Testujemy instrumenty

przez tublu

Jeśli chcesz kupić dziecku na święta czy mikołajki instrument, a nie masz czasu wpaść do naszego sklepu stacjonarnego, żeby go wypróbować – to jest problem. Dlatego właśnie ułatwiamy Wam życie – przetestowałyśmy je za Was 🙂 Dla porównania wzięłyśmy po parze instrumentów różnych marek – możecie podziwiać i wizję, i dźwięk!

12250533_966150716765408_1505547112_o

Z góry uprzedzam, że prawdopodobnie nawet szympansy mają większe umiejętności muzyczne niż my (bo to bardzo mądre zwierzęta są! ;).

Zaczniemy od absolutnego hitu – prawdziwy akordeon, tylko w mniejszych wymiarach, dostosowanych do rąk nawet trzyletniego muzykanta. Są guziczki, jest harmonijka, wszystko na swoim miejscu. Trudno o bardziej oryginalny prezent. I tak jak wszystkie produkty marki Janod, instrument wygląda naprawdę uroczo!

[wpdevart_youtube]Qt-_TX12U2Y[/wpdevart_youtube]

Janod oferuje też mniej skomplikowane w użytkowanu instrumenty, jak na przykład bębenek. Ten jest w większości wykonany z drewna, ma też drewniane pałeczki o łyżkowatym kształcie. Jedynym metalowym elementem są „naciągi”, dzięki którym bębenek wygląda bardzo profesjonalnie. Twoje dziecko może zostać małym świątecznym doboszem!

[wpdevart_youtube]nJkQUJZjBHw[/wpdevart_youtube]

To nie jedyny bębenek, który proponujemy – mniej poważną i bardziej kolorową opcją jest bębenek Djeco. Słonie i etniczne wzory przenoszą do gorącej Afryki, dzięki czemu można zapomnieć o wietrze i mrozie za oknem 🙂

[wpdevart_youtube]65qUwmXWpzk[/wpdevart_youtube]

Cymbałki to instrument, który wiele z nas pamięta z dzieciństwa. Najczęściej jedyne, co umiało się na nim grać, to kilka kolęd i „Panie Janie”, ale frajda była z tego nieprzeciętna. Proponujemy aż trzy rodzaje cymbałków, w tym jedne bardzo nietypowe, ale o nich za chwilę. Krokodylaste cymbałki ze Skip Hopa  nie dość, że grają, to jeszcze kłapią paszczą, gdy ciągnie się je za sznurek.

[wpdevart_youtube]pWrCYpCZML4[/wpdevart_youtube]

Djeco wypuściło kota zabudowanego cymbałkami. W odróżnieniu od tych ze Skip Hopa, te mają dwie pałeczki zamiast jednej. Idealnie pasują do bębenka – są z tej samej etnicznej kolekcji.

[wpdevart_youtube]Cv3aYVBdfVo[/wpdevart_youtube]

Nietypowe cymbałki stworzone zostały z myślą o mniejszych dzieciach, które nie mają jeszcze idealnej koordynacji ruchowej i potrzebują instrumentu, który będzie wymagał mniejszej precyzji. Cymbałki z B.Toysa mają formę wielkich dzwonków na obracającej się karuzeli.  Wydają naprawdę bajkowe dźwięki, zobaczcie.

[wpdevart_youtube]-GXlDA8G9Yk[/wpdevart_youtube]

Dziecko chce iść w ślady taty gitarzysty, a na dodatek jest na tyle ambitne, że nie satysfakcjonuje go puszka z grochem albo naciągnięte na deseczkę gumki – recepturki? Gitara z Janoda to instrument, który wygląda i brzmi jak prawdziwy akustyk (jeśli umie się go nastroić 😉 W pakiecie są też dodatkowe struny, gdyby dziecko miało za dużo energii 🙂

[wpdevart_youtube]A4ZBDSQJe0Q[/wpdevart_youtube]

Marakasy to idealna opcja na pierwszy instrument dla dziecka – w końcu niewiele się różnią od zwykłej grzechotki. Polecamy te z Janoda i z Kids Concept – są proste, ładne i przyjemnie brzmiące. Makarasy z Janoda są drewniane, w przeciwieństwie do tych z Kids Concept. Oba nadadzą się na symboliczny prezent dla bejbucha.

[wpdevart_youtube]jLIvjOJGPYU[/wpdevart_youtube]

[wpdevart_youtube]oi8_a_dwwvI[/wpdevart_youtube]

I na koniec tamburyny. Tamburyn to takie 2 w 1 – i dzwoni, i można w niego tłuc jak w bęben. Ten z Djeco to kolejny z serii etnicznych instrumentów. Do grania namawia kolorowy ptak.

[wpdevart_youtube]doRuM3jY-ug[/wpdevart_youtube]

Tamburyn z Janoda jest zrobiony z drewna i jest bardziej minimalistyczny, aczkolwiek zabawa z nim jest równie fajna. Za pomocą obu z nich dziecko uczy się poczucia rytmu i rozwija koordynację ruchową.

[wpdevart_youtube]9K7VhjQMaOc[/wpdevart_youtube]

To, oczywiście, tylko kilka z instrumentów, które możecie znaleźć w naszym sklepie. W celu przetestowania reszty zapraszamy do sklepu stacjonarnego Tublu – znajdziecie tam m. in. duży większy wybór gitar, flety, a nawet dziecięcy fortepian 🙂 Cały instrumentowy asortyment znajdziecie też w naszym sklepie internetowym Tublu.pl. Zapraszamy!

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz