Super gratka dla Mamy i dla Gagatka :)

przez tublu

Dziś mam dla Was coś naprawdę zachwycającego, coś prostego i genialnego! Coś czego szuka każda Mama, która troszczy się o zdrowie i rozwój swojego Malucha. Canca to firma, której hasło brzmi – „Genialnie proste zabawki” i ja się pod tym podpisuję obiema rękami. Na końcu wpisu czeka konkurs! 🙂

Na początek coś dla naszych najmłodszych klientów – Sokole Oczka. Dwuetapowy zestaw edukacyjny z czego pierwsza część przeznaczona już dla noworodków a druga dla dzieci od 6 miesiąca życia. Zabawa ta została opracowana we współpracy z psychologiem dziecięcym i jej zadaniem jest wsparcie rozwoju zmysłu wzroku oraz intelektu. Poprzez wspólną zabawę i zaangażowanie Mamy, Maluszek szybciej nauczy się mówić, będzie umiał abstrakcyjnie myśleć oraz lepiej się koncentrować a także pozna kolory i kształty. Dwuetapowy zestaw edukacyjny Canca składa się z 20 plansz z obrazkami oraz animacjami na płycie DVD. Plansze przedstawiają obrazki w kontrastowych kolorach – czarnym, białym i czerwonym czyli takim jakie widzi noworodek. Ich zadaniem jest stymulacja wzroku dziecka. W drugiej części 20 łagodnych animacji mają odpowiednio dobrane barwy, kształty i muzykę tworząc tym samym zabawę nie tylko stymulującą dziecko ale także uspokajają i wyciszają.

Dla dzieci w wieku 2-7 lat proponujemy – Zdolne Bestie. (określenie trafione w 10!:)). Firma Canca przygotowała 15 animacji edukacyjnych na płycie DVD, które mają pomóc Smykowi w nauce czytania, liczenia, nazw kształtów i rozpoznawania kolorów. Będzie także wspaniałą pierwszą encyklopedią, która niebywale wzbogaci zasób słownictwa. Pomysł na tą zabawę jest taki – każda animacja to inna kategoria, np. kwiaty, ptaki, ubranie, ciało. Dziecko zobaczy ponad 140 plansz z podpisanymi obrazkami, które będą wyłaniały się spoza kolorowych figur znikających w rytm delikatnej muzyki. Jednocześnie każdą animację można zatrzymać i rozwiązać podane zadanie. Ćwiczenia to np. liczenie figur, odnajdywanie kolorów, znajdowanie największego i najmniejszego kształtu. Tak przygotowany zestaw będzie wspaniale rozwijał dziecko z zakresu różnych umiejętności, forma zabawy będzie bardzo zachęcająca do „pracy” a dodatkowym atutem na pewno stanie się wersja multimedialna nauki poprzez zabawę.

Obejrzyjcie jak to działa!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rxPZQTMFcxg[/youtube]

Jak pomóc dziecku w nauce czytania? Czy skupić się na czytaniu głoskowym czy globalnym? Mamy odpowiedź na te pytania! Osobisty Alfabet Twojego Dziecka firmy Canca. 26 tabliczek z literami i kieszonkami na zdjęcia, obrazki to innowacyjne narzędzie edukacyjne, które zgodnie z zaleceniami psychologów rozwojowych, w pierwszy etapie uczy czytania głoskowego a w drugim czytania globalnego. Jeśli chcemy wesprzeć naszego Malucha w nauce czytania można zacząć już w 2-3 roku życia dziecka. Pierwszy etap to czytanie głoskowe czyli nauka liter i ich brzmienia. Dzięki Osobistemu Alfabetowi dziecko będzie łączyło naukę z emocjonalnym kontekstem zdjęć co zdecydowanie ułatwi mu zapamiętanie. Wystarczy, że do każdej tabliczki z literką dopasujecie odpowiednie zdjęcie, naklejkę, opakowanie produktu czy obrazek. Ważne jest aby Maluch mógł samodzielnie rozpoznać co znajduje się na zdjęciu. W ten sposób stworzycie Osobisty Elementarz, który będzie uczył poprzez zabawę i pozytywne emocje. Aby przejść do drugiego etapu nauki czytania czyli czytania globalnego firma Canca dołącza do zestawu 26 zdjęć przedstawiających zwierzęta, miejsca, przedmioty czy zwierzęta. Każdy obrazek jest podpisany ale nie zawiera pierwszej literki. Zadaniem dziecka jest dopasowanie obrazka do odpowiedniej tabliczki z literką. W ten sposób powstaje pełne słowo a dziecko zapamiętuje je całościowo. Do Osobistego Alfabetu Twojego Dziecka firma Canca przygotowała wiele dodatków (do pobrania na stronie), m.in. bazę zdjęć czy przewodnik po grach, które są wariantem podczas nauki alfabetu.

Prawda, że miałam rację – proste i fascynujące, zabawa i nauka 🙂 A teraz mamy niespodziankę – KONKURS! Do wygrania 3 zestawy Sokole Oczka oraz 2 zestawy Zdolne Bestie. Zadanie dla Was: w komentarzach pod wpisem uzasadnijcie (max. 3 zdania) dlaczego to właśnie Wasza Pociecha powinna wygrać jeden z zestawów firmy Canca? Na wpisy czekamy do końca dnia 24.06.2012 . Zwycięską piątkę poznamy w Poniedziałęk 25 czerwca. Powodzenia i trzymam kciuki bo naprawdę warto!

26 Comments
0

Może Ci się spodobać

26 Comments

Paula 21 czerwca, 2012 - 1:24 pm

Mój Maluszek ma już prawie 3 miesiące i jest to idealny czas żeby zacząć zabawy z Sokolimi Oczkami, pomału kształtować koncentrację, poznawać kształty, a wszystko przez zabawę, bo właśnie tak dzieci uczą się najszybciej. Dlatego właśnie mój Dzidziuś powinien wygrać jeden z zestawów firmy Canca 🙂

Odpowiedź
Beata 21 czerwca, 2012 - 2:36 pm

Sokole Oczka wygrać chcę,
One kształtów nauczą mnie.
Wiek już taki mam,
Że kolory poznaję sam.
Intelekt swój rozwijać chcę,
A przez zabawę uczę się.
Taka zabawka to gratka
Dla małego gagatka…
Takiego jak ja 🙂

Odpowiedź
Ania 21 czerwca, 2012 - 4:11 pm

Dla naszej trójki idealny prezent. Zestaw 2-7 byłby odpowiedni dla córki i syna a dla najmłodszej pociechy Sokole Oczka. Od dawna szukam czegoś, by starsze nauczyc czytać. Myślę, że taki zestaw spełniłby swoje zadanie:)

Odpowiedź
Lady Karen 21 czerwca, 2012 - 4:33 pm

Bo moja zdolna bestia uwielbia takie zabawy, a multimedialna forma pozwoli czasami odpocząć rodzicom 😀

Odpowiedź
Karolina S. 21 czerwca, 2012 - 5:06 pm

Łał, super sprawa i akurat dla nas zgrana w czasie, bo synek jest na etapie nauki kształtów, kolorów, łączy rysunki zwierząt i rzeczy z dźwiękami, jakie wydają. Takie gotowe zestawy bardzo pomogłyby nam w „ogarnięciu” tych nowości, które pojawiają się każdego dnia w świecie synka, a co więcej – mamy kuzyna młodszego o dwa miesiące i mieszka drzwi w drzwi z nami, więc za „jednym rzutem” dwa bobasy miałyby radochę 🙂 Więc jak widzicie, Kochani, zestaw Canca u nas zostanie wykorzystany do granic możliwości, pozdrawiamy!

Odpowiedź
Ala 21 czerwca, 2012 - 5:39 pm

Zdolna bestia…określenie godne mojego syna:) Dlaczego właśnie my, bo świat liter jest fascynujący a ja chcę zarazić młodego miłością do książeczek!! Zdolne bestie na pewno wspomogą moje chęci i jego zapał…do wchłaniania:P

Odpowiedź
Mar 21 czerwca, 2012 - 7:03 pm

Osobisty alfabet to byłby wspaniały prezent dla moje córeczki wykonczonej straszna codziennością zbuntowanej 2 latki :-))))) ech to byłby wspaniały prezent i dla mnie – urozmaicenie codzienności z wyżej wymienionym przypadkiem 😀

Odpowiedź
SOKOLE OCZKA 21 czerwca, 2012 - 9:28 pm

Franuś jeszcze nigdy nic nie wygrał, więc byłaby miła niespodzianka. jego słodkie oczka bardzo ładnie proszą o taki cudny zestawik, stworzony specjalnie dla nich 😉 jesteśmy przekonani, że będzie to strzał w dziesiątkę i będziemy mogli się dzielić pomysłem na forach rówieśniczych, w klubach mam i może w niedalekiej przyszłości na naszym blogu rodzinno – dzieciowym, który mama planuje już niedługo zapełniać ciekawymi wpisami 🙂

Odpowiedź
klarci 21 czerwca, 2012 - 9:37 pm

Zdolna bestia to dokładnie nasz starszy synek ;), tyle, że w jednych rzeczach jest lepszy, w innych potrzebuje trochę wsparcia. zestaw byłby idealnym narzędziem do rozwijania jego zdolności językowych, jakiego potrzebuje 🙂 no i przede wszystkim, jesteśmy jednymi z pierwszych i najwierniejszych fanów Tublu i Waszych zabawek, o których głosimy na wszystkie strony :D, a jeszcze nie podchodziliśmy do konkursów – liczymy więc na docenienie stałych wielbicieli i jednocześnie prawo szczęścia początkującego 🙂

Odpowiedź
Vanitas 21 czerwca, 2012 - 10:49 pm

mój roczny synek do ucha szepcze mi:
mamo, mamo wygraj ja chce się pobawić tym dziś!
on lubi się bawić ze swoją mamą, czyli ze mną
a taka fajna zabawka nie bedzie mu obojętna!

za trzy miesiące przywitamy drugiego dzieciaczka
i ono chciałoby bawić się także tą zabaweczką

Odpowiedź
Zdolna bestia 21 czerwca, 2012 - 11:03 pm

Witam
Przyznaję o Państwa istnieniu dowiedziałam sie dzisiaj,gratuluję pomysłow i szerokiej gamy propozycji zabawek.
Korzystam z okazji i spróbujemy powalczyc o zestw „Zdolna Bestia”.Mój wnuk Marcelek ma 2 latka i 2 dni(b.żałuje ,że o Państwa ofercie nie wiedziałam kupując prezent dla mojego szkraba),bardzo ładnie mówi i ma bardzo duży zasób słow,uwielbia zwierzatka wszystkie,troszke sie pochwalę,ale to prawda,potrafi rozpoznac i zna zwyczaje kameleona, zna nazwy chyba wiekszosci zwierząt dzikich(ma wprost niebywała pamieć),Od dawna ogladamy angielska wersje alfabetu i zapamietał juz nazwy zwierzat też po angielsku,(do tej pory,nie znalazłam odpowiednika w j.polskim)myślę ,że zestaw „zdolna bestia”proponowana przez Państwa byłaby dla niego wielką frajdą.Pozdrawiam.

Odpowiedź
biniu 22 czerwca, 2012 - 9:41 am

Moja Urszulka, księżna państwa Bobilandii rozpoczyna właśnie okres swojego panowania. Ciężka to sztuka bo trzeba uczyć się asertywności, dyplomacji i wielu innych trudnych rzeczy zaczynających się na różne inne trudne, nieznane jej jeszcze literki. Zatrudniła mnie jako swojego nadwornego scholara. Mam uczyć ją by z dnia na dzień stawała się księżniczką z prawdziwego zdarzenia. Takie pomoce naukowe z pewnością pomogłyby mi w tej trudnej sztuce. Pomożecie?!

Odpowiedź
kochanyptysiu 22 czerwca, 2012 - 1:27 pm

Mam w domu 2 podstępne sztuki (Werk ma 4 latka,Remik troszkę ponad rok)marzę o tym ,aby znalazła się zabawka,która zajmie ich na dłużej niż 2 minuty.Obydwie sztuki uwielbiają książki i wszelkie zabawki manualne,więc myślę,że taka forma spędzania czasu powinna ich zainteresować.

Odpowiedź
Karolinusiak 22 czerwca, 2012 - 1:30 pm

Moja Mała to po prostu „Zdolna bestia”. Chłonie jak gąbka świat dookoła i to mi się podoba i to wspieramy. Ale potrzebujemy również stale nowych inspiracji i bodźców do rozwoju…czyli czegoś z wielkiej piątki proponowanej przez Was na blogu:)

Zainspirujcie Nas…zbodźcójcie…Niech Canca będzie z Nami;)!!!

Odpowiedź
Sylwia 22 czerwca, 2012 - 1:59 pm

Świetna sprawa, moj Emil 19 miesiaczniak nic nie mowi niestety – tylko po swojemu :(. Wiec dla mnie to super pomysl. Pozdrawiam.

Odpowiedź
Mama Grzesia i Kuby poleca!!!! 23 czerwca, 2012 - 3:14 am

Kochani! My nie chcemy wygrać, bo mamy już wszystko z Canca-ale musiałam napisać. Canca jest SUPER!!!! I dla dwulatka, i dla 10-latka. Obecnie to jest nr 1 wśród prezentów dla rodziny-więc jak nie wygracie to KONIECZNIE kupcie-to są dobrze zainwestowane pieniądze. Zadowolenie Dziecka-bezcenne. Sorki, że nie w temacie,ale musiałam:) Powodzenia dla Wszystkich!!!!!

Odpowiedź
tublu 23 czerwca, 2012 - 7:53 am

dzięki:) miłe komentarze zawsze są dobrze widziane:) My od wczoraj testujemy osobisty alfabet z naszą 3 latką i jest bardzo zainteresowana…o 7 nas aż obudziła, żeby szukać kolejnych zdjęć!:)

Odpowiedź
Mateusz, Adaś i Mama ;) 23 czerwca, 2012 - 1:54 pm

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że chętnie zaopiekujemy się „Sokolimi Oczkami” lub „Zdolnymi Bestiami” 🙂
Obiecujemy, że u nas będzie im fajnie i będziemy się (z) nimi często bawić i rozwijać swoją inteligencję.
Czas wspólnie spędzony udokumentujemy a wynikami chętnie się podzielimy 🙂
Pozdrawiamy 🙂

Odpowiedź
Ewelina 23 czerwca, 2012 - 8:18 pm

Nie mam dzieci, ale te, dla których jestem „ciocią” to niezwykle zdolne bestie. Chciałabym je czymś zaskoczyć przy kolejnej wizycie! Canca – tego jeszcze nie znają!

Odpowiedź
Ivona - Nataliowa mama :) 23 czerwca, 2012 - 10:15 pm

Natalia – lat niecałe dwa, (dzięki Canca) SOKOLE OCZKA już od dawna ma. Teraz ta ZDOLNA BESTIA mała – od Tublu nową zabawkę dostać by chciała. To właśnie OSOBISTY ALFABET najlepiej jej pozwoli – odkrywać wspaniały świat literek do woli 🙂

Odpowiedź
iwona, mama 5-letniej Amelii 23 czerwca, 2012 - 10:16 pm

Canca – co to, czy juz wiecie,
najwspanialsza rzecz na swiecie!
uczy liter i zabawy i nadaje nam w tym wprawy!
ucz sie bawiac i rozwijaj swe zdolnosci,
tego kazdy pozazdrosci!
To jest CANCA-to jest super!
i ja zaraz sie naucze!
maluch, starszak czy przedszkolak-dla kazdego dobra pora,
bo nauka jest wspaniala, zwlaszcza gdy to jest zabawa!

Odpowiedź
Ania C. 23 czerwca, 2012 - 10:49 pm

Dlaczego Kacper?
Mamy w domu poduszki w kolorze czarno-biało-czerwonym i nasze 4 miesięczne dziecko potrafi wpatrywać się w nie z wielką namiętnością, ignorując wszelkie inne niemowlęce zabawki .Zestaw „Sokole Oczko” byłyby świetną alternatywą dla w/w poduszek 🙂

Odpowiedź
Ania C. 23 czerwca, 2012 - 11:00 pm

Dlaczego Mateusz?
Bo zamiast iść spać od kilkunastu minut gapi się w ekran monitora powtarzając za panem lektorem: go-łąb, wro-na , bo-cian … i nie chce mnie dopuścić do komputera:)
Chętnie włączyłabym mu tę prezentację na DVD zastępując poranne oglądanie bajek ciekawym projektem , mogąc w tym czasie ze spokojnym sumieniem karmić młodszego synka.

Odpowiedź
Magda 24 czerwca, 2012 - 3:15 pm

Dlaczego to moja pociecha powinna wygrać zestaw Canca sie pytacie – zaraz moją odpowiedź poznacie:)
Półtora roku dopiero mam i jeszcze książek nie czytam,
ale z zainteresowaniem je oglądam i chęć na Canca mam.
By szybko poznać wyrazy poprzez zabawę i nabrać w czytaniu wprawę:)

Odpowiedź
Jarek 24 czerwca, 2012 - 9:18 pm

Moja dwuletnia córka to naprawdę zdolna bestia, która swoją ciekawością świata zadziwia mnie (starego już człeka) każdego dnia. Czasy mamy jakie mamy – wszystko zmultimedializowane, więc taka forma nauki poprzez zabawę na pewno sprawdziłaby się nawet przy moim małym wulkanie energii. No i już nie podglądałaby co tata ogląda na komputerze, bo miałaby swoje prezentacje.. 🙂

Odpowiedź
LENKA 24 czerwca, 2012 - 10:42 pm

Ostatni pewnie robimy wpis,
bo Lenka Canca chce wygrać dziś.
Chcemy nauką się zabawić
innym dzieciom radość sprawić.
Alfabet byłby super gratką
niebawem będę już dwulatką.
Gdy wygramy gorąco podziękujemy
zestaw wygrany rozpromujemy.

Odpowiedź

Zostaw komentarz