Ząbkowanie u dzieci – jakie akcesoria będą przydatne?

przez tublu

Ząbkowanie u dzieci często jest problemem nie tylko dla maluszków, ale też ich rodziców, którzy nie zawsze potrafią znaleźć receptę na gorączkę czy złe samopoczucie ząbkującej pociechy. Z tego poradnika dowiesz się, jakie gadżety mogą Ci się przydać w tym okresie i na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Ząbkowanie u dzieci – jakie są jego objawy? Na to należy zwrócić uwagę!

Ząbkowanie podobnie jak wiele innych procesów związanych z rozwojem dziecka, u każdego maluszka może przebiegać nieco inaczej. Jedne dzieci mogą praktycznie nie odczuć go na własnej skórze, inne – reagować na wyrzynające się ząbki gorączką, problemami ze snem i apetytem czy ogólnym rozdrażnieniem. Charakterystycznym objawem tego, że maluszek zaczyna ząbkować, jest nadmierne ślinienie się, wkładanie do buzi rączek, zabawek czy fragmentu kocyka.

 

Kiedy dziecko zaczyna ząbkować i jak długo wyrzynają się ząbki? Odpowiadamy!

Nie tylko sposób, w jaki przebiega ząbkowanie u dzieci, różni się u każdego maluszka. Inne są też momenty pojawiania się pierwszego ząbka. Zazwyczaj jednak wyrzyna się on około 5. miesiąca życia, jednak czasem, na przykład z powodu uwarunkowań genetycznych, moment ten może być przesunięty nawet do 1. roku. Najwcześniej pojawiają się dolne jedynki, następnie dolne siekacze. Kły wyrzynają się co najmniej po pierwszych urodzinach, z kolei zęby trzonowe – około drugiego roku życia. Zęby mleczne wyrzynają się łącznie od 2 do nawet 4 miesięcy od momentu pojawienia się w dziąśle pierwszego ząbka.

 

Jak złagodzić objawy ząbkowania?

W okresie ząbkowania u dzieci warto zachować szczególną czujność na potrzeby maluszka. Zwłaszcza jeśli reaguje on gorączką czy złym samopoczuciem. Jak uśmierzyć dyskomfort swojej pociechy? Przede wszystkim warto sięgnąć po znane od lat, domowe rozwiązania. Jednym z nich jest nasączenie naturalnej pieluszki naparem z rumianku i podanie jej dziecku, żeby samodzielnie włożyło ją do buzi i przygryzało. Napar z bezpiecznych dla niemowlaka ziół można też przygotować do picia i schłodzić.

W aptece warto też poszukać specjalnych żeli na dziąsła, łagodzących nieprzyjemne objawy wyrzynania się ząbków mlecznych. Przy okazji dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w krem nawilżająco-regenerujący dla dzieci, którym zabezpieczysz przed wysychaniem skórę nadmiernie śliniącego się maluszka.

Niezastąpione w okresie ząbkowania u dzieci są także różnego rodzaju akcesoria, które nie tylko pomogą malcowi zapomnieć o bólu, ale też uspokoić go i pomóc mu zasnąć. Jakie gadżety warto mieć pod ręką w tym okresie? Sprawdź.

 

Jakie akcesoria mogą się przydać podczas ząbkowania u dzieci?

Akcesoria przydatne w okresie ząbkowania u dzieci pomagają przede wszystkim masować dziąsła i zniwelować uczucie nieprzyjemnego i frustrującego bólu. Jakie warto zakupić?

Smoczki uspokajające to niezastąpiony w trakcie ząbkowania u dzieci gadżet. Są zaprojektowane w taki sposób, żeby wspierać naturalny odruch ssania, jednocześnie z uwagą poświęconą kwestiom bezpieczeństwa i ergonomii. W  sklepach znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju gadżetów tego typu: anatomicznych, symetrycznych, dynamicznych, lateksowych, silikonowych i wielu innych. Z całą pewnością uspokajające smoczki na ząbkowanie u dzieci pomogą przetrwać jeden z najtrudniejszych etapów ich rozwoju. Przy okazji pamiętaj, że smoczki należy odstawić po tym, jak w dziąśle pojawią się wszystkie mleczne ząbki – to ważne z uwagi na kształtowanie się zgryzu.

         

Gryzaki dla dziecka pozwolą zająć czymś maluszka i jednocześnie – wymasować obolałe dziąsła. Ważne, żeby produkt, który Twoja pociecha wkłada do buzi, był wykonany z bezpiecznych i dopuszczonych do użytku materiałów oraz miał anatomiczną formę. Dobrym sposobem na pomoc dziecku w okresie ząbkowania jest schładzanie gryzaków w zamrażarce – zimno przynosi ulgę rozpalonym dziąsłom.

Nagraliśmy nawet film, w którym pokazujemy z bliska kilka dostępnych w naszym sklepie wielofunkcyjnych gryzaków. 

 

 

 

W sklepach z akcesoriami dla dzieci zakupić można też specjalne nakładki silikonowe z wypustkami, które rodzice mogą nałożyć na palce, żeby wykonać przeciwbólowy masaż dziąseł maluszka. Warto przetestować i sprawdzić, czy właśnie ta metoda nie będzie najlepszym rozwiązaniem w przypadku Twojej ząbkującej pociechy. 

         

Gdzie znaleźć dobrej jakości akcesoria idealne na okres ząbkowania u dzieci? Postaw na sprawdzony sklep z zabawkami i gadżetami do pielęgnacji maluszków, taki jak nasz. Znajdziesz w nim certyfikowane, najwyższej jakości produkty znanych i cenionych (również przez pediatrów) marek.

Jak widzisz, okres ząbkowania może być do zniesienia zarówno dla maluszków, jak i ich rodziców. Wystarczy zaopatrzyć się w praktyczne i bardzo pomocne akcesoria, które uśmierzą ból i poprawią samopoczucie ząbkującej pociechy. Różnego rodzaju gryzaki i inne akcesoria najlepszej jakości znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

0 komentarz
0

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz