój sensoryczny, motoryczny i poznawczy dzieci poprzez zabawę. Ich innowacyjny design i atrakcyjne funkcje sprawiają, że są one uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i rodziców. Dzięki nim codzienne czynności, takie jak kąpiel czy czas przed snem, mogą stać się niezwykłymi przygodami pełnymi radości i odkrywania.

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz