Tydzień bliskości w Tublu.pl – jak wybrać nosidło idealne?

przez tublu

tydzień bliskości w tublu

 

Potrzeba bliskości w pierwszym okresie życia Dziecka jest ogromna i pełni bardzo ważną rolę w jego dalszym rozwoju. Dlatego przytulajcie swoje dzieci, noście je, bądźcie przy nich blisko. Nasze produkty na pewno Wam to ułatwią i sprawią, że odpoczną Wasze ręce i przestaną boleć Wasze plecy.

Chusty i nosidła to niewątpliwie bliski nam temat, ponieważ od tego wszystko się zaczęło! Historia tublu.pl i cała przygoda ze sklepem zaczęła się od zgłębiania tematu noszenia dzieci i poszukiwania odpowiedniego nosidełka dla naszej córki Zoi. Na wszystkich ówczesnych forach polecano nosidełko Bondolino, które było trudno dostępne w Polsce. Wtedy postanowiliśmy ułatwić życie sobie i innym rodzicom, tworząc sklep oferujący deficytowy produkt. 

W Tublu znajdziecie dwie marki nosidełek dla dzieci. Nosidełka ergonomiczne firmy Hoppediz to wspaniała alternatywa dla Tych, którym zależy na zdrowej metodzie noszenia dziecka a jednocześnie szukają łatwego rozwiązania. Prostsze w zakładaniu od chusty zapewniają ten sam komfort i bliskość. Nosidełko Tula (dawniej Tuli) to produkt, który został zaprojektowany przez Polkę, mamę dwójki dzieci – eksperta w noszeniu. Nosidełka to ogromna wygoda i komfort zarówno dla noszonego dziecka jak noszącego rodzica.

 

Zalety noszenia dziecka – na rękach, w nosidle, chuście:

– noszone dziecko jest spokojniejsze, zewnętrzny świat nie jawi mu się jako zagrożenie bo wie, że rodzic jest cały czas przy nim
– noszone dzieci szybciej się rozwijają, często się uśmiechają, łatwiej zasypiają
– dziecko może obserwować świat z naszej (lepszej) perspektywy
– noszenie zaspokaja naturalną potrzebę bliskości, miłości oraz bezpieczeństwa
– mamy wolne ręce i możemy wykonać drobne prace domowe, wyjść na spacer z psem lub po bułki na śniadanie 🙂
– noszenie ułatwia i przyśpiesza proces tworzenia się więzi, to dobry sposób na wspólne spędzanie czasu
– przynosi ulgę w niemowlęcych dolegliwościach takich jak kolki, ulewania, zaparcia – kontakt z ciałem rodzica podczas noszenia ma działanie kojące, a żołądek jest dobrze masowany
– daje poczucie zadowolenia i spełnienia Rodzicowi
– noszenie szybciej uspokaja płaczące dziecko

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nosidła?

Nosidło nosidle nierówne. Wiemy to doskonale, bo wiele już przetestowaliśmy.

Najważniejsze, by było ergonomiczne i zapewniało prawidłowe ułożenie nóg dziecka w pozycji tzw. żabki. 

Co to jest nosidło ergonomiczne?

Zasadniczą różnicą pomiędzy nosidełkami ergonomicznymi i zwykłymi, tzw. „wisiadełkami” jest pozycja dziecka. Nosidełko ergonomiczne posiada szeroki, regulowany panel przedni, który podpiera i dopasowuje się do pleców, a w dolnej części jest siedziskiem dla Malucha. Dzięki temu dzieci noszone w nosidełkach ergonomicznych zachowują naturalną pozycję fizjologicznej żabki, co wspomaga zdrowy rozwój stawów biodrowych i kręgosłupa. W zwykłych, z reguły tanich wisiadełkach, nóżki Dziecka zwisają swobodnie nie mając żadnego podparcia, a cały ciężar ciała opiera się na jego kroczu. Łatwo sobie wyobrazić, że pozycja ta, oprócz tego że jest niezdrowa dla Dziecka, jest również bardzo niewygodna. Zwykłe nosidełka, które z reguły posiadają usztywniony panel przedni nie dopasowują się tak dobrze do anatomicznego kształtu dziecka i wymuszają przedwczesne wyprostowanie kręgosłupa.

