30 dni na zwrot | wysyłka 24H | darmowa dostawa od 259zł

Zabawki motoryka duża

Motoryka duża jest kluczowym elementem rozwoju fizycznego dziecka i odnosi się do umiejętności kontrolowania i koordynowania ruchów całego ciała. Obejmuje ona m.in. umiejętność utrzymania równowagi, poruszania się, skakania, chodzenia, biegania, ruchy rąk i nóg. Do treningu motoryki dużej u swojego dziecka możesz wykorzystać dostępne u nas muszelki Bilibo, jeździki i hulajnogi ScootandRide, rowerki, pchacze, ścieżki sensoryczne, klocki konstrukcyjne MODU.
Ważne jest, aby wspierać rozwój motoryki dużej u dziecka, dostarczając mu odpowiedniej ilości czasu i przestrzeni na aktywność fizyczną. Zachęcaj dziecko do ruchu, angażując je w różne formy aktywności fizycznej, takie jak zabawy na świeżym powietrzu, ćwiczenia, gry zespołowe, jazda na rowerze czy pływanie. To pozwoli mu na rozwijanie siły mięśniowej, koordynacji ruchowej, równowagi i zdrowego stylu życia.

Cena
od 1 do 40 (z 187 produktów)
/ 5

Motoryka duża

Ćwiczenie sprawności fizycznej dziecka powinno przebiegać od rozwoju motoryki dużej, wymagającej przemieszczania się, chodzenia, zaangażowania większej partii mięśni aż do rozwoju małej motoryki, bardziej skoncentrowanej i wymagającej precyzji. Co ważne, tego rodzaju “treningi” powinny być maksymalnie zróżnicowane, połączone z zabawą, przeprowadzane w naturalny sposób. Umiejętności motoryki dużej są rozwijane na różnych etapach rozwoju dziecka. Na początku, niemowlęta uczą się utrzymywania głowy, przewracania się, a potem siadania, pełzania, czołgania i raczkowania. Później rozwijają umiejętność chodzenia, biegania, skakania, współpracy ruchowej rąk i nóg, rzucania i łapania. Motoryka duża ma istotne znaczenie dla ogólnego rozwoju dziecka. Poprzez aktywność fizyczną, dziecko rozwija siłę mięśniową, gibkość, wytrzymałość, koordynację, równowagę, orientację przestrzenną i kontrolę nad ciałem. Motoryka duża wpływa również na rozwój umiejętności społecznych, emocjonalnych i poznawczych dziecka. Ważne jest, aby wspierać rozwój motoryki dużej u dziecka, dostarczając mu odpowiedniej ilości czasu i przestrzeni na aktywność fizyczną. Pomocne mogą się także okazać zabawki stymulujące rozwój dziecka.

Zabawki do motoryki dużej

Duża motoryka to fundament zdolności ruchowych, który wpływa na zdolność dziecka do poruszania się, wykonywania precyzyjnych gestów i koordynacji ruchowej. W Tublu.pl oferujemy szeroki wybór zabawek, które skupiają się na rozwijaniu dużej motoryki. Te produkty angażują całe ciało dziecka, umożliwiając mu zdobywanie pewności siebie i umiejętności poruszania się. W naszym sklepie znajdziesz różnorodne zabawki, które pomagają dziecku w ćwiczeniu motoryki dużej - od rowerów biegowych, przez jeździki, hulajnogi, pchacze, ścieżki sensoryczne, po piłki do skakania. Produkty rozwijające motorykę dużą to także m.in. zestawy do gimnastyki, skoczki, bujaki, które pomagają w budowaniu siły i zręczności. Kolejną ciekawą propozycją mogą być gry ruchowe, które są doskonałym sposobem na rozwijanie dużej motoryki i równoczesne bawienie się. Nasze gry to pełne aktywności i zabawy wyzwania, które angażują całe ciało dziecka. Dzięki nim maluchy mogą doskonalić swoje zdolności ruchowe i równowagę w sposób przyjemny i interaktywny.

Istnieje wiele sposobów, w jakie rodzic może pomóc w treningu motoryki dużej swojego dziecka. Oto kilka sugestii:

- zabawy na świeżym powietrzu: zachęć dziecko do aktywności na świeżym powietrzu, takich jak bieganie, jazda na rowerze, chodzenie na wycieczki, wspinaczka na placach zabaw. Te aktywności angażują różne partie mięśniowe i rozwijają ogólną motorykę.
- zabawy z piłką: piłka jest doskonałym narzędziem do treningu motoryki dużej. Zachęć dziecko do rzucania, łapania, kopania i odbijania piłki. Możesz też organizować zabawy w piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę.
- zabawy z podskakiwaniem: wykorzystaj skakankę, gumę, skoczka, czy piłkę do skakania, aby pomóc dziecku w treningu motoryki dużej, który wymaga koordynacji ruchów i kontroli równowagi.
- hulajnoga, jeździk, rowerek: mogą być świetnymi narzędziami do treningu motoryki dużej, równowagi, koordynacji.
- zabawy z przeszkodami: organizuj zabawy z przeszkodami w domu lub na zewnątrz, które wymagają przechodzenia pod, nad i przez różne przeszkody. Możesz użyć poduszek, hula-hoopów, ścieżek sensorycznych, skrzynek i innych przedmiotów jako przeszkód.
- klocki i zestawy konstrukcyjne: klocki i zestawy konstrukcyjne, takie jak Modu czy Moes, rozwijają motorykę dużej poprzez budowanie, układanie i manipulację różnymi elementami.

Pamiętaj, aby dostosować aktywności do wieku i umiejętności dziecka oraz zapewnić odpowiednie zabezpieczenia podczas zabaw i ćwiczeń. Wspieraj dziecko, dając mu czas i przestrzeń do eksploracji i rozwijania swojej motoryki dużej poprzez różnorodne i angażujące aktywności.

tublu - facebook tublu - instagram
tublu - pinterest tublu - blog tublu - blog
SKLEP STACJONARNY

Al. Niepodległości 19 lok. 4,
02-653 Warszawa
pn-pt 10:00-19:00, sb 10:00-14:00
tel. 22 299-10-95
mail: sklep.wawa@tublu.pl
zobacz nasz sklep »

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
ZAPISZ

i odbierz 5% ZNIŻKI na pierwsze zakupy