TOP10 zabawek na kwarantannę

przez tublu
top10 zabawek na kwarantanne

„Mamo, tato, nudzę się….”
Coraz częściej, my rodzice słyszymy to zdanie. Nauka zdalna i pozostawanie w domu sprawiły, że coraz trudniej znaleźć ciekawe i wciągające zajęcie dla naszych dzieciaków. Dlatego dzisiaj przychodzimy z pomocą i mamy dla Was TOP10 zabawek, które zajmą Wasze maluchy na dłuższy czas, Wam pozwolą chwilę odpocząć lub popracować w spokoju.

I większość z nich to te z serii „ciche i spokojne” 😉

 

1. Kolorowanki wodne

Rodzice je uwielbiają, bo do kolorowania wystarczy odrobina wody – bez pisaków, farbek, kredek, bez bałaganu 🙂 Dzięki pędzelkowi z wodą czarno-białe strony zapełniają się kolorami i pojawiają się niewidoczne wcześniej elementy.  Dodatkowo kolorowanki są wielorazowe – wystarczy, że woda wyschnie, a kolory znikają i można zaczynać zabawę od początku. 

W naszym Tublu na Wasze maluchy czekają te o różnej tematyce i różnym stopniu trudności – od Apli Kids, Melissa&Doug czy Djeco.
top10 zabawek na kwarantanne kolorowanki wodne

              top10 zabawek na kwarantanne kolorowanki wodne top10 zabawek na kwarantanne kolorowanki wodne

 

2.  Wyklejanie

Mozaiki i wyklejanki to jedne z tych zabawek plastycznych, które pozwolą stworzyć małe dzieła sztuki. Drobne elementy pomogą ćwiczyć uchwyt szczypcowy, a konieczność przyklejenia elementów w odpowiednim miejscu – spostrzegawczość, rozpoznawanie kształtów i kolorów. Wyklejanie pomaga również w koncentracji i wyciszeniu.

             top10 zabawek na kwarantanne wyklejanki top10 zabawek na kwarantanne wyklejanki

           top10 zabawek na kwarantanne wyklejanki top10 zabawek na kwarantanne wyklejanki

 

3. Układanki magnetyczne

Dzięki magnetycznym elementom dzieci mogą tworzyć dowolne historie, doskonale się przy tym bawiąc, a dodatkowo ucząc. Świetnie pobudzają wyobraźnię i  kreatywność, pozwalając stworzyć np. dinozaura, który jest połączeniem 3 zupełnie różnych.

Już klasykiem jest układanka z mapą świata, porami roku, czy ciałem człowieka.

top10 zabawek na kwarantanne ukladanka magnetycznazdjęcie: Janod Polska

     top10 zabawek na kwarantanne ukladanka magnetycznatop10 zabawek na kwarantanne ukladanka magnetyczna

 

4. Łamigłówki 

Łamigłówki to nasz kolejny pomysł na kreatywne zajęcie dla dziecka. Doskonale rozwijają spostrzegawczość, koncentrację, cierpliwość. Zapewniają też zajęcie na długie godziny.

Szczególnie polecamy serię „50” The Purple Cow, która została stworzona dla dzieci, które nie mogą oderwać się od smartfonów, komputerów, telewizorów. W każdym z zestawów znajduje się 50 łamigłówek o rosnącym stopniu trudności. Do wyboru m.in. Sudoku, Labirynty, Połącz kropki, czy Znajdź 7 różnic.

top10 zabawek na kwarantanne lamiglowki

 

 

5. Tablice magnetyczne Apli Kids

Rysowanie jeszcze nie było takie łatwe – wystarczy, że dziecko przeciągnie dołączonym rysikiem po tablicy, a metalowe kuleczki uniosą się i stworzą obrazek. Jeżeli chcesz „zetrzeć” rysunek to potrząśnij tablicą bądź przejedź po niej dłonią.

