Smart Games – rewelacyjne jednoosobowe gry logiczne dla dzieci!

przez tublu

   Gry logiczne dla dzieci od dawna są uważane za jedną z najlepszych form rozrywki edukacyjnej. Oferują wiele korzyści, zarówno jeśli chodzi o rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów, jak i zapewnianie radości i rozrywki. Jednymi z ciekawych gier logicznych są te od Smart Games. I dzisiaj chcielibyśmy pokazać je z bliska!

Dlaczego Warto Grać w Gry Logiczne?

1. Rozwijają umiejętności poznawcze: gry logiczne wymagają myślenia, rozwiązywania problemów i planowania. To doskonały sposób na stymulowanie umiejętności poznawczych u dzieci, takich jak logiczne myślenie, rozumienie przyczyn i skutków oraz zdolność do analizy.

2. Kreatywność i wyobraźnia: wiele gier logicznych zachęca dzieci do kreatywnego myślenia i podejmowania decyzji. Dzieci mogą eksperymentować i próbować różnych rozwiązań, co rozwija ich wyobraźnię.

3. Wytrwałość i samodyscyplina: w procesie rozwiązywania trudnych zadań w grach logicznych dzieci uczą się wytrwałości i samodyscypliny. To umiejętności, które przydadzą się im w szkole i życiu codziennym.

Gry logiczne Smart Games

Co powiesz na grę, w którą może grać tylko 1 osoba? Nam bardzo spodobała się ta koncepcja – świetnie sprawdza się np. w podróży, gdy dziecko jedzie na tylnym siedzeniu i nie możecie razem zagrać. Albo gdy jako rodzic chcesz złapać chwilę oddechu i odpocząć – z taką grą dziecko zajmie się na dłuższy czas, a przy okazji będzie rozwijało takie umiejętności jak logiczne myślenie, koordynacja, cierpliwość. Poznaj serię jednoosobowych gier logicznych Smart Games! Znajdziesz w niej gry dla dzieci w różnym wieku, z zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności, zajmujące na długie minuty.

 

Gra dla dwulatka: Gra logiczna Smart Games – A kuku! ZOO

Gra logiczna ” A Kuku Zoo” to gra, która rozwija umiejętności logicznego myślenia i przenosi maluchy w kolorowy świat ZOO, gdzie czekają na nie wesołe zwierzątka i pełne zagadek wyzwania. „A Kuku Zoo” to gra, która angażuje zarówno wyobraźnię, zdolności poznawcze dziecka – świetnie sprawdzi się do ćwiczenia umiejętności językowych, poznawania kolorów, zwierząt i pojęć takich jak powyżej, poniżej, wewnątrz i na zewnątrz.

Zadaniem maluchów jest takie ustawienie klocków, by odwzorować ilustrację z karty z wybranym zadaniem. Dzięki różnym poziomom trudności, dziecko może rozwijać swoje umiejętności stopniowo, dopasowując wyzwania do swojego wieku i umiejętności.

 • dla dzieci od 2 lat
 • ilość graczy: 1
 • ilość zadań: 48
 • w zestawie: 5 kartonowych klocków, 1 kartonowa pokrywka, 48 kart wyzwań,  książeczka z zadaniami i ich rozwiązaniami, polska instrukcja
Dzieci grające w grę logiczną Smart Games A kuku!
 

Gra dla 3 latka: 3 Traki

Gra składa się z 3 drewnianych ciężarówek z przezroczystymi kontenerami, 10 kolorowych klocków i książeczki z 48 zadaniami. Młodsze dzieci początkowo mogą wykorzystać ciężarówki po prostu do swobodnej zabawy. Nieco starsze dzieci, mogą grać w „3 Traki” rozwiązując zadania. Cała zabawa polega za załadowaniu przyczep ciężarówek kolorowymi klockami w konfiguracji pokazanej w książeczce z zadaniami. Najlepsze jest to, że każdym zadaniem poziom trudności wzrasta, co zapewnia jeszcze więcej zabawy.

 • dla dzieci od 3 lat
 • ilość graczy: 1
 • ilość zadań: 48
 • w zestawie: 3 drewniane ciężarówki z przezroczystymi kontenerami, 10 kolorowych klocków,  książeczka z zadaniami i ich rozwiązaniami

Dzieci grające w grę logiczną Smart Games 3 Traki

Gra dla 4 latka: Królewna Śnieżka

Na pewno znasz bajkę o Królewnie Śnieżce. Tym razem znajdziesz ją w grze SmartGames! Celem gry jest odwzorowanie schematów prosto z książeczki z zadaniami i umieszczenie postaci w odpowiednich pomieszczeniach w domku. Z każdym rozwiązanym zadaniem, poziom kolejnych wzrasta.

W zestawie znajdziesz domek, Królewnę Śnieżkę,7 krasnoludków, czarownicę, księgę zadań, bajkę do opowiadania i pokazywania.

 • dla dzieci od 4 lat
 • ilość graczy: 1
 • ilość zadań: 48

Gra logiczna Smart Games Królewna Śnieżka

 

Gra dla 5 latka: Łowcy Duchów

Jak duchy spędzają czas w nawiedzonym domu? Dzięki ,,Łowcom Duchów” masz okazję to odkryć! Korzystając z transparentnych puzzli sprawdź czym zajmują się duchy, rozwiązując 60 zagadek o narastającym poziomie trudności. Ciekawa tematyka i piękne wykonanie gry sprawią, że gracze wykorzystując logikę i zdolności manualne, zyskają wiele godzin ciekawej rozgrywki.