Przy dopasowywaniu nosidła zwróćcie uwagę na szerokość siedziska – powinno podpierać całe uda dziecka a nie tylko miednicę.

Materiał powinien być naturalny, delikatny, atestowany, przepuszczający powietrze.

Rozmiar dostosujmy do wzrostu i wagi dziecka – nie ma sensu kupować nosidła „na zapas”, ponieważ nieodpowiednio dopasowane może przyczynić się do powstania wad postawy u Maluszka.

Przy pierwszej próbie noszenia warto najpierw przećwiczyć bez dziecka zakładanie nosidełka, czytając oczywiście wcześniej instrukcję obsługi.

Warto również od razu po włożeniu dziecka do nosidła zacząć z nim chodzić. Wybrać się na spacer, a jeśli to niemożliwe to przynajmniej pochodzić po mieszkaniu. Przy pierwszej próbie rodzicom może brakować wprawy, pewności siebie przy zakładaniu i dzieci mogą
z tego powodu być rozdrażnione i reagować płaczem. Warto się przejść, chodzenie
z dzieckiem uspokaja je, a przy okazji maluch widzi że coś się zmienia dookoła niego. 

bondolino-plus-denim_1_2

 

Nosidła BONDOLINO

Nosidełka ergonomiczne Bondolino niemieckiej firmy Hoppediz to wspaniała alternatywa dla wszystkich, którym zależy na zdrowej metodzie noszenia dziecka, a jednocześnie szukają nieskomplikowanego i wszechstronnego rozwiązania. Dużo prostsze w zakładaniu od chust, zapewniają ten sam komfort i bliskość.

Nosidło Bondolino gwarantuje prawidłowy rozwój stawów biodrowych i kręgosłupa dziecka. Szerokie siedzisko umożliwia zachowanie naturalnej fizjologicznej pozycji ciała.

Wszystkie nosidła zostały wykonane z miękkich materiałów, które dopasowują się do ciała dziecka i noszącego rodzica. Dzięki szerokim, miękkim, wypełnionym pasom oraz unikalnej konstrukcji nosidełka, ciężar dziecka rozkłada się równomiernie, pasy nie uciskają ramion noszącego (nawet przy długich spacerach i wycieczkach), a dziecko pozostaje w zdrowej, wygodnej, fizjologicznej pozycji. 

Zalety nosidełka BONDOLINO:
– pasy naramienne krzyżują się z tyłu, dzięki czemu ciężar rozkłada się równomiernie
i pozycja osoby noszącej jest prawidłowa
– nie daje dziecku bodźca do wyprostu kręgosłupa w części piersiowej
– możliwość regulacji szerokości panelu
– brak klamer sprawia, że każdy założy nosidełko w łatwy sposób, bez względu na gabaryty, nie trzeba nic luzować, ani dociągać

Jak nosić? *
Niepodważalną zaletą nosidełka Bondolino jest to, że niezależnie od postury noszącego, dopasowuje się ono samoistnie w momencie zakładania. Nie ma w nim żadnych klamer, pasków wymagających regulacji w zależności np. od tego czy nosi Tata czy Mama. Małe dzieci najwygodniej jest nosić z przodu, oczywiście tylko i wyłącznie twarzą do siebie.

W Bondolino mogą być noszone nawet niemowlaki, górna granica wagowa to 20 kg.

Zakładając nosidełko pamiętajmy aby pas biodrowy był zapięty dość ściśle nad biodrami, a końcówki pasów naramiennych związane na dwa zwyczajne supły z przodu (niedozwolone jest wiązanie „na kokardkę”).

