30 dni na zwrot | wysyłka 24H | darmowa dostawa od 259zł

Zabawki edukacyjne dla 5 latka

Dla pięciolatka warto wybierać zabawki, które będą rozwijały jego umiejętności poznawcze, społeczne i motoryczne, jednocześnie dostarczając radości i zabawy. Wśród najczęściej wybieranych przez rodziców zabawek dla pięciolatków są m.in.: klocki konstrukcyjne (pomagają rozwijać wyobraźnię, kreatywność), gry planszowe (uczą współpracy, zasad fair-play i przestrzegania zasad), zabawki edukacyjne (do nauki czytania, pisania, liczenia), książki, puzzle, łamigłówki oraz zestawy artystyczne. W Tublu znajdziesz zabawki edukacyjne takich marek jak Djeco, Apli Kids, Buki, SentoSphere, które rewelacyjnie sprawdzą się dla ciekawych świata pięciolatków.

od 1 do 40 (z 426 produktów)
/ 11

Zabawki dla 5 latki

Zabawki dla 5-latki naznaczone są już pierwszymi mocniejszymi podziałami płci. Dzieci raczej są już zainteresowane zabawą w gronie rówieśników tej samej płci. Dzieci lubią bawić się w szkołę, w dom, odgrywać role. Motoryka mała nie jest tak rozwinięta jak duża, co znaczy, że ręce potrzebują wielu zabaw plastycznych i jak najwięcej ćwiczeń przygotowujących do nauki pisania.

Z pomocą od razu przychodzą tutaj zabawki edukacyjne, które pozwolą rozwinąć kreatywność poprzez świetną zabawę. Dzieci w wieku 5 lat mają bardzo dobrą pamięć. To bardzo dobry czas na naukę pierwszych, pojedynczych jeszcze słów w obcych językach. W ofercie tublu.pl znajduje się wiele zabawek, które podejmą pierwszą próbę nauki języków obcych. Niektóre 5-latki zaczynają interesować się czytaniem i pisaniem. Wiele z nich potrafi napisać własne imię, zna kilka liter, a czasem także umie liczyć do 10. To bardzo cenne umiejętności, które dodatkowo można rozwijać dzięki odpowiednim zabawkom.

Również wyobraźnię można ćwiczyć na wiele innych sposobów. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkie zabawki kreatywne, również te z kategorii „zrób to sam”. Takie twórcze zajęcia są jak najbardziej wskazane dla dzieci w tym wieku. Zazwyczaj 5-latek jest dość mocno emocjonalną osobą. Czasem reaguje nieadekwatnie do sytuacji. Wynika to z niedojrzałego jeszcze układu nerwowego. Warto z nim rozmawiać o emocjach i uczyć je nazywać. Są też odpowiednie do tego zabawki dla pięciolatka. Dla dziecka w wieku 5 lat ważne są czytelne reguły. Warto więc zwrócić uwagę, by proponowana mu zabawa była zawsze jasna, a zasady czytelne.

Zabawki edukacyjne dla 5-latków

Zabawki edukacyjne dla 5-latków pozwalają dzieciom zużyć nadmiar energii. Jeśli jej nie spożytkują w ciekawy i satysfakcjonujący sposób, będą marudne. Żadnemu rodzicowi na tym nie zależy. Warto zatem zadbać o to, aby wśród zabawek dla 5-latka znalazły się te przeznaczone do aktywności sportowej. Doskonałym i zawsze niezawodnym sposobem będzie oczywiście piłka. Prawie każde dziecko w wieku 5 lat chce mieć także rower, czasem hulajnogę lub innego rodzaju gadżety. Taka pociecha spokojnie może się udać już z rodzicami na basen czy na narty. Będą to dla niej na pewno bardzo przyjemne zajęcia, które dodatkowo znacznie poprawia sprawność fizyczną malucha.

Dzieci bardzo często chcą uczyć się rzeczy, które potrafią ich rodzice. Skrzynka narzędziowa lub mała cukiernia pozwoli się im wczuć w rolę specjalistów. To nieocenione uczucie dla rozwijającego się dopiero dziecka - daje mu sporo pewności siebie i sprawia, że uśmiech nie schodzi z jego twarzy.

tublu - facebook tublu - instagram
tublu - pinterest tublu - blog tublu - blog
SKLEP STACJONARNY

Al. Niepodległości 19 lok. 4,
02-653 Warszawa
pn-pt 10:00-19:00, sb 10:00-14:00
tel. 22 299-10-95
mail: sklep.wawa@tublu.pl
zobacz nasz sklep »

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
ZAPISZ

i odbierz 5% ZNIŻKI na pierwsze zakupy