30 dni na zwrot | wysyłka 24H | darmowa dostawa od 259zł

Książki dla dzieci 5 lat +

Czytanie to zawsze dobry pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem. Wspólne czytanie ma rewelacyjny wpływ na rozwój malucha: wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, poprawia pamięć, wspomaga koncentrację. A dla ciekawych świata 5-latków mamy sporo wciągających propozycji - wśród nich pierwsze komiksy, książki opowiadające o dziecięcych uczuciach i emocjach oraz te z mówiącym piórem Albikiem.

od 1 do 40 (z 40 produktów)
/ 1

Kolorowe i wartościowe książki dla dzieci to jeden z ważniejszych elementów, jakie pojawiają się w pokojach najmłodszych, salach zabaw czy też w placówkach edukacyjnych. To także dobry pomysł na prezent, a różnorodne wydawnicze propozycje zachwycają szatą graficzną, opowieściami oraz wiadomościami z różnych dziedzin. Nic więc dziwnego, że szczególnie książki dla dzieci 5 lat, jakie oferujemy na tublu.pl, to prawdziwa przygoda oraz poszukiwanie interesujących tematów. W tym wieku pociechy mają wielkość ciekawość świata, są w stanie skoncentrować się na fabule, a pobudzona wyobraźnia z łatwością daje się porwać w świat fantazji.

Wartościowe książki dla pięciolatka

Bardzo często książka dla pięciolatka jest punktem wyjścia do czytelniczych fascynacji. Maluchy już wiedzą, co lubią, jakie opowieści są dla nich interesujące, które pasje chcieliby rozwijać. Dlatego na zakupy – także te wirtualne, warto zabrać dziecko, bo wówczas może ono samo podejmować decyzje, co chce czytać. A to pierwszy krok do nieprzerwanej miłości do różnorodnych lektur. Oczywiście książka powinna być dopasowana do wieku i możliwości dziecka. Bardzo często nie tylko będzie się ona koncentrować na wiedzy z różnych dziedzin, ale również na radzeniu sobie z emocjami, sposobami rozwiązywania problemów czy też na rozwijaniu relacji z rówieśnikami. Taka literatura jest również dostosowana do możliwości percepcyjnych młodego czytelnika, a także staje się inspiracją do nauki czytania i pisania. Poza tym oczywiście książki dla dzieci pozwalają spędzać czas z rodzicami, co jest niezwykle ważne.

Jak wybierać książki dla dzieci 5 lat?

Dobre książki dla pięciolatka będą wspomagać jego rozwój. Stąd też różnorodność propozycji na rynku, a tym samym rozmaite inspiracje – światem przyrody, kosmosem, samochodami czy wojskowością lub maszynami rolniczymi. Możliwości jest bardzo dużo, a różnego rodzaju serie wydawnicze są w stanie wciągnąć dziecko w czytanie na dłuższy czas. Poza tym literatura może w fantastyczny sposób pomagać dziecku w zrozumieniu świata, emocji, a także wspierać naukę, poprawną wymowę, liczenie lub też poznawanie języków obcych. Zobacz, która książka dla pięciolatka będzie najlepsza dla Twojej pociechy.

tublu - facebook tublu - instagram
tublu - pinterest tublu - blog tublu - blog
SKLEP STACJONARNY

Al. Niepodległości 19 lok. 4,
02-653 Warszawa
pn-pt 10:00-19:00, sb 10:00-14:00
tel. 22 299-10-95
mail: sklep.wawa@tublu.pl
zobacz nasz sklep »

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
ZAPISZ

i odbierz 5% ZNIŻKI na pierwsze zakupy