Pisanki wielkanocne – 4 pomysły na proste ozdabianie z dzieckiem

przez tublu

Wielkanoc już za kilka dni i przychodzimy z 4 pomysłami na łatwe, szybkie i efektowne ozdabianie pisanek. Do ich wykonania nie potrzeba specjalnych zdolności plastycznych, a będą efektownie wyglądały w koszyczku i na wielkanocnym stole.

 

Spis treści:

 • Pomysł na pisankę: dekorowanie liściem
 • Pomysł na pisankę: dekorowanie tatuażami
 • Pomysł na pisankę: malowanie buziek
 • Pomysł na pisankę: malowanie farbami w kredce
 • Naturalne sposoby na farbowanie jajek
 • Darmowy e-book 10 pomysłów na Wielkanoc

 

Kilka pomysłów na wielkanocne ozdoby, a nawet na pakowanie prezentów podrzucaliśmy już we wpisie Pomysły na proste i niedrogie wielkanocne ozdoby DIY oraz Ozdoby wielkanocne i wiosenne – nasze inspiracje.

 

Pomysł na pisankę: dekorowanie liściem

Świetny sposób na prostą, szybką i efektowną dekorację! Do zrobienia pisanki z odbitym listkiem czy kwiatkiem zainspirowała nas swoją rolką Katarzyna Kulczyk (@in_blue_jeans na Instagramie).

Do zrobienia pisanki przygotuj:

 • jajko ugotowane na twardo
 • listek lub kwiatek, który chcesz odbić – u nas i natka pietruszki i stokrotka
 • barwnik, w którym będziesz barwić jajko (my użyliśmy wywaru z czerwonej kapusty)
 • kawałek rajstopy
 • gumkę recepturkę

ozdabianie pisanek listkiem

Teraz wystarczy przyłożyć listek do jajka, nałożyć rajstopę, ciasno zwinąć i ścisnąć gumką recepturką. Włóż jajko do słoika z barwnikiem na kilka godzin.

Po wyjęciu delikatnie usuń rajstopę i listek, całość zostaw do wyschnięcia. Prawda, że proste? Uwielbiamy takie proste rozwiązania.

pisanki wielkanocne z odbitym listkiem i kwiatkiem

 

Pomysł na pisankę: dekorowanie tatuażami

pisanki wielkanocne - ozdabianie tatuażami

Im ozdabianie jest prostsze, tym lepiej. W zeszłym roku na jajkach odbijaliśmy tatuaże – tutaj w ogóle sprawa była banalnie prosta, bo wystarczyło wybrać tatuaż, przyłożyć do ugotowanego jajka i zwilżać kilka sekund. Jak jeszcze można ozdobić jajka?

 

Pomysł na pisankę: malowanie buziek

Malowanie na ugotowanych jajkach farbkami, pisakami, czy kredkami to jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów ich ozdabiania. My proponujemy zamiast kwiatuszków, czy zygzaków namalować urocze, uśmiechnięte buzie. Jajka można dodatkowo udekorować kwiatuszkami. Ciekawym pomysłem jest też zawiniecie ich w papierową serwetkę, z której można uformować uszka.

pisanki wielkanocne z malowanymi buziami

 

Pomysł na pisankę: malowanie farbami w kredce

Farbki w kredce od Apli Kids można wykorzystać nie tylko do malowania po kartce papieru, ale także do ozdabiania jajek. Schowane w wysuwanym sztyfcie farbki są wydajne, szybko schną i nie brudzą. A dodatkowo można nimi malować i na sucho i na mokro.

pisanki wielkanocne - malowanie farbami w kredce

 

 

Naturalne sposoby na farbowanie jajek

Do farbowania jajek można wykorzystać gotowe barwniki. My jednak wolimy użyć tych bardziej naturalnych sposobów. Przygotowaliśmy małą ściągę z podpowiedziami, czego można użyć do farbowania jajek i jaki kolor uzyskać:

 • łupiny cebuli – w zależności od intensywności wywaru, można uzyskać kolor pomarańczowy lub brązowy
 • na kolor niebieski ufarbujemy jajka, wkładające je do wywaru z czerwonej kapusty – poszatkowaną kapustę z dodatkiem octu należy gotować ok. 30 min. Po ugotowaniu odcedzamy i w wywarze zanurzamy ugotowane jajka
 • na kolor różowy/czerwony zafarbują się jajka włożone do wywaru z buraka
 • żółty kolor jajka można uzyskać, zanurzając je w wywarze z dodatkiem kurkumy.

 

Darmowy e-book 10 pomysłów na Wielkanoc

A jeśli przed Wielkanocą szukasz pomysłów na kreatywny czas z dzieckiem, to sporo pomysłów znajdziesz w naszym darmowym e-booku „10 pomysłów na Wielkanoc”. Wystarczy wypełnić formularz i w ciągu kilku minut wyślemy e-booka na Twojego maila.  W środku oprócz propozycji zabaw i aktywności z dzieckiem znajdziesz także kolorowanki i karty pracy do wydruku. O e-booku możesz też przeczytać we wpisie 10 zadań na Wielkanoc…

Po jeszcze więcej pomysłów na kreatywny czas z dzieckiem, czy prezentowe inspiracje zapraszamy  na nasz profil na Instagramie i Facebooku.

 

darmowy e-book z pomysłami na zabawy z dzieckiem.

0 komentarz
1

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz