Wiosenne spacery: spacer w przedszkolakiem

przez tublu

To już ostatni wpis z cyklu spacerowego – tym razem wychodzimy z przedszkolakiem. Dziecko 3+ jest już bardziej samodzielne, zaczyna mieć własne zdanie i potrafi się nie byle jak zbuntować 😉 Ale jest też już mądrzejsze, bardziej wnikliwe i spostrzegawcze – robi się świetnym partnerem do rozmów. Dlatego spacer z dzieckiem w tym wieku to już zupełnie inna sprawa.

vest_all

Porzucamy nosidła, przy krótszych spacerach również wózki. Jeśli odpieluchowaliśmy Malucha – super, jednak warto mieć pieluchomajtki w zanadrzu – tak na wszelki wypadek 😉 No i teraz zabawa będzie ważniejsza niż bierne oglądanie otoczenia, koniec ze spokojem, to czas biegu i aktywnego spędzania czasu 😉 Jeśli chcemy mieć trochę spokoju, to warto wziąć ze sobą zabawki, udać się na plac zabaw i dać dziecku się wyganiać. Przydadzą się zabawki do piaskownicy, piłka czy rowerek.

Oczywiście należy pamiętać też o podstawowych potrzebach, o których dziecko zaaferowana zabawą potrafi zapomnieć. Trzeba się zaopatrzyć w wodę, jak zawsze krem z filtrem UV, drobne przekąski (na wszelki wypadek). Dalej przydadzą się też mokre chusteczki, choćby do wytarcia rączek po wyjściu z piaskownicy.

A tu kilka gadżetów spacerowych dla przedszkolaka, które znajdziecie na Tublu.pl

kolazready
  1. Szablony zwierząt z kredą Buiten Speel
  2. Bidon z termoizolacją isoBottle Pure ze stali nierdzewnej z ustnikiem 0,5l ALFI – Forest Animals
  3. Plecaczek odblaskowy LittleLife ActiveGrip – Dinozaur 3+
  4. Pudełko na lunch Bento Boon – Ślimak
  5. Kapelusz przeciwsłoneczny FlapJack – Panda Koala M (2-4 l.)
  6. Kask Crazy Safety – Biały Rekin
  7. Łopatka Rękawica Haba – Głowa Dinozaura
  8. Bidon LittleLife – Krokodyl
  9. Rowerek biegowy Puky LR 1L – niebieski
0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz