Trigonos – kreatywne zabawki, które rozwijają wyobraźnię

przez tublu

Czy szukasz zabawki, która pobudzi wyobraźnię Twojego dziecka i wprowadzi je w świat kreatywnej zabawy? Poznaj zestawy konstrukcyjne od Trigonos!

W dzisiejszym technologicznym świecie, w którym dzieci spędzają coraz więcej czasu przed ekranem, niezwykle ważne jest zapewnienie im zdrowej, twórczej i interaktywnej rozrywki. Zabawki Trigonos to doskonały przykład takiego podejścia – to innowacyjny system konstrukcyjny, który stawia na rozwijanie umiejętności budowlanych i kreatywności u dzieci. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej zabawkom Trigonos i napiszemy dlaczego są one warte uwagi.

Spis treści:

 • o marce Trigonos
 • kreatywność bez ograniczeń
 • rozwój umiejętności budowlanych
 • wartość edukacyjna
 • ekologiczny wybór
 • dostępne zestawy Trigonos

 

O marce Trigonos

Trigonos to hiszpańska marka zajmująca się produkcją edukacyjnych zestawów konstrukcyjnych dla dzieci. Od ponad 20 lat firma tworzy innowacyjne zabawki, które wspierają rozwój kreatywności, zdolności manualnych i myślenia przestrzennego u dzieci.

Zabawki te oferują wiele możliwości budowania, układania i eksperymentowania, dając dzieciom swobodę twórczego wyrażania się i odkrywania.

Zestawy konstrukcyjne Trigonos mogą być stosowane zarówno w domu, jak i w placówkach edukacyjnych, przedszkolach czy szkołach. Są one przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, począwszy od przedszkolaków aż po starsze dzieci, i oferują dostosowane poziomy trudności, aby rozwijać umiejętności i zdolności konstrukcyjne w miarę jak dziecko rośnie.

 

Kreatywność bez ograniczeń

Zabawki Trigonos oferują nieograniczoną swobodę tworzenia. Dzieci mogą eksperymentować i budować różnorodne struktury za pomocą drewnianych elementów i złączek. To daje im możliwość wykorzystania wyobraźni i tworzenia czegoś zupełnie nowego. Czy to będzie zamek, pojazd, czy nawet fantazyjne stworzenie, Trigonos pozwala dzieciom na realizację swoich kreatywnych wizji.

 

Rozwój umiejętności budowlanych

Zabawa Trigonos rozwija umiejętności przestrzennego myślenia, logicznego rozumowania oraz rozwiązywania problemów.  Dzieci mogą eksperymentować, tworzyć i odkrywać, jak różne kształty i kąty wpływają na stabilność ich budowli. Poprzez takie doświadczenia, rozwijają nie tylko umiejętności matematyczne, ale także zdolności planowania i analizy.

Oprócz tego Trigonos to zabawka, która pozwala dzieciom na naukę geometrii – poprzez łączenie elementów pod różnymi kątami (45º, 90º i 135º) dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność i zdolności matematyczne. Zestaw umożliwia również wykonanie wizualizacji figur geometrycznych i brył.

Kreatywne zabawki Trigonos w Tublu.

Sporo pomysłów na zabawę i inspiracje znajdziesz na instagramowym koncie @trigonos.cat oraz @trigonos_polska

 

Wartość edukacyjna

Trigonos jest nie tylko zabawą, ale także narzędziem do nauki. Oprócz rozwoju umiejętności matematycznych i budowlanych, system ten pomaga dzieciom w rozwijaniu zdolności komunikacji i współpracy. Zabawa w grupie stymuluje interakcje społeczne, uczy szacunku dla innych pomysłów i pozwala na wymianę wiedzy i doświadczeń. Ponadto, Trigonos może być wykorzystywany jako narzędzie do nauki różnych przedmiotów, takich jak wspomniana wcześniej geometria, fizyka czy sztuka. Dzieci uczą się przez praktyczne działanie, co sprawia, że nauka staje się atrakcyjniejsza i bardziej interaktywna.

 

Ekologiczny wybór

Warto również zauważyć, że Trigonos jest produkowane z naturalnych i ekologicznych materiałów, takich jak drewno, czy tkaniny z bawełny organiczne. Zabawki są trwałe i odporne, co przyczynia się do ich długotrwałego użytkowania. Ponadto, firma Trigonos promuje zrównoważony rozwój i dba o minimalizację swojego wpływu na środowisko naturalne.

 

Dostępne zestawy Trigonos

Poznaj zestawy Trigonos dostępne w naszym sklepie:

 

1. drewniane klocki konstrukcyjne Maxi Trigonos są przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia:

2. drewniane klocki konstrukcyjne Mini Trigonos przeznaczone sa dla dzieci od 6 roku życia.  Mamy je dostępne w 4 rozmiarach, każdy z nich składa się z drewnianych klocków i patyków oraz tkaniny z bawełny organicznej:

 

Zabawki Trigonos to doskonały wybór dla rodziców, którzy poszukują innowacyjnej i edukacyjnej zabawki dla swoich dzieci. Konstruowanie z nich rozwija kreatywność, umiejętności budowlane, współpracę i komunikację. Trigonos to nieskończenie wiele możliwości twórczego budowania. Można zbudować z nim domek, namiot, bazę, tor przeszkód, figury geometryczne – wszystko to co podpowie wyobraźnia. To doskonała zabawa na długie godziny! A łącząc ze sobą kilka zestawów można stworzyć jeszcze większe konstrukcje!

 

  0 komentarz
  0

  Może Ci się spodobać

  Zostaw komentarz