 • dla dzieci od 5 lat
 • ilość graczy: 1
 • ilość zadań: 60
 • w zestawie: 6 przezroczystych elementów układanki, plansza do gry, 30 dwustronnych kart z zadaniami, książeczka z zasadami i rozwiązaniami zadań, polska instrukcja

 

 

Gra dla 6 latka: Spadające gwiazdy

Dla 6 latków ciekawa propozycją są ,,Spadające Gwiazdy”. Korzystając z dwustronnych elementów z kolorowymi gwiazdkami, należy rozwiązać zadania o narastającym poziomie trudności. Trzeba być przy tym jednak czujnym i ostrożnym, bo kolorowe gwiazdki na elementach będą zmieniały swój kolor w zależności od tego, jak zostaną ułożone.

 • dla dzieci od 6 lat
 • ilość graczy: 1
 • w zestawie: 4 dwustronne elementy z kolorowymi gwiazdkami, książeczka z 80 zadaniami i ich rozwiązaniami

Gra logiczna Smart Games spadające gwiazdy

 

Gra dla 7 latka: Piraci w morzu ognia

W tej grze gracz na kilka chwil musi zamienić się w…pirata. I nawigować swoimi statkami w taki sposób, aby wprowadzić wroga w linię ognia i zatopić jego okręty. A może tym razem uda się utrzymać pokój i uniknąć walki? Gra „Piraci w Morzu Ognia” to 4 tryby rozgrywki i łącznie 80 zadań o rosnącym poziomie trudności (po 20 w każdym trybie).

 • dla dzieci od 7 lat
 • ilość graczy: 1
 • w zestawie: plansza, 2 elementy skał, 2 elementy pirackich statków, 4 elementy marynarki wojennej, książeczka z 80 zadaniami i ich rozwiązaniami

 

Gra dla 8 latka: Gwiezdna ucieczka

Dla wszystkich miłośników kosmosu mamy „Gwiezdną ucieczkę”. Cała zabawa polega na wcielenie się w rolę pilota gwiezdnego myśliwca! I tylko wykorzystując zdolności planowania i koncentracji, mały pilot zdoła wyprowadzić swój pojazd z deszczu meteorytów.

Każde z 60 zadań wymusi inne, nieszablonowe podejście do problemu, a atrakcyjna tematyka gry zachęci dziecko do kolejnych rozgrywek. Kompaktowe wydanie sprawia, że w świat kosmicznych zagadek można się przenieść w dowolnym miejscu!

 • dla dzieci od 8 lat
 • ilość graczy: 1
 • w zestawie: plansza do gry z przykrywką (doskonała na podróż!), 1 statek, 7 elementów układanki z meteorytami, książeczka z 60 zadaniami i ich rozwiązaniami, polska instrukcja
 

 

Gra dla 10 latka: Diamentowy kod

W grze „Diamentowy kod” będziemy podążać za wskazówkami i szukać czerwonego diamentu, a to wszystko w kopalni drogocennych kamieni Smart Games.

Diamentowy Kod to wyjątkowa gra logiczna, która zawiera 80 zadań o rosnącym poziomie trudności. Dzięki licznym informacjom i wskazówkom rozwiążemy kolejne zadania – wystarczy połączyć podpowiedzi, aby znaleźć lokalizację wszystkich klejnotów i odkryć, gdzie ukryty jest czerwony diament! Ale uwaga! Lokalizacja niektórych klejnotów może nie być podana, ale zawsze można ją wydedukować.

 • dla dzieci od 10 lat
 • ilość graczy: 1
 • w zestawie: 13 kolorowych klejnotów, książeczka z 80 zadaniami i ich rozwiązaniami

Dzieci grające w grę logiczną Smart Games Diamentowy kod

 

 

Seria gier logicznych IQ

Seria IQ to gry dla starszych dzieci, angażujące je i zajmujące na długi czas.  Na początek mam tutaj IQ Fit, czyli 120 logicznych zadań do rozwiązania! Wystarczy umieścić wszystkie elementy układanki 3D na planszy w taki sposób, aby uzyskać płaski obraz 2D.  Gra rozwija: myślenie logiczne, procesy poznawcze, wyobraźnię przestrzenną.

 • dla dzieci od 6 lat
 • ilość graczy: 1
 • ilość zadań: 120
 • w zestawie: plansza do gry z plastikowa przykrywką; 10 dwustronnych elementów; książeczka ze 120 zadaniami i ich rozwiązaniami; polska instrukcja

Gra logiczna Smart Games – IQ Love

Kolejną propozycją jest IQ Love z kolorowymi płytkami i 120 zadaniami do rozwiązania. Na dwustronnej planszy trzeba ułożyć płytki wg instrukcji, co nie jest łatwe, bo trzeba wykorzystać wszystkie dostępne elementy. Oczywiście, jak w każdej grze Smart Games, poziom trudności z każdym kolejnym zadaniem będzie rosnąć.

 • dla dzieci od 7 lat
 • ilość graczy: 1
 • ilość zadań: 120
 • w zestawie: plansza do gry z przezroczystą pokrywą, 10 dwustronnych elementów, książeczka ze 120 zadaniami i ich rozwiązaniami

Dzieci grające w grę logiczną Smart Games Love

  Gry logiczne dla dzieci to nie tylko forma rozrywki, ale także narzędzie do nauki i rozwoju. Warto eksperymentować z różnymi grami i dostosowywać je do wieku i zainteresowań swojego dziecka. Dzięki nim dzieci nie tylko bawią się świetnie, ale również zdobywają cenne umiejętności, które przydadzą im się w przyszłości.

  0 komentarz
  0

  Może Ci się spodobać

  Zostaw komentarz