Kiedy i gdzie można nosić? 
Bondolino można używać przez cały rok, w okresach jesienno-zimowo-wiosennych – jeśli to konieczne można użyć ocieplającej osłonki polarowej, która zapewni komfort zarówno dziecku jak i noszącemu.

UWAGA! Bondolino nie jest przeznaczone do użytku podczas wycieczek górskich
w trudniejszym terenie – w takich przypadkach polecamy skorzystać z nosidełek turystycznych.
Nosidełka nie można również używać podczas uprawiania sportów, podczas jazdy na rowerze, rolkach, nartach, biegania itp.

Jak prać? 
Nosidełko można swobodnie i wielokrotnie prać w pralce w 40 st. Celsjusza. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby przed włożeniem do pralki zapiąć pas biodrowy (rzep). Nosidełka Bondolino nie wolno prać w wyższej temperaturze, ani wirować powyżej 1000 obrotów na minutę. Nosidełka nie wolno również suszyć w suszarce.

Na plecach czy z przodu?
Choć producent nie rozgranicza tego dokładnie, jednak zdecydowanie polecamy noszenie małych dzieci (do ok. roku ) z przodu, a większych i starszych na plecach.

 

tydzien_bliskosci_w_tublu (21)

tydzien_bliskosci_w_tublu (16)

tydzien_bliskosci_tublu_6

nabaca-denim-black-53

thumbImage

 

Nosidła HOP-TYE – nosidełko jak chusta

Hop Tye wzorowane jest na klasycznych, tradycyjnych azjatyckich nosidłach „mei-tai”.

Mei tai jest to nosidełko pochodzenia Azjatyckiego, doskonałe połączenie chusty i nosidełka. Posiada wszystkie zalety chusty, ale jest tak łatwe do założenia jak nosidełko.

Pasy na ramionach oraz wokół bioder są wiązane – dzięki czemu łatwo dostosować nosidło do swoich potrzeb. HOP-TYE® jest przeznaczone dla dzieci od urodzenia do 30 miesiąca życia.

Klasyczne Mei Tai jest często opisywane jako odpowiednie do noszenia dzieci w wieku od 4 – 6 miesiąca życia, jednakże HOP-TYE® może być już użytkowane wcześniej ze względu na regulację podstawy od 20 do 40 cm szerokości.

Wygoda dziecka i rodzica jest najważniejsza. Dzięki szerokim, miękkim, wypełnionym pasom oraz unikalnej konstrukcji nosidełka ciężar dziecka rozkłada się równomiernie, pasy nie uciskają ramion noszącego nawet przy długich spacerach i wycieczkach, a dziecko pozostaje w zdrowej, wygodnej, fizjologicznej pozycji. 

 

Zalety nosidełka Hop-Tye:

– bardzo dobra alternatywa dla osób chcących nosić dziecko w chuście, a nie potrafiących jej okiełznać 🙂
– pasy na ramionach oraz wokół bioder są wiązane – dzięki czemu łatwo dostosować nosidło do swoich potrzeb
– regulowana szerokość panela przedniego umożliwia zachowanie pozycji „żabki”
– materiał używany do produkcji nosidełek jest używany również podczas produkcji chust do noszenia firmy Hoppediz
– siedziska odpowiednie nawet dla bardzo małych dzieci

tydzien_bliskosci_tublu tydzien_bliskosci_tublu_1 tydzien_bliskosci_tublu_2

tydzien_bliskosci_w_tublu (15)

 

 

Nosidła TULA

Nosidełko ergonomiczne Tula (dawniej Tuli) to produkt, który został zaprojektowany przez Polkę, mamę dwójki małych dzieci. Mamy, która wypróbowała niezliczoną liczbę nosidełek i chust i zaprojektowała swoje łącząc wszystko to, co najważniejsze i najwygodniejsze w jedno. Nosidełko Tula nie zawiera szkodliwych związków, metali ciężkich, związków rakotwórczych, barwników i alergenów.