Do zestawu dołączono 10 dwustronnych arkuszy z przykładami 20 rysunków, które pomogą zaznajomić się dziecku z oryginalną techniką „malowania”. Podczas zabawy maluch rozwinie małą motorykę, logiczne myślenie oraz pobudzi kreatywność. Tablica doskonale sprawdzi się także do nauki liczenia. Można na niej pisać cyferki, równania matematyczne oraz policzyć ilość kuleczek potrzebnych do narysowania danego obrazka.

Do wyboru są tablice w dwóch rozmiarach.

top10 zabawek na kwarantanne tablice apli

 

6. Tablet znikopis LCD

Można na nim pisać, rysować, malować, a później jednym kliknięciem wszystko zmazać i zaczynać zabawę od nowa.
Znikopis pozwala dzieciom na długie godziny rysowania i ćwiczenia zdolności manualnych. Rozwija talenty artystyczne i przygotowuje się do nauki pisania. Tablet rośnie wraz z dzieckiem. W przypadku szkolniaków będzie służył do ćwiczenia pisania i robienia obliczeń czy notatek. Pozwala też ograniczyć ilość zużywanego papieru, co jest dobrą lekcją zero waste.

Wysoka czułość matrycy przeniesiona z profesjonalnych tablic sprawia, że dziecko rysuje, jakby używało miękkiego ołówka. W zależności od ułożenia ręki i siły nacisku mały artysta może postawić cienką lub grubszą linię. Znikopis przypomina formą tablet, więc doskonale może go zastąpić nawet u dzieci, które zdążyły się już przyzwyczaić do elektronicznych urządzeń. Kolory matrycy zachęcają do rysowania, a format i waga – do zabaw w podróży. Każdą kompozycję można łatwo wymazać, naciskając odpowiedni przycisk i rozpocząć zabawę od nowa.
Zainstalowana bateria wystarcza na ok. 2 lata pracy. Po zużyciu baterii można ją bez problemu wymienić na nową. W zestawie 2 rysiki.         

top10 zabawek na kwarantanne znikopis lcd

            top10 zabawek na kwarantanne znikopis lcdtop10 zabawek na kwarantanne znikopis lcd                   

 

7. Gry logiczne Smart Games

Mamy takie, w które może grać tylko 1 osoba 🙂 Gry Smart Games stworzone zostały z myślą o tym, by wspomagać rozwój dzieci już od najmłodszych lat.  To wielopoziomowe gry logiczne. Każda gra ma unikalną i innowacyjną mechanikę. Ponadto motywy i wygląd gry są atrakcyjne zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. 

top10 zabawek na kwarantanne gry smart games

top10 zabawek na kwarantanne gry smart games

 

8. Klocki

Układanie klocków od zawsze fascynuje i zajmuje dzieci na długi czas. Można budować z nich wg. instrukcji lub dać się ponieść wyobraźni i tworzyć niesamowite budowle. Zależało nam, by w naszej ofercie znalazły się klocki, które będą odpowiadały dzieciom w różnym wieku i z różnymi potrzebami motorycznymi. Dlatego na naszych półkach znalazły się klocki drewniane, silikonowe, materiałowe, sensoryczne, plastikowe, magnetyczne, czy piankowe.

Bakoba to niesamowite klocki, wykonane z pianki EVA są kompatybilne z klockami LEGO! A gdy się zabrudzą, to można wyprać je w pralce.
Klocki sprawdzą się dla dzieci w różnym wieku. Można stworzyć z nich podstawowe konstrukcje lub mega zaawansowane, które potrzebują większego zaangażowania. Dzięki dołączonej instrukcji łatwo ułożyć z nich przedmioty takie jak: samochód, zwierzęta, statek i inne. Zestaw zawiera koła, które idealnie sprawdzą się do tworzenia wszelkich pojazdów. W pudełku znajduje się również specjalny „łącznik” umożliwiający połączenie BAKOBY z klockami Lego.

top10 zabawek na kwarantanne klocki bakoba

 

Starsze dziecko na pewno z chęcią wypróbuje magnetyczne klocki Pixio. To zestawy unikalnych klocków magnetycznych, które nie mają elementów łączących tak jak klasyczne klocki, nie posiadają żadnych skomplikowanych części. Dzięki temu można je łatwo zmontować i zdemontować. Złącza są wykonane z silnych magnesów, które pozwalają na łączenie poszczególnych bloków z każdej strony. 

Jeden blok PIXIO to nic innego jak plastikowa kostka o wymiarach 8x8x8 mm o wadze około 1 grama z wbudowanymi 6 potężnymi magnesami. Biegunowość magnesów jest ułożona w taki sposób, aby kostki mogły być połączone ze sobą w dowolnej kolejności przez różne strony.

            top10 zabawek na kwarantanne klocki pixio top10 zabawek na kwarantanne klocki pixio

 

9. Zwariowany namiot

Chyba każdy z nas miał w dzieciństwie swoją „bazę”, w której mógł się schować przed całym światem 🙂 Także dzisiaj dzieci uwielbiają przesiadywać, bawić się czy czytać książki w swoich kryjówkach. Ale dla tych, którym znudziło się budowanie ich z krzeseł i koca mamy Zwariowany Namiot. Tutaj zamiast krzeseł do wykorzystania są kule i patyki, które można w dowolny sposób połączyć i stworzyć np. igloo, domek, zamek, wieża, tunel. Już samo budowanie rozwija umiejętności wizualno-przestrzenne, inżynierskie, projektowania, planowania oraz kreatywność. 

top10 zabawek na kwarantanne zwariowany namiot top10 zabawek na kwarantanne zwariowany namiot

 

10. Gry zręcznościowe

Przesiadujące przed ekranami komputerów i tabletów dzieci potrzebują teraz znacznie więcej ruchu niż wcześniej. Gdy chodziły do szkoły, tego ruchu dostarczały lekcje wychowania fizycznego czy szaleństwa na przerwach. Dlatego w naszych propozycjach znalazły się także gry zręcznościowe, które zachęcą do aktywności fizycznej. Z powodzeniem można w nie grać i w domu i na świeżym powietrzu.

Dla młodszych dzieci mamy Poppin’ Paddles, czyli 2 kolorowe dyski i 2 miękkie, „kudłate” piłeczki. Cała zabawa polega na odbijaniu piłeczki – można grać jedną, ale bardziej zaawansowani mogą spróbować z dwoma na raz 🙂 Można też urządzić sobie zawody i sprawdzić, kto więcej razy podbije swoją piłkę.

top10 zabawek na kwarantanne gry zrecznosciowe poppin

 

Dla starszaków mamy Kendamę. Wywodzi się od popularnej w Japonii gry zręcznościowej, mającej świetny wpływ na rozwój motoryki. Pozornie wygląda prosto, jednak w praktyce złapanie kuli na drewniany kołek nie należy do najłatwiejszych. Kendama to nie tylko zręczność, ale również moc zabawy. Można tworzyć nieskończenie wiele technik i trików. 

            top10 zabawek na kwarantanne kendama top10 zabawek na kwarantanne kendama                      top10 zabawek na kwarantanne kendama top10 zabawek na kwarantanne kendama

Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi pozwolą Wam zorganizować swoim dzieciom czas podczas kwarantanny czy lockdownu. Czekamy też na Wasze sprawdzone sposoby na zajęcie dzieci przez dłuższy czas.

 

1 komentarz
0

Może Ci się spodobać

1 komentarz

fan klocków 19 maja, 2021 - 10:42 am

Dla mnie jako dziecka idealną zabawką na kwarantannę byłyby klocki LEGO – potrafiły pochłonąć każdą ilość wolnego czasu 😉 ale miejmy nadzieję że czasy izolacji już bezpowrotnie odchodzą.

Odpowiedź

Zostaw komentarz