30 dni na zwrot | wysyłka 24H | darmowa dostawa od 259zł

Zabawki edukacyjne dla 7 latka

od 1 do 40 (z 170 produktów)
/ 5

Zabawki dla 7-latka powinny wspierać rozwój małego człowieka, ponieważ to właśnie na tym etapie uczy się on najszybciej i chłonie otaczający go świat. Przed siedmiolatkiem stoi bardzo wiele nowych wyzwań. Mowa tutaj między innymi o nauce pisania i czytania, a także o poznawaniu nowych ról społecznych. Dziecko zaczyna uczęszczać do szkoły, poznaje nową klasę, nowe dzieci. Wsparcie rodzica i wartościowa rozrywka mogą pozwolić mu się pięknie rozwinąć i odnaleźć w nowej sytuacji.

Przy wyborze zabawki dla 7-latka należy brać pod uwagę wiele aspektów, które składają się na to, by maluch był zadowolony z prezentu. Idealny prezent dla 7-latka chłopca i dziewczynki, który posiada wartości edukacyjne to np. różnego rodzaju gry planszowe. Zabawki edukacyjne dla 7-latków pozwalają nie tylko uczyć się podczas zabawy zagadnień, których dotyczy sama gra, ale również zacieśniają one więzi rodzinne i uczą zasad fair play. Rodzinna gra planszowa to wspaniała rozrywka dla małego dziecka, która zarówno uczy, jak i buduje relacje z rodzicami.

Tak naprawdę zakup odpowiedniej zabawki edukacyjnej dla 7-latki nie jest prostym zadaniem. Asortyment dla dzieci z tej grupy wiekowej jest bardzo duży. Dostępnych jest mnóstwo zestawów umożliwiających eksperymentowanie, testowanie, tworzenie własnych modeli statycznych i interaktywnych. Zabawki dla 7-latków muszą je zaskakiwać, a jednocześnie inspirować do odkrywania nowych rzeczy. Poprzez zabawę zachęcają do zdobywania nowej wiedzy.

Sporym zainteresowaniem wśród zabawek dla 7-latków cieszą się również puzzle 3d. Świetnie rozbudowują wyobraźnie i budują chęć tworzenia nowych rzeczy. Tutaj przede wszystkim chodzi o bardziej zaawansowane konstrukcje trójwymiarowe – coś więcej niż płaskie obrazki leżące na stole. Puzzle 3D dają możliwość budowania. Przy zamiłowaniu siedmiolatka do tworzenia czegoś własnego, i chęci bycia czymś zajętym, puzzle mogą być świetną propozycją zabawy na długi godziny. Dziecko 7-letnie radzi sobie już samodzielnie z rozumieniem instrukcji i myśleniem przestrzennym.

Dzieci, które dopiero co poszły do pierwszej klasy, chętnie przebywają we własnym pokoju, odcinając się od zamieszania, rodziców i rodzeństwa. Majsterkują, układają, kleją, wycinają. Już z żywym zainteresowaniem i zrozumieniem oglądają telewizję i słuchają muzyki. Zabawki edukacyjne dla 7-latków wpisują się w trend okresu w rozwoju dziecka, kiedy to są one zarówno mocno emocjonalne, jak i społeczne. Dzieci wchodzące w wiek siedmiu lat stają się bardziej skryte i nie ulegają tak łatwo emocjom. Unikają zamieszania i hałasu, przez co może się nam wydawać, że również ludzi. Bardzo przywiązują się do swojego miejsca i rzeczy. Są notorycznie zajęte.

Chętnie układają magnetyczne układanki, które pozwalają im się nauczyć zupełnie nowych rzeczy. Wiele z nich tłumaczy zasady najprostszej techniki, niektóre skupiają się na działaniu kosmosu. Wśród zabawek edukacyjnych popularne są również wszelkiego rodzaju zestawy artystyczne, proste książki czy klocki konstrukcyjne. Wszystkie uczą nowych rzeczy, rozwijają wyobraźnię i sprawiają, że dziecko jest w stanie poznać zupełnie nowe dziedziny życia i świata go otaczającego.

tublu - facebook tublu - instagram
tublu - pinterest tublu - blog tublu - blog
SKLEP STACJONARNY

Al. Niepodległości 19 lok. 4,
02-653 Warszawa
pn-pt 10:00-19:00, sb 10:00-14:00
tel. 22 299-10-95
mail: sklep.wawa@tublu.pl
zobacz nasz sklep »

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
ZAPISZ

i odbierz 5% ZNIŻKI na pierwsze zakupy