Nosidełko Tula to nosidełko ergonomiczne a nie tradycyjne „wisiadełko”. Główną różnicą jest to, że ma szerokie siedzisko co nie pozwala na noszenie dziecka przodem do otoczenia. 

tydzien_bliskosci_w_tublu (7) tydzien_bliskosci_w_tublu (9) tydzien_bliskosci_w_tublu (10)
tydzien_bliskosci_w_tublu (13)

tydzien_bliskosci_w_tublu (5) tydzien_bliskosci_w_tublu (22)

 

Zalety nosidełka TULA FTG:

– posiada miękkie szelki zapewniające optymalny komfort
– nie wymaga użycia wkładki – nosidełko zostało zaprojektowane tak aby było jak najbardziej funkcjonalne i ergonomiczne
– regulowane taśmy pozwalają idealnie dopasować nosidełko
– szeroki i miękki pas biodrowy
– dodatkowe wypełnienie wokół otworów na nóżki dziecka zapewnia mu większą wygodę
– przynosi ulgę w niemowlęcych dolegliwościach takich jak kolki, ulewania, zaparcia
– daje poczucie zadowolenia i spełnienia Rodzicowi
– ułatwia zasypianie

tula 1

1. Miękkie szelki zapewniające optymalny komfort.
2. Regulowane taśmy pozwalają idealnie dopasować nosidełko.
3. Pojemna kieszeń z przodu pasa biodrowego.
4. Dodatkowe wypełnienie wokół otworów na nóżki dziecka zapewnia mu większą wygodę.
5. Szeroki i miękki pas biodrowy.
6. Zapewnia ergonomiczną pozycję dziecka.

 

 

Jakie nosidło Tula wybrać?**

tula dla mnie

 

 

Akcesoria do nosideł

Jesteś posiadaczem Bondolino, Tula lub chusty?
Potrzebujesz przedłużenia pasa biodrowego do Bondolino?
A może nosisz swoje maleństwo również w zimniejsze dni i nie masz go czym okryć tak żeby jemu i Tobie było wygodnie?
Zajrzyj koniecznie do tej kategorii, może zainteresuje Cię któreś z proponowanych przez nas akcesoriów.

tydzien_bliskosci_tublu_3 tydzien_bliskosci_w_tublu (1)

tydzien_bliskosci_tublu_4

 

 

Wypożycz nosidło w Tublu.pl, przetestuj i wybierz to idealne!

Idealne dopasowanie nosidła to dla nas bardzo istotna sprawa! Zależy nam, by zakupione u nas nosidło w 100% spełniało swoje funkcje oraz by jego użycie było bezpieczne i komfortowe dla rodzica i dziecka.

Dlatego też w sklepie stacjonarnym nie tylko idealnie dopasujemy nosidło, ale także pokażemy jak sprawnie je zakładać i zdejmować 🙂

Dajemy Wam także możliwość przetestowania naszych nosideł! Jeśli jesteś z Warszawy zajrzyj do nas koniecznie – na Al. Niepodległości 19/4. Przez 2 dni nasze nosidła testujecie za darmo (kaucja zwrotna wynosi 250 zł), później opłata wynosi 15 zł za każdy dzień.

To idealna okazja, żeby dobrać nosidło idealne!

tublu-ewa-przedpelska-71

 

*źródło: www.hoppediz.de

**źródło: www.babytula.pl

 

jak wybrać nosidło idealne_pinterest

 

 

 

2 komentarze
0

Może Ci się spodobać

2 komentarze

Basia 11 marca, 2020 - 10:09

Sami mieliśmy hop-tye i jest nie do przecenienia. Zawsze był problem z wiązaniem długiej chusty. Teraz się to skończyło 🙂 Polecamy wszystkim lubiącym wygodę 🙂

Odpowiedź
Jola 29 marca, 2021 - 19:12

Bardzo polecam Kinder Hop. To nosidełka, które nigdy mnie nie zawiodły, a dzieci mam już trójkę. Przy każdym Kinder były niezawodne, ergonomiczne i wygodne dla mnie i dziecka.

Odpowiedź

Zostaw komentarz