Zabawki wczesnorozwojowe dla malucha – jakie wybrać?

przez tublu

Czym są zabawki wczesnorozwojowe i dlaczego warto w nie inwestować w trosce o dziecko? Zajrzyj do naszego poradnika i sprawdź, jakie gadżety przydadzą się Twojemu maluchowi.

Zabawki wczesnorozwojowe to nie tylko gadżety, które zajmują maluszka i uspokajają go wtedy, gdy nie może zasnąć. Takie gadżety zostały zaprojektowane z myślą o rozwoju fizycznym dziecka od pierwszych dni życia. Jakie wesprą kształtowania motoryki małej? Zobacz nasz wybór najciekawszych i najlepszej jakości zabawek wczesnorozwojowych.

Czym są zabawki wczesnorozwojowe?

Zabawki wczesnorozwojowe, jak sugeruje sama ich nazwa, to gadżety, po które warto sięgać na wczesnym etapie rozwoju życia dziecka. Ich zadaniem jest nie tylko zapewnianie bezpieczeństwa maluszkowi czy uspokajanie go podczas zasypiania, ale też stymulowanie jego zmysłów czy wpływ na tak zwaną motorykę małą – umiejętność chwytania w dłonie przedmiotów czy posługiwania się paluszkami. Wczesnorozwojowe zabawki muszą być więc zaprojektowane tak, żeby wyglądać atrakcyjnie, zachęcać dziecko do interakcji czy mobilizować do trenowania koordynacji ręka-oko.

Tego typu produkty ma w swojej ofercie wiele cenionych marek, takich jak Fat Brain Toys czy Djeco. Chcesz wiedzieć, jakie zabawki wczesnorozwojowe wybrać w zależności od wieku dziecka? Oto nasze propozycje dla niemowląt, roczniaków i 2-latków. Zainspiruj się naszym wyborem i zobacz jeszcze więcej niezwykłych produktów w naszym sklepie.

Jakie zabawki wspierają rozwój dziecka od pierwszych dni?

Zabawki wczesnorozwojowe nie tylko bawią, ale też pozwalają na pełnoprawny trening motoryki małej. Żeby spełniły swoje zadanie, warto jednak dopasować je do wieku. Najłatwiej po prostu sprawdzić oznaczenia producenta. Ci znani i cenieni współpracują z ekspertami przy projektowaniu swoich produktów, dzięki czemu masz pewność, że zabawki są całkowicie bezpieczne i najlepiej wykorzystują potencjał maluszka pod kątem jego zdolności manualnych czy poznawczych.

  • W przypadku wczesnorozwojowych zabawek dla niemowląt bardzo dobrym wyborem będą gadżety, które kojąco wpływają na dziecięcy zmysł słuchu. Misie szumisie, zwłaszcza te z delikatnie świecącą lampką, będą idealnym wyborem do dziecięcego łóżeczka. Wartościowym zakupem będą też zabawki sensoryczne, które zachęcają do chwytania paluszkami poszczególnych elementów, stymulowania zmysłu dotyku, ale też wzroku czy słuchu. Różnego rodzaju zawieszki interaktywne czy spirale do wózka to świetny pomysł – maluszek może wyciągać rączkę do interesujących kształtów, bawić się przywieszkami, wywoływać różne dźwięki. To jeszcze bardziej wzmocni jego zainteresowanie otaczającym go światem!
zabawki wczesnorozwojowe szumiące misie sklep tublupl              
 
  • Znakomite wczesnorozwojowe zabawki dla roczniaków to przede wszystkim różnego rodzaju kostki aktywizujące (takie, jak na przykład kostka marki Little Dutch w przepięknej, pastelowej tonacji), przebijanki czy sortery kształtów. Piszczące piłeczki, zabawki do kąpieli, ale też zachęcające do zaangażowania lalki także są polecane przez ekspertów od dziecięcego rozwoju. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę nie tylko na rozwój zmysłów czy koordynacji, ale też kształtowanie właściwej postawy dziecka. Przykładem może być na przykład lalka z implantem ślimakowym ucha Miniland, dzięki której dziecko już od najmłodszych lat może nabierać poczucia, jak ważne są takie wartości, jak równość, integracja czy akceptacja odmienności.
            
  • Zabawki dla 2-latka, które można określić mianem “wczesnorozwojowych”? Weź pod uwagę chociażby zestawy do zabawy w lekarza czy mechanika, drewniane instrumenty muzyczne, progresywne stoliki aktywizujące, miękkie książeczki o sensorycznych właściwościach. W tym wieku można też wprowadzać zabawki, które pozytywnie wpłyną na rozwój motoryki dużej, czyli przemieszczania się w przestrzeni. Jeździki, zabawki do ciągnięcia czy samochodziki wyścigowe na pewno odegrają w tym kontekście znaczącą rolę. 
             
 

 

Na co zwracać uwagę, wybierając zabawki wczesnorozwojowe?

Zapewne zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, chcąc wybrać najlepsze zabawki wczesnorozwojowe z tych dostępnych na rynku. My polecamy stawiać przede wszystkim na produkty sprawdzonych producentów. Jak już wspomnieliśmy, są projektowane przez ekspertów i odpowiednie do wieku, posiadają wszelkie certyfikaty, mają ponadprzeciętną jakość i fantastyczne wzornictwo, które wpadnie w oko nie tylko maluszkom, ale też ich rodzicom. Dzieci na wczesnym etapie życia mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o koordynację, często też poznają świat, wkładając przedmioty do buzi – warto zadbać o to, żeby zabawki były pozbawione małych elementów czy niebezpiecznych krawędzi.

Podsumowując, zabawki wczesnorozwojowe mają w życiu maluszków kluczowe znaczenie. Nie tylko uspokajają i dają poczucie bezpieczeństwa, ale też wpływają pozytywnie na rozwój dziecka – zarówno pod kątem zmysłów, jak i motoryki małej. Wiesz już, na jakie zabawki warto postawić od pierwszych dni życia maluszka, pora poszukać tych idealnych w naszym internetowym sklepie z propozycjami takich marek, jak Fat Brain Toys, B. Toys czy Little Dutch.